Kurier zza granicy

Gdzie upolować najlepsze promocje? W jakim sklepie najlepiej robić zakupy? Jak wyszukiwać najkorzystniejsze ceny? To wątek dla prawdziwych łowców okazji!
Awatar użytkownika
rozmowna
Posty: 96
Rejestracja: 26 lut 2019, 12:57

Kurier zza granicy

Post autor: rozmowna »

Często kupuję w sieci, jak większość kobiet dziś i mam niebywały problem, bo okazało się, że wiekszość produktów, jakie w Polsce zamawiam osobno, za granicą, a dokładniej w Anglii, mogę zamówić w postaci paczki. Nie musiałabym pojedynczo płacić za wysyłkę każdego produktu i tak się teraz zastanawiam, ile kosztuje kurier, np.: z Anglii do Polski? Lepiej wyjdę na zamawianiu za granicą z kosztem przesyłu?
Awatar użytkownika
sao
Posty: 108
Rejestracja: 28 maja 2019, 17:47

Re: Kurier zza granicy

Post autor: sao »

To znaczy tak możesz zamówić typowe u kuriera zagranicznego przesłanie danej paczki ale będzie to droższe niż u kuriera polskiego. Tutaj oczywiście masz kilka opcji, kilka firm z całego kraju. Z moich doświadczeń wynika jednak że lepiej jest ściągnąć kogoś z Polski Kto wyślę ci paczkę z zagranicy do Polski. koszta są wtedy mniejsze i łatwiej się dogadać. Nie trzeba przewalutować pieniędzy, co też jest kłopotliwe.
Awatar użytkownika
coco
Posty: 98
Rejestracja: 07 sty 2019, 10:47

Re: Kurier zza granicy

Post autor: coco »

Ciekawe rzeczy tu piszecie, ale z tego wynika, że nie można być pewnym żadnego kuriera. A DHL , albo GLS? To znane marki kurierskie i co, z nimi też bywa różnie ? Przyznam, że mnie tym zaskoczyliście i teraz znów nie wiem, kogo wybrać. U nas lokalny kurier też za granicę jeździ, ale mu to już całkiem nie ufam, bo jest nowy na rynku i nie wiadomo, co się z taką paczką zdarzyć może..

kurs angielskiego warszawa
Awatar użytkownika
kamcia
Posty: 15
Rejestracja: 13 sty 2019, 11:17

Re: Kurier zza granicy

Post autor: kamcia »

Odnosząc się do wypowiedzi autorki, to ja jednak chciałabym zauważyć, że firma zagraniczna liczy sobie w walucie, w której jej najlepiej, więc jak na przykład w Euro może się nie opłacać wynajmowanie kuriera. Zresztą, po co to robić, jak nasza polska jednostka o nazwie Speedpack https://www.speedpack.com.pl/ pojedzie po przesyłkę i przetransportuje ją do Ciebie w korzystnej, wydaje mi się, cenie.
ODPOWIEDZ