Bardziej pikantnie?

Polecane diety pudełkowe, najlepsze knajpy, sprawdzone przepisy. Korzystałeś z cateringu dietetycznego w swoim mieście i możesz coś polecić? Znasz najlepszy przepis na makaron? A może szukasz funkcjonalnych mebli i sprzętów kuchennych? Pytaj!
Awatar użytkownika
Rom86
Posty: 37
Rejestracja: 12 mar 2019, 15:27

Bardziej pikantnie?

Post autor: Rom86 »

Szukam pomysłów na urozmaicenie smaków mięsa, bo od lat robię sosy tak samo, często przy pomocy gotowych zagęszczaczy i już mi się zaczyna ta monotonia przejadać...

Przeglądam różne internetowe delikatesy w poszukiwaniu inspiracji kuchennych i wpadł mi w oko naturalny chrzan tarty bez konserwantów i polepszaczy smaku https://sklep.vitapol.net/chrzan-tarty.html

Czy sos chrzanowy do schabu będzie pasował czy tylko do wołowiny?
Awatar użytkownika
borysss1995
Posty: 1
Rejestracja: 01 cze 2020, 13:26
Kontakt:

Re: Bardziej pikantnie?

Post autor: borysss1995 »

Myślę, że do każdego mięsa. Ja lubię sosy z tao-tao, szczególnie sos słodko kwaśny z chilli. Świetnie pasuje do mięsa, pizzy czy tostów.
Awatar użytkownika
optimistic
Posty: 19
Rejestracja: 12 sie 2020, 17:05

Re: Bardziej pikantnie?

Post autor: optimistic »

Pikantny ketchup kotlin mi w zupełności wystarcza. Nie lubię az za bardo ostrych dań, ten jest ok.
Awatar użytkownika
jarekmisiejk
Posty: 1
Rejestracja: 21 wrz 2020, 11:01
Kontakt:

Re: Bardziej pikantnie?

Post autor: jarekmisiejk »

Ja często dodaję chilli do potraw z mięsa. Lubię ostre smaki, wyrazisty smak mięsa. Chilli pasuje nie tylko do dań meksykańskich, ale ja dodaję je tez do gulaszu, czy spaghetti.
Łukasz

Re: Bardziej pikantnie?

Post autor: Łukasz »

Jest taki kotlin z piekła rodem, mega pikantny, lubię go dodawać do potraw, ten poziom ostrości mi wystarcza w zupełności
ODPOWIEDZ