kolokacja

Radzimy, na jaki model samochodu postawić, który kurs wybrać, do jakiego fryzjera najlepiej pójść. Masz pytanie, szukasz podpowiedzi i rady? Odpowiedź znajdziesz tutaj.
Awatar użytkownika
marian489
Posty: 48
Rejestracja: 18 mar 2019, 15:56

kolokacja

Post autor: marian489 »

Może jest tu ktoś obeznany z tematem i mi tak na chłopski rozum wytłumaczy co to jest kolokacja?
Awatar użytkownika
Yeliz
Posty: 69
Rejestracja: 03 kwie 2019, 14:20

Re: kolokacja

Post autor: Yeliz »

Kolokacja to przeniesienie swoich serwerów (czasami też innych urządzeń jak np. routery, switche) do profesjonalnej serwerowni. Czasami jest to nazywane hotelingiem, bo Twoje serwery "nocują" u usługodawcy. Co daje taka usługa? Przede wszystko ogromne oszczędności. No i podnosi się też bezpieczeństwo. Profesjonalna serwerownia zajmie się wszystkim wokół Twoich serwerów - od zapewnienia im bezpieczeństwa energetyczne, po bezpieczeństwo ich fizycznego utrzymania (temperatura, wilgotność). Podpytaj o szczegóły na przykład w Netii albo poczytaj na ich stronie https://www.netia.pl/pl/srednie-i-duze- ... -kolokacja
Awatar użytkownika
frytka
Posty: 128
Rejestracja: 18 paź 2019, 12:01

Re: kolokacja

Post autor: frytka »

Dokładnie tak! A taka kolokacja serwerów jest teraz bardzo często spotykanym rozwiązaniem jeśli chodzi o firmy. W ten sposób firmy zyskują optymalne i stabilne środowisko pracy dla swoich systemów informatycznych. To przede wszystkim optymalizacja kosztów oraz bezpieczeństwo fizyczne, energetyczne, przeciwpożarowe i teleinformatyczne.
ODPOWIEDZ