Nietolerancja glutenu

Opowiadamy o skutecznych sposobach na zatrzymanie młodości, pielęgnację ciała, zdrowej diecie, sporcie, który pomoże nam wyrzeźbić i ukształtować ciało. Dzielimy się opiniami o siłowniach, klubach fitness, ciekawych zajęciach tanecznych oraz salonach kosmetycznych czy fryzjerskich. Dołącz do nas!
Awatar użytkownika
tro6666mba
Posty: 3
Rejestracja: 30 maja 2020, 19:42

Nietolerancja glutenu

Post autor: tro6666mba »

Ostatnio wśród moich znajomych zaczęły się pojawiać osoby nietolerujące glutenu. też zauważyliście taki problem u siebie lub bliskich? a jeśli tak, to czy zgłaszacie się z tym do dietetyka
Awatar użytkownika
Iwona
Posty: 553
Rejestracja: 08 maja 2019, 23:23

Re: Nietolerancja glutenu

Post autor: Iwona »

Na szczęście w dzisiejszych czasach jest dość szeroki dostęp do produktów bezglutenowych w sklepach internetowych, więc taka dieta bezglutenowa nie jest wielkim problemem. Jeśli chodzi o mąki bezglutenowe, to ja polecam mąkę orkiszową, taką jak na stronie internetowej https://jawo2008.pl/142-maka-orkiszowa-jasna.html. jest smaczna, nadaje się również do placuszków i naleśników ;)
Awatar użytkownika
majsteradam
Posty: 23
Rejestracja: 14 lip 2020, 11:02

Re: Nietolerancja glutenu

Post autor: majsteradam »

Kiedyś to nie było po prostu rozpoznane, ale problem był. Ja się lepiej czuję, jak jednak unikam glutenu, nabiału, mięsa i tak dalej.
Bożenka

Re: Nietolerancja glutenu

Post autor: Bożenka »

Ja mam niestety dietę bezglutenową, a dowiedziałam się o swojej nietolerancji dopiero pół roku temu. Dolegliwości się pogarszały więc poszłam na konsultacje z dietetykiem. Zakupy produktów bezglutenowych robię online przez https://www.zakupyw24h.pl/2878-bez-glutenu mam zawsze wszystko w jednym miejscu w dobrych cenach. Nie było mi ciężko przestawić się na dietę bezglutenową, jakoś to wszystko smakuje mi tak samo.
pawełii

Re: Nietolerancja glutenu

Post autor: pawełii »

a może olejki CBD ? troche badań :) We włoskim badaniu przeprowadzonym w 2003 r., dotyczącym celiakii u dzieci, stwierdzono, że receptory kannabinoidowe w przewodzie jelitowym były znacznie bardziej rozpowszechnione u nieleczonych pacjentów cierpiących na celiakię niż u tych, którzy stosowali surową dietę bezglutenową przez ponad rok. To odkrycie skłoniło naukowców do przekonania, że poprzez ukierunkowanie na te receptory pacjenci mogą szybciej i skuteczniej znaleźć ulgę w objawach choroby - a co może być lepszym sposobem ukierunkowania na receptory niż wykorzystanie CBD? Efekt ten występuje, ponieważ wydaje się, że CBD hamuje enzym hydrolazy amidowej kwasów tłuszczowych (FAAH) - enzym odpowiedzialny za hydrolizę anandamidu (endogenny naśladowca THC). Hamowanie FAAH sprzyja działaniom przeciwzapalnym w jelitach, dlatego wielu naukowców wierzy w skuteczność CBD w łagodzeniu objawów podrażnienia, bólu i stanu zapalnego w przewodzie pokarmowym.
a tu moja historia z nadżerkami żoładka

na moim przykładzie potwierdza się, że choroba jest możliwa do całkowitego wyleczenia.
Jak mi się to udało? Leki, cierpliwość i dieta oparta na produktach konopny h jak olejek CBD 5 % decarbox 2 razy dzienie po 4 krople , nasiona konopne dodawane dodawane do jogurtów i wieczorem herbata konopna po posiłku takie produkty poleciła mi znajoma która leczyła chorobę nowotworowa i wtedy to bardzo pomogło jej przy problemach żołądkowych z odruchem wymiotnym wszystko można kupić tu https://konopiafarmacja.pl/krople-cbd/9 ... 15-ml.html
Oczywiste, ze potrzeba czasu na wyleczenie. Mi lekarz przepisał helicid który łagodził objawy, co do diety... Trzeba się spiąć i odpuścić sobie wiele rzeczy, przynajmniej na jakiś czas. Moja dieta przez długi czas: śniadanie, kolacja - bułka z szynką, obiady - NA PARZE - kurczak, pulpety, ryż, ziemniaki, czasami jakieś warzywa. Mało przypraw. Warto poświęcić się przez pewien czas, a wyleczenie całkowite gwarantowane.
Oczywiście raz na rok/pół roku objawy wracają (ale to np. po przyjmowaniu antybiotyku) przy czym muszę przyznać, że jem już wszystko! Nawet więcej niż ludzie niemający problemów z żołądkiem.
Dlatego głowa do góry! :-) Da się z tego wyjść, trzeba dać sobie czas, przyjmować leki i stosować diete, później ewentualnie wdrażać więcej produktów jeśli poprawa samopoczucia wystąpi.
ODPOWIEDZ