Jak zacząć dbać o siebie?

Opowiadamy o skutecznych sposobach na zatrzymanie młodości, pielęgnację ciała, zdrowej diecie, sporcie, który pomoże nam wyrzeźbić i ukształtować ciało. Dzielimy się opiniami o siłowniach, klubach fitness, ciekawych zajęciach tanecznych oraz salonach kosmetycznych czy fryzjerskich. Dołącz do nas!
Awatar użytkownika
Oktawiusz84
Posty: 1
Rejestracja: 04 mar 2022, 6:08

Jak zacząć dbać o siebie?

Post autor: Oktawiusz84 »

Panowie, ale tak szczerze - czy macie może jakieś własne, sprawdzone metody na to, jak zacząć dbać o siebie? Ja nie ukrywam, że żyję ostatnio na wysokich obrotach i niestety, daleko mi do tego, żeby dbać zarówno o swój wygląd, ale i o zdrowie, postanowiłem chociaż trochę to zmienić. Polecicie mi jakieś suplementy diety, które się u Was sprawdzają? Co stosujecie na co dzień?
Lenkia896

Re: Jak zacząć dbać o siebie?

Post autor: Lenkia896 »

Zauważyłam, że u mężczyzn często występują różne problemy ze skórą głowy, ale panowie raczej nie zwracają na to uwagi. Jednym z tych, które zauważyłam to krosty na głowie. Mało się o tym mówi, choć na niektórych stronach jest ten temat poruszany (np. tutaj https://paznokciewkolorzemarzen.pl/o-cz ... nia/b_aohg). Wracając do tematu, krosty na głowie, inaczej nazywane grudkami czy pryszczami skórnymi, to stosunkowo powszechny problem dermatologiczny, który może wystąpić u osób w różnym wieku. Są to niewielkie wykwity skórne, często bolesne, ale zazwyczaj nie stanowiące poważnego zagrożenia dla zdrowia. Przyczyny ich powstawania mogą być różnorodne. Jednym z głównych czynników jest nadmierna produkcja sebum przez gruczoły łojowe, co może prowadzić do zatkanych mieszków włosowych i powstawania krost. Infekcje grzybicze skóry głowy, takie jak łupież pstry czy łupież półksiężycowaty, także mogą skutkować pojawieniem się krost. Uszkodzenia skóry głowy, na przykład skaleczenia, zadrapania lub rany, mogą stanowić punkty wyjścia dla infekcji i przyczyniać się do tworzenia krost. Objawy krost na głowie obejmują małe, bolesne grudki o czerwonej lub różowej barwie. Często są one bolesne w dotyku lub podczas czesania włosów. Leczenie krost zależy od przyczyny ich powstania. W przypadku nadmiernego wydzielania sebum mogą pomóc specjalne szampony przeciwłojotokowe lub leki przeciwdrobnoustrojowe. W przypadku infekcji grzybiczych konieczne może być stosowanie leków przeciwdrobnoustrojowych doustnie lub w formie szamponów leczniczych.
Awatar użytkownika
taper
Posty: 262
Rejestracja: 10 mar 2019, 10:17

Re: Jak zacząć dbać o siebie?

Post autor: taper »

Suplementy diety powinno się brać zgodnie z zaleceniami lekarza, nie na własną rękę bo niestety można sobie tylko zaszkodzić. Korzystaliście może z usług centrum medycznego https://zdrowie.pzu.pl/ ? Bardzo szybko można zapisać się tu na wizyty zarówno do lekarza medycyny rodzinnej jak i lekarzy specjalistów. Dla pacjentów udostępniona jest infolinia, portal pacjenta i Centrum Telemedyczne.
Olaff

Re: Jak zacząć dbać o siebie?

Post autor: Olaff »

Wszystko się zaczyna od decyzji ;) a potem małymi krokami trzeba wprowadzać ją w czyn. Podstawą dla mnie są środki higieniczne typu mydło, dezodorant, pasta do zębów i żel pod prysznic. To takie niezbędne minimum kosmetyków, których używam codziennie. Do higieny warto dołożyć regularne ćwiczenia, albo chociaż spacer żeby dobrze się czuć.
accapella

Re: Jak zacząć dbać o siebie?

Post autor: accapella »

Zasady i definicje obstawiania w kasynie online BetOnRed są klarowne i sprawiają, że doświadczenie graczy jest nie tylko ekscytujące, ale także uczciwe. Transparentność reguł tworzy uczciwe środowisko dla wszystkich uczestników, co buduje zaufanie. Bogata oferta gier dostarcza niezapomnianych chwil rozrywki, a profesjonalna obsługa klienta czuwa nad zadowoleniem użytkowników. źródłoBetOnRed to pewny wybór dla miłośników hazardu online!
ODPOWIEDZ