dane w chmurze

Radzimy, na jaki model samochodu postawić, który kurs wybrać, do jakiego fryzjera najlepiej pójść. Masz pytanie, szukasz podpowiedzi i rady? Odpowiedź znajdziesz tutaj.
Awatar użytkownika
marian489
Posty: 48
Rejestracja: 18 mar 2019, 15:56

dane w chmurze

Post autor: marian489 »

Mam firmę i ostatnio przedstawiono mi propozycje przechowywaniadanych w chmurze co to jest ? Przyznam, ze nie wiele zrozumiałem z tego co mi ten Pan tłumaczył.
Awatar użytkownika
foxi
Posty: 59
Rejestracja: 31 sie 2019, 7:45

Re: dane w chmurze

Post autor: foxi »

Prognozy ekspertów zakładają, że już w przyszłym roku nawet 90 proc. organizacji będzie korzystać ze środowisk wielochmurowych lub hybrydowych. Źródłem tak dużego zainteresowania najnowszymi koncepcjami wykorzystania model chmury obliczeniowej są ich walory użytkowe. Usługa chmury to przede wszystkim bezpieczeństwo przechowywanych danych oraz mozliwość do ich dostępu z dowolnego miejsca na świecie.
Awatar użytkownika
kacper90
Posty: 236
Rejestracja: 01 mar 2019, 15:43

Re: dane w chmurze

Post autor: kacper90 »

Niestety, w rzeczywistości to nie jest taki łatwy temat, jakby mogło się wydawać. Ważne jest, aby wybrać sprawdzoną i profesjonalną firmę w tym zakresie. Myślę, że https://cloudferro.com/ w 100% spełni wasze oczekiwania pod tym względem. Zajrzyjcie na ich stronę.
Awatar użytkownika
mczay
Posty: 560
Rejestracja: 31 sie 2019, 21:07

Re: dane w chmurze

Post autor: mczay »

Chmura, to dynamicznie rozwijający się dział informatyki, który z pewnością będzie odgrywał coraz to większą rolę w działalności każdej firmy. Usługi chmurowe stają się coraz bardziej dostępne i przystępne, dlatego też warto się na nie zdecydować. Ja całkiem od niedawna współpracuję z firmą https://rst.software/pl/oferta/uslugi-w-chmurze/ - zerknijcie na ich stronę w wolnej chwili, znajdziecie tam wszystkie niezbędne informacje
KaśkaM

Re: dane w chmurze

Post autor: KaśkaM »

Własny biznes to droga, która wymaga samozaparcia, wiedzy, a przede wszystkim świadomości. Dlatego tak wiele osób pragnie rozwijać się w tym temacie, aby móc działać jak najbardziej prężnie. Jeśli Ty także szukasz sposobu na zwiększenie ilości klientów i zysków a dostęp do danych dokumentów jest dla ciebie kluczowy pomyśl o przechowywaniu dokumentów w chmurze. Na początek uważam ,że dobra będzie chmura microsoftu. Jeśli okaże się ,że miejsca w chmurze ci brakuje - bez problemu możesz t zmienić.
Awatar użytkownika
wujbrzozowski
Posty: 123
Rejestracja: 12 maja 2019, 14:54

Re: dane w chmurze

Post autor: wujbrzozowski »

W temacie IT bardzo dobrze doradzi firma ITBCE https://itbce.com/ , to prawdziwi eksperci z Wrocławia. Faktycznie chmura to przyszłość, ale wdrożyć coś takiego w organizacji wcale nie jest prosto, specjaliści pomogą dobrać odpowiednie licencje oraz skonfigurują dostęp do wszystkich usług, im większa firma tym bardziej jest to złożony i skomplikowany proces.
aśka

Re: dane w chmurze

Post autor: aśka »

Czy faktycznie przechowywanie danych w chmurze jest bezpieczne? Jeśli się nad tym zastanawiacie, to na pewno warto sobie zerknąć tutaj https://fordata.pl/przechowywanie-danyc ... wo-plikow/ . Macie tam ciekawy artykuł na ten temat, który może okazać się niezwykle przydatny. Myślę, że warto stawiać dowiedzieć się więcej na ten temat, aby później się nie zdziwić i nie rozczarować.
Awatar użytkownika
kaprys
Posty: 44
Rejestracja: 09 lip 2019, 13:48

Re: dane w chmurze

Post autor: kaprys »

aśka pisze: ↑31 sty 2021, 18:47 Czy faktycznie przechowywanie danych w chmurze jest bezpieczne?
Tak, myślę że chmura dla firm to wygodne i bezpieczne rozwiązanie. To też spora oszczędność. Poza tym to o też gwarancja niezawodności, dzięki zastosowaniu najwyższej jakości komponentów i podzespołów.

ilość cegieł na m2
Awatar użytkownika
Misieq
Posty: 121
Rejestracja: 13 mar 2019, 12:32

Re: dane w chmurze

Post autor: Misieq »

Fajne jest to, że o dane w chmurze nie trzeba się martwić, ani troszczyć o bezpieczeństwo serwerów, UPSy, backupy czy aktualność oprogramowania. Wszystkim tym zajmuje się firma, w której daną usługę wykupiliśmy. Jest to także być może dobra opcja na cięcie kosztów w firmie. Zobaczcie sami np tutaj: https://www.arubacloud.pl/database-as-a ... racja.aspx ile kosztują takie usługi i przeliczcie, ile kosztuje utrzymanie informatyków w firmie na etacie, którzy robią to samo, co dana firma.
potęga

Re: dane w chmurze

Post autor: potęga »

Ja to Wam powiem, że jako osoba niezwiązana z tematyką informatyki, nie mam za dużej wiedzy i to jest dla mnie naprawdę męczące. Widzicie, dlatego uparcie będę dążyć do podejrzenia kwestii tego, jak to ma wyglądać. Stąd takie https://goodatservice.com/ wpisy mam na oku. To mi co nieco rozjaśni, w to wierzę.
ODPOWIEDZ