Szkoła i nauka

Wszystko o rodzinie i związkach, problemach i radościach. Zapraszamy do dyskusji, dzielenia się doświadczeniem :-)
Przemekś445

Szkoła i nauka

Post autor: Przemekś445 »

Cześć,
czy wasze dzieci korzystały z platformy edukacyjnej dlaucznia.pl , zastanawiam się nad wprowadzeniem tej metody od nadchodzącego roku szkolnego u swojego dziecka, żeby regularnie i bez naszej pomocy mogło przyswajać więcej wiedzy. Czy możecie coś o niej napisać? Widzicie efekty u swoich dzieci? Z góry dziękuję za każdą odpowiedz
Tadekń77

Re: Szkoła i nauka

Post autor: Tadekń77 »

A kupujesz swoim dzieciom jakieś materiały pomocnicze, chodzi mi na przykład o mapę konturową Afryki lub tym podobne rzeczy? Mojej córce bardzo to pomaga w nauce, o wiele łatwej jest przyswajać wiedzę niż bezpośrednio z książek. A jeżeli chodzi o tą platformę to słyszałem o niej, więc możliwe że będziemy z niej korzystać
aguśka00

Re: Szkoła i nauka

Post autor: aguśka00 »

Witam,zalezy mi na tym,by znalezc odpowiednia fundacje,ktora wesprze naszych uczniow i szkole. Jak zachęcic mlodziez do nauki? Co sądzicie o tego typu programach stypendialnych https://efc.edu.pl/ ? Z chęcią zapoznam się z waszymi opiniami, może doradzicie coś więcej? Pozdrawiam.
miśka

Re: Szkoła i nauka

Post autor: miśka »

Jeśli chcemy zadbać o odpowiednią kondycję waszego dziecka warto zajrzeć do https://treningdzieci.pl/ . Znajdziecie tutaj doskonałe porady dotyczące ćwiczeń dla waszych pociech, więc jak najbardziej warto wykorzystać to w praktyce. Jest to świetne miejsce dla trenerów jak i rodziców
boguśka

Re: Szkoła i nauka

Post autor: boguśka »

Bardzo ważna jest również nauka języka niemieckiego. Obce języki są bardzo ważne gdy nie chcemy stać w miejscu tylko dążyć do czegoś lepszego, między innymi do zmiany pracy na lepszą. Od siebie mogę polecić najlepszą szkołę języka Niemieckiego jaką jest https://www.structura.pl . Zyskacie tutaj wielką ilość wiedzy.
michałina

Re: Szkoła i nauka

Post autor: michałina »

nauka online to było spore wyzwanie dla oświaty i jedne szkoły poradziły sobie z tym lepiej, inne gorzej. No ale na pewno był to jakiś test i przygotowanie na przyszłość. Wiele szkół wyciągnęło z tego konkretne wnioski, naukę. Ja muszę pochwalić szkołe mojego syna - Te Vizja Okopowa. Tu lekcje online były prowadzone wzorowo wręcz.
bożena1

Re: Szkoła i nauka

Post autor: bożena1 »

Warto też korzystać z różnych przydatnych książek i innych pomocy naukowych. Wiele z nich można zamówić online w księgarni PWN. Są to właśnie między innymi podręczniki klasa 6: https://ksiegarnia.pwn.pl/Podreczniki-s ... 496,k.html . Wybór jest bardzo duży.
pawełkowa

Re: Szkoła i nauka

Post autor: pawełkowa »

Przy tym wszystkim też warto pamiętać o tym że nauka też może być ciekawa i że można naprawdę wiele ciekawostek znaleźć które są w stanie zainteresować. Tutaj na przykład trafiłam ostatnio wyszukując hasło 'polska kolonia madagaskar' - https://odrabiamy.pl/razem/madagaskar-polska-kolonia/ nie trafiłabym na tą ciekawostkę gdyby nie temat o Madagaskarze w szkole. A sama informacja jest mega ciekawa, kto by się spodziewał że Polska miała mieć kolonie :P
elina3

Re: Szkoła i nauka

Post autor: elina3 »

Tutaj https://efc.edu.pl/programy/edukacja-inspiracja jest namiar na stronę fundacji, która wspiera dzieci i młodzież w równym dostępie do edukacji. Myślę, że warto na spokojnie się tam rozejrzeć, poczytać i podjąć właściwą decyzję. Na stronie macie komplet informacji na ten temat. Warto się z nimi zapoznać.
Kamińśki

Re: Szkoła i nauka

Post autor: Kamińśki »

boguśka pisze: ↑17 lip 2021, 11:52 Bardzo ważna jest również nauka języka niemieckiego. Obce języki są bardzo ważne gdy nie chcemy stać w miejscu tylko dążyć do czegoś lepszego, między innymi do zmiany pracy na lepszą. Od siebie mogę polecić najlepszą szkołę języka Niemieckiego jaką jest https://www.structura.pl . Zyskacie tutaj wielką ilość wiedzy.
Języka obcego zawsze najlepiej jest się uczyć za granicą. Dlatego bardzo dobrym rozwiązaniem są wymiany zagraniczne dla młodzieży i takie wymiany organizuje m.in. Stowarzyszenie INTO Poland https://into-exchange.com.pl/programy-klasyczne/ Moje dziecko było z nimi w Niemczech i było zachwycone tą przygodą a ja tym, jak szybko syn poduczył się lepiej niemieckiego.
Awatar użytkownika
Maks78
Posty: 1060
Rejestracja: 19 lip 2019, 11:19

Re: Szkoła i nauka

Post autor: Maks78 »

Witam.
Jeśli macie problem z wyborem liceum, albo technikum, to na pewno warto sobie zerknąć tutaj https://efc.edu.pl/programy/horyzonty/j ... -technikum. Znajdziecie tam naprawdę mnóstwo ciekawych i praktycznych informacji oraz porad i wskazówek, które mogą okazać się niezwykle przydatne przy wyborze. Rozejrzyjcie się tam koniecznie.
Ja mogę tylko dodać, że mój bratanek również korzystał z tej strony podczas poszukiwań swojej szkoły.
Pozdrawiam.
Oląs

Re: Szkoła i nauka

Post autor: Oląs »

Troszkę pozmieniało się w edukacji przez pandemię, dlatego też tym bardziej trzeba przyłożyć się do pilnowania dzieci i też bardziej je przypilnować może. Jeżeli chodzi o naukę online to dla wielu jest ona bardzo dużym wyzwaniem. No ale trzeba też przyznać, że sporo będzie tu zależeć od samej szkoły i nauczycieli jak wszystko zorganizują. Tu ja akurat nie mam co narzekać. Te Vizja, szkoła moich dzieci, wszystko idealnie zorganizowała i mam wrażenie, że te nic nie tracą
małaa

Re: Szkoła i nauka

Post autor: małaa »

Oj najtrudniej to będzie w ostatniej klasie, bo trzeba będzie się zmierzyć z egzaminami końcowymi. Na pewno warto dobrze się zastanowić jakie przedmioty na egzamin ósmoklasisty wybrać z tych dodatkowych etc. Co nam nie sprawia trudności i czujemy się dobrze.
Gość

Re: Szkoła i nauka

Post autor: Gość »

Co do szkoły to ja dla mojego dziecka musze zamówić ubezpieczenie szkolne dodatkowe, jakie wybrać? Bo jednak wiem że mu się przyda bo wiecznie jakieś wypadki i skaleczenia ma. Tu https://beesafe.pl/ubezpieczenie-szkolne/ widziałem ofertę, niską składkę proponują.
Gość

Re: Szkoła i nauka

Post autor: Gość »

Co do szkoły i nauki to moje dziecko uczy się dobrze ale muszę zmienić polisę jaką ma wykupioną. Wiem że dobre ubezpieczenie szkolne moja siostra wykupowała dla swojego dziecka w sieci bo tam znalazła fajną ofertę. Coś polecacie?
proooovdeed

Re: Szkoła i nauka

Post autor: proooovdeed »

Własny rozwój powinien być dla nas ważny, a to nie jest takie proste, jeśli mamy jakieś problemy ze sobą i ze swoim dzieciństwem. No i ja uważam, że automotywacja czyli jak motywować siebie same to działanie sensowne. Chcę się go nauczyć, dla samej siebie właśnie.
ODPOWIEDZ