Co powinna zawierać apteczka na rejs

Opowiadamy o skutecznych sposobach na zatrzymanie młodości, pielęgnację ciała, zdrowej diecie, sporcie, który pomoże nam wyrzeźbić i ukształtować ciało. Dzielimy się opiniami o siłowniach, klubach fitness, ciekawych zajęciach tanecznych oraz salonach kosmetycznych czy fryzjerskich. Dołącz do nas!
Awatar użytkownika
Hammond
Posty: 47
Rejestracja: 02 kwie 2019, 12:15

Co powinna zawierać apteczka na rejs

Post autor: Hammond »

Wybieramy sie w niedługim czasie na rejs. Co powinna zawierać w sobie taka apteczka?

Doradzicie?
Awatar użytkownika
Crach
Posty: 52
Rejestracja: 02 kwie 2019, 14:20

Re: Co powinna zawierać apteczka na rejs

Post autor: Crach »

Dobrze będzie do niej wrzucić:
Sól fizjologiczną w jednorazowych opakowaniach
spongostan
cold/hot pack, tak by albo zamrozic albo rozgrzac, (ja uzywam goracego opatrunku celem rozszerzenia naczyn i obnizenia cisnienia)
rekawiczki jednorazowe,
mozna zabrac cisnieniomierz elektroniczny
zszywacz do ran (klamerki), ewentualnie igle, ale to juz trzeba wiedziec jak szyc rane

Zreszta polecam skontaktować się z tym sklepem żeglarskim: https://www.centrumjachtingu.pl/ Powinny być w nim apteczki. Skontaktuj się z nimi oraz powinni Ci doradzic jak wybrać odpowiednią apteczkę.
Awatar użytkownika
Iwona
Posty: 553
Rejestracja: 08 maja 2019, 23:23

Re: Co powinna zawierać apteczka na rejs

Post autor: Iwona »

Myślę, że w takiej apteczce powinny się na pewno znaleźć plastry z opatrunkiem na rany, a także jakiś specjalny płyn odkażający, dzięki któremu będzie można taką ranę oczyścić. Podczas rejsu różne rzeczy mogą się przytrafić, a na morzu apteki nie znajdziemy ;)

bramy garażowe inowrocław
Awatar użytkownika
Otylka000
Posty: 66
Rejestracja: 12 lut 2019, 20:21

Re: Co powinna zawierać apteczka na rejs

Post autor: Otylka000 »

Z pewnością taka apteczka powinna zawierać leki pierwszej pomocy czyli coś na bóle czy gorączkę. Do tego niezbędne również będą opatrunki oraz spray antyspetyczny. Na wyjazdach tak naprawdę wszystko może się zdarzyć, więc trzeba być również na wszystko przygotowanym. Jeśli to rejs w ciepłe dni to też przydadzą się elektrolity oraz środek na oparzenia słoneczne.
:)
Awatar użytkownika
Maks78
Posty: 1060
Rejestracja: 19 lip 2019, 11:19

Re: Co powinna zawierać apteczka na rejs

Post autor: Maks78 »

Witam,co sądzicie o tym,aby zainwestowac w rejs w przyszle wakacje? Co sądzicie o tym https://www.blekitnypiotrus.pl/oferta/d ... 7-dni.html ? Prosze o wasze opinie,pozdrawiam.

podgrzewacz wody elektryczny czy gazowy
ktośka

Re: Co powinna zawierać apteczka na rejs

Post autor: ktośka »

no na pewno jakis lek na bol gardla :) nam pani w aptece polecila septogard, latwa aplikacja bo w aerozolu,dluga data przydatnosci, aplikator zdejmowany wiec mozna bez problemu dezynfekowac no i co najwazniejsze- jest skuteczny:)
król

Re: Co powinna zawierać apteczka na rejs

Post autor: król »

W kazdej apteczce domowej nie moze zabraknąć odpowiednich środków do udzielania pierwszej pomocy ; gaza, bandaże a także octenisept spray który skutecznie dezynfekuje ranę a tym samym eliminuje ryzyko wystąpienia infekcji, ktora mogłaby poważnie wpłynąć na nasze zdrowie albo co gorsze - życie. To powinna być pierwsza pomoc zranienia. Infekcje nie sa takie proste do zwalczenia, dlatego warto miec odpowiednia wiedze oraz środki do właściwej pielęgnacji ran.
kamiś

Re: Co powinna zawierać apteczka na rejs

Post autor: kamiś »

Szczerze mowiac ja bez podstawowej apteczki nie ruszam się z domu, mając małe dzieci zdarzają sie różne przygody. Mam dobry sposób na afty https://zagojeni.pl/pierwsza-pomoc/afty ... -leczenie/ i sprawdza się u nas dobrze. Zanim wybierzemy się do lekarza, warto więc zastosować przedstawione domowe metody leczenia aft, które wykazują dużą skuteczność, szczególnie przy słabym nasileniu dolegliwości.
Awatar użytkownika
kawanalawe
Posty: 108
Rejestracja: 30 lis 2019, 11:27

Re: Co powinna zawierać apteczka na rejs

Post autor: kawanalawe »

z doswiadczenia wiem, ze zapalenie pecherza i tego typu infekcje lapia w najmniej oczekiwanym momencie :) w aptecze zawsze warto miec jakis srodek ktory mozna w takiej sytuacji zastosowac, u mnie najlepiej sprawdza sie Urolact, trzeba brac go minimum 10 dni, jest naprawde bardzo skuteczny
Śmerfetka29

Re: Co powinna zawierać apteczka na rejs

Post autor: Śmerfetka29 »

Dla mnie taka apteczka to po prostu apteczka podróżnika i są w niej a w zasadzie muszą znaleźć się niektóre rzeczy czy lekarstwa. Przede wszystkim w takiej apteczce muszą znaleźć się środki opatrunkowe i dezynfekujące.Od kilku już lat w naszej apteczce znajduję się miejsce na tabletki na gardło ,b o nasze dzieci w okresie letnim częściej zapadają na różne problemy z gardłem. Myślę ,że powodem są zimne napoje i lody.
ODPOWIEDZ