Substancje do oczyszczania wody

Nie wiesz, do której kategorii przyporządkować swój wpis? Zajrzyj tutaj!
Awatar użytkownika
Zelislaw-61
Posty: 1
Rejestracja: 25 lis 2020, 21:27

Substancje do oczyszczania wody

Post autor: Zelislaw-61 »

Cześć forumowicze. Orientujecie się, jakie substancje chemiczne są wykorzystywane do oczyszczania wody? Przyznam się wam, że sam nie miałem pojęcia, że każda z nich może mieć inne przeznaczenie, dopóki nie skontaktowałem się ze specjalistami w tej dziedzinie. Sam zaopatruję się w tabletki solne do uzdatniania wody, ale rodzajów takich preparatów jest znacznie więcej. Znacie jakieś inne?
kłatro

Re: Substancje do oczyszczania wody

Post autor: kłatro »

Chodzi o uzdatnianie wody pitnej? jeśli tak to najwygodniej zamawiać butelkowana wodę, np. https://iwoniczanka.pl/ ma fajna ofertę z dostawa pod drzwi na umówiony termin. Ich woda źródlana jest pełna tego, czego organizm potrzebuje, maja ja z gazem, lekko gazowana lub niegazowana, akurat ja taka pijam.
Mańkowska

Re: Substancje do oczyszczania wody

Post autor: Mańkowska »

Zamawiać wodę w butelkach? I jeszcze bardziej przyczyniać się do śladu węglowego? Ludzie, przecież to płacenie za plastik.. Można zamontować sobie filtr do wody i mieć pyszną wodę w kranie, aa przy tym nie kupować szkła czy plastiku. Podejście niektórych i rozumienie "wygody" to jest dramat...

Z tego co wiem, tabletki solne nie służą do uzdatniania (chyba że do zmywarki) tylko do regeneracji zmiękczacza wody. Polecam sprawdzić sobie jak działają różne technologie uzdatniania wody tutaj na kanale YT: https://www.youtube.com/channel/UCQlg21 ... SsTFDSvUTg
żem

Re: Substancje do oczyszczania wody

Post autor: żem »

W pracy mamy stację uzdatniania wody i powiem wam szczerze, że substancji tych jest sporo. One oczywiście nie mogą negatywnie wpływać na jakość wody, wręcz przeciwnie. Sami stosujemy środki od firmy aqua-concept Polska https://www.aqua-concept.pl/uslugi/woda ... anie-wody/ Ogólnie są to środki ochrony antykorozyjnej, stabilizatory twardości, biocydy i biodyspergatory. One wszystkie wpływają na to, że nie ma rdzy, mikroorganizmów, kamienia, czy bakterii. Woda jest idealnie oczyszczona.
ODPOWIEDZ