Osuszanie

Nie wiesz, do której kategorii przyporządkować swój wpis? Zajrzyj tutaj!
mósg

Osuszanie

Post autor: mósg »

Hej, ostatnio trafiłem na ciekawy blog na temat osuszania odgrzybiania i ozonowania któym chciałbym się z wami podzielić. Jest tam wiele ciekawych informacji w temacie osuszania ścian, osuszania po zalaniu itd https://osuszanie-ozonowanie-odgrzybian ... murow.html
Liliańka

Re: Osuszanie

Post autor: Liliańka »

Zgadzam się, że ozonowaniu po zalaniu znakomicie się sprawdza. Sama miałam taki przypadek w domu mych rodziców gdzie niedawno miał miejsce mały pożar i niestety jeden z pokoi w wyniku gaszenia ognia został zalany. W tym przypadku zamówiliśmy Profesjonalne Ozonowanie, które znakomicie podeszło do tematu. Wykazało się doświadczeniem i precyzyjnym wykonaniem prac przez co uratowali nas z kłopotu.
góździk

Re: Osuszanie

Post autor: góździk »

Ja nie musiałem osuszać całego budynku, tylko korzystałem z usługi osuszania ścian po tym, jak rura pękła i zalałem piwnicę w jednej części. Szybko opanowałem sytuację, ale z uwagi na to, że nie chciałem mieć grzyba w piwnicy zadzwoniłem po specjalistów od takich usterek.
Bubuś

Re: Osuszanie

Post autor: Bubuś »

Ja mam krótkie pytanie odnośnie takiego sprzętu jak https://o3ozon.pl/ z tego co czytałem różne artykuły na portalach o zdrowiu to lekarze polecają ozonować pomieszczenia szczególnie w czasie epidemii gdy tych bakterii oraz wirusów jest więcej. Mamy na forum kogoś, kto korzystał? Jakie są efekty w praktyce?
baśka

Re: Osuszanie

Post autor: baśka »

U mnie niestety zaczęła się pojawiać w domu wilgoć w ostatnim czasie. Postanowiłam jak najszybciej znaleźć dobrą firmę, która zajmie się osuszaniem mojego mieszkania, ponieważ za kilka miesięcy miałam rodzić i chcieliśmy uporządkować całkowicie mieszkanie. By było czysto i bez wilgoci. Wtedy natrafiliśmy na https://dezynfeusz.pl/osuszanie-budynkow-krakow/ i to był doskonały wybór. Natychmiast przyjechał do nas pracownik tej firmy i zajął się osuszaniem, które okazało się bardzo skuteczne. Po wilgoci ani śladu.
michaś

Re: Osuszanie

Post autor: michaś »

Pamiętajcie, że narzędzia które trzymacie w garażu który nie jest ogrzewany warto zabezpieczyć przed wilgocią. Ja w tym celu kupiłem sobie zapas pochłaniacza wilgoci https://www.pochlaniacz-wilgoci.pl/ i powkładałem w różnych miejscach, zwłaszcza przy tych narzędziach, które są dla mnie szczególnie cenne i tych, które są najmniej odporne na wilgoć jak np. wkrętarka. Stosuję ten sposób już od dłuższego czasu i widzę różnicę. Nawet po zimie moje narzędzia są w nienaruszonym stanie, a wcześniej borykałem się z problemem rdzy.
LudwikP

Re: Osuszanie

Post autor: LudwikP »

Też mieliśmy problem z zawilgoconymi ścianami w domu rodziców i mogę ci doradzić, że zanim zaczniesz cokolwiek robić, kupować osuszacze czy zatrudniać firmę osuszającą, zleć wykonanie ekspertyzy budowlano-mykologicznej firmie Eko Projekt - http://www.ekspertyzy-mykologiczne.pl/. Jest to jedna z niewielu firm na rynku, która do problemu zawilgocenia i zagrzybienia podchodzi kompleksowo. Przede wszystkim zrobią ekspertyzę mykologiczną oraz budowlaną. Ustalą przyczynę zawilgocenia, ustalą jaki grzyb zasiedla ścianę, dobiorą odpowiedni środek oraz przedstawią właściwą technologię usunięcia wad budowlanych, sporządzą także kosztorys wszystkich prac. Dzięki temu pozbędziesz się problemu raz na zawsze.
Żabson

Re: Osuszanie

Post autor: Żabson »

Pomieszczenia podpiwniczone są szczególnie narażone na problemy z wilgocią po zalaniu. Sprawdzenie i ewentualne osuszenie fundamentów jest kluczowe dla zdrowia budynku. Dla tych, którzy potrzebują wskazówek w tej kwestii, polecam odwiedzenie https://osuszanie24.com/ i skontaktowanie się z fachowcami.
ODPOWIEDZ