Szkoła i nauka

Wszystko o rodzinie i związkach, problemach i radościach. Zapraszamy do dyskusji, dzielenia się doświadczeniem :-)
Przemekś445

Szkoła i nauka

Post autor: Przemekś445 »

Cześć,
czy wasze dzieci korzystały z platformy edukacyjnej dlaucznia.pl , zastanawiam się nad wprowadzeniem tej metody od nadchodzącego roku szkolnego u swojego dziecka, żeby regularnie i bez naszej pomocy mogło przyswajać więcej wiedzy. Czy możecie coś o niej napisać? Widzicie efekty u swoich dzieci? Z góry dziękuję za każdą odpowiedz
Tadekń77

Re: Szkoła i nauka

Post autor: Tadekń77 »

A kupujesz swoim dzieciom jakieś materiały pomocnicze, chodzi mi na przykład o mapę konturową Afryki lub tym podobne rzeczy? Mojej córce bardzo to pomaga w nauce, o wiele łatwej jest przyswajać wiedzę niż bezpośrednio z książek. A jeżeli chodzi o tą platformę to słyszałem o niej, więc możliwe że będziemy z niej korzystać
aguśka00

Re: Szkoła i nauka

Post autor: aguśka00 »

Witam,zalezy mi na tym,by znalezc odpowiednia fundacje,ktora wesprze naszych uczniow i szkole. Jak zachęcic mlodziez do nauki? Co sądzicie o tego typu programach stypendialnych https://efc.edu.pl/ ? Z chęcią zapoznam się z waszymi opiniami, może doradzicie coś więcej? Pozdrawiam.
miśka

Re: Szkoła i nauka

Post autor: miśka »

Jeśli chcemy zadbać o odpowiednią kondycję waszego dziecka warto zajrzeć do https://treningdzieci.pl/ . Znajdziecie tutaj doskonałe porady dotyczące ćwiczeń dla waszych pociech, więc jak najbardziej warto wykorzystać to w praktyce. Jest to świetne miejsce dla trenerów jak i rodziców
boguśka

Re: Szkoła i nauka

Post autor: boguśka »

Bardzo ważna jest również nauka języka niemieckiego. Obce języki są bardzo ważne gdy nie chcemy stać w miejscu tylko dążyć do czegoś lepszego, między innymi do zmiany pracy na lepszą. Od siebie mogę polecić najlepszą szkołę języka Niemieckiego jaką jest https://www.structura.pl . Zyskacie tutaj wielką ilość wiedzy.
michałina

Re: Szkoła i nauka

Post autor: michałina »

nauka online to było spore wyzwanie dla oświaty i jedne szkoły poradziły sobie z tym lepiej, inne gorzej. No ale na pewno był to jakiś test i przygotowanie na przyszłość. Wiele szkół wyciągnęło z tego konkretne wnioski, naukę. Ja muszę pochwalić szkołe mojego syna - Te Vizja Okopowa. Tu lekcje online były prowadzone wzorowo wręcz.
bożena1

Re: Szkoła i nauka

Post autor: bożena1 »

Warto też korzystać z różnych przydatnych książek i innych pomocy naukowych. Wiele z nich można zamówić online w księgarni PWN. Są to właśnie między innymi podręczniki klasa 6: https://ksiegarnia.pwn.pl/Podreczniki-s ... 496,k.html . Wybór jest bardzo duży.
pawełkowa

Re: Szkoła i nauka

Post autor: pawełkowa »

Przy tym wszystkim też warto pamiętać o tym że nauka też może być ciekawa i że można naprawdę wiele ciekawostek znaleźć które są w stanie zainteresować. Tutaj na przykład trafiłam ostatnio wyszukując hasło 'polska kolonia madagaskar' - https://odrabiamy.pl/razem/madagaskar-polska-kolonia/ nie trafiłabym na tą ciekawostkę gdyby nie temat o Madagaskarze w szkole. A sama informacja jest mega ciekawa, kto by się spodziewał że Polska miała mieć kolonie :P
elina3

Re: Szkoła i nauka

Post autor: elina3 »

Tutaj https://efc.edu.pl/programy/edukacja-inspiracja jest namiar na stronę fundacji, która wspiera dzieci i młodzież w równym dostępie do edukacji. Myślę, że warto na spokojnie się tam rozejrzeć, poczytać i podjąć właściwą decyzję. Na stronie macie komplet informacji na ten temat. Warto się z nimi zapoznać.
Kamińśki

Re: Szkoła i nauka

Post autor: Kamińśki »

boguśka pisze: ↑17 lip 2021, 11:52 Bardzo ważna jest również nauka języka niemieckiego. Obce języki są bardzo ważne gdy nie chcemy stać w miejscu tylko dążyć do czegoś lepszego, między innymi do zmiany pracy na lepszą. Od siebie mogę polecić najlepszą szkołę języka Niemieckiego jaką jest https://www.structura.pl . Zyskacie tutaj wielką ilość wiedzy.
Języka obcego zawsze najlepiej jest się uczyć za granicą. Dlatego bardzo dobrym rozwiązaniem są wymiany zagraniczne dla młodzieży i takie wymiany organizuje m.in. Stowarzyszenie INTO Poland https://into-exchange.com.pl/programy-klasyczne/ Moje dziecko było z nimi w Niemczech i było zachwycone tą przygodą a ja tym, jak szybko syn poduczył się lepiej niemieckiego.
Awatar użytkownika
Maks78
Posty: 1060
Rejestracja: 19 lip 2019, 11:19

Re: Szkoła i nauka

Post autor: Maks78 »

Witam.
Jeśli macie problem z wyborem liceum, albo technikum, to na pewno warto sobie zerknąć tutaj https://efc.edu.pl/programy/horyzonty/j ... -technikum. Znajdziecie tam naprawdę mnóstwo ciekawych i praktycznych informacji oraz porad i wskazówek, które mogą okazać się niezwykle przydatne przy wyborze. Rozejrzyjcie się tam koniecznie.
Ja mogę tylko dodać, że mój bratanek również korzystał z tej strony podczas poszukiwań swojej szkoły.
Pozdrawiam.
Oląs

Re: Szkoła i nauka

Post autor: Oląs »

Troszkę pozmieniało się w edukacji przez pandemię, dlatego też tym bardziej trzeba przyłożyć się do pilnowania dzieci i też bardziej je przypilnować może. Jeżeli chodzi o naukę online to dla wielu jest ona bardzo dużym wyzwaniem. No ale trzeba też przyznać, że sporo będzie tu zależeć od samej szkoły i nauczycieli jak wszystko zorganizują. Tu ja akurat nie mam co narzekać. Te Vizja, szkoła moich dzieci, wszystko idealnie zorganizowała i mam wrażenie, że te nic nie tracą
małaa

Re: Szkoła i nauka

Post autor: małaa »

Oj najtrudniej to będzie w ostatniej klasie, bo trzeba będzie się zmierzyć z egzaminami końcowymi. Na pewno warto dobrze się zastanowić jakie przedmioty na egzamin ósmoklasisty wybrać z tych dodatkowych etc. Co nam nie sprawia trudności i czujemy się dobrze.
Gość

Re: Szkoła i nauka

Post autor: Gość »

Co do szkoły to ja dla mojego dziecka musze zamówić ubezpieczenie szkolne dodatkowe, jakie wybrać? Bo jednak wiem że mu się przyda bo wiecznie jakieś wypadki i skaleczenia ma. Tu https://beesafe.pl/ubezpieczenie-szkolne/ widziałem ofertę, niską składkę proponują.
Gość

Re: Szkoła i nauka

Post autor: Gość »

Co do szkoły i nauki to moje dziecko uczy się dobrze ale muszę zmienić polisę jaką ma wykupioną. Wiem że dobre ubezpieczenie szkolne moja siostra wykupowała dla swojego dziecka w sieci bo tam znalazła fajną ofertę. Coś polecacie?
proooovdeed

Re: Szkoła i nauka

Post autor: proooovdeed »

Własny rozwój powinien być dla nas ważny, a to nie jest takie proste, jeśli mamy jakieś problemy ze sobą i ze swoim dzieciństwem. No i ja uważam, że automotywacja czyli jak motywować siebie same to działanie sensowne. Chcę się go nauczyć, dla samej siebie właśnie.
Etusya

Re: Szkoła i nauka

Post autor: Etusya »

Dosłownie już za chwilę dzieci będą musiały podjąć decyzję o kolejnym etapie swojej edukacji. Mam tu na myśli uczniów klas ósmych szkół podstawowych. Dla wielu z nich to bardzo trudne decyzje. I nie ma się co dziwić. Przecież mało kto wie, co chce robić w życiu mając zaledwie 15 lat. Tym mającym rozterki czy wątpliwości polecam podcasty https:// www.youtube.com/playlist?app=desktop&li ... a-PxSi5pTg
Miger

Re: Szkoła i nauka

Post autor: Miger »

Aktualnie technologia staje się coraz bardziej nieodłącznym elementem naszego życia, w tym również procesu nauczania oraz uczenia się. Monitory interaktywne to jedno z najbardziej nowoczesnych narzędzi, jakie mogą znacząco zwiększyć interakcyjność lekcji oraz zaangażowanie uczniów. Ażeby dowiedzieć się więcej na ten temat należy odwiedzić stronę: http://interaktywne.net/monitory-interaktywne , gdzie można poznać zalety wykorzystywania tego typu sprzętu oraz uzyskać cenne wskazówki, jakie mogą być potrzebne podczas zakupu monitora. Poza tym znajduje się tam też kompletna oferta monitorów interaktywnych dla szkół i przedszkoli.
Entek

Re: Szkoła i nauka

Post autor: Entek »

Jeżeli szukasz strony internetowej, na jakiej miałbyś możliwość rozwiązywać testy matematyczne online, to serdecznie rekomenduję https://aztekium.pl/test.py . Odnajdziesz tam duży wybór testów zawierających różne dziedziny matematyki, od podstawowych działań arytmetycznych po bardziej zaawansowane zagadnienia. Intuicyjny interfejs, różnorodne poziomy trudności jak i również natychmiastowe rezultaty sprawiają, iż nauka staje się przyjemnością. Na dodatek, możesz śledzić swoje postępy oraz poprawiać rezultaty z każdym testem. Sprawdź tę stronę i przekonaj się, jak przyjemna i skuteczna może być nauka matematyki!
ODPOWIEDZ