Czy potrzebuję kasy fiskalnej

Wątek niezwykle potrzebny. Dziś trudno o porządnego fachowca, więc jeśli kogoś takiego znacie, piszcie! Każda informacja jest na wagę złota. Dzielcie się również trikami jak szybko naprawić usterki. W grupie siła!
Watmaś

Czy potrzebuję kasy fiskalnej

Post autor: Watmaś »

Firmę mam teraz trzeci miesiąc i nie przekroczyłam
20.000 tysięcy, a księgowy powiedział ze muszę mieć kase fiskalna. Wszystkie wpłaty są przez internet. Sprzedaje odzież używana i jestem na ryczałcie. Wiecie może jak to u mnie wyglada - potrzebuje kasy?;)
Lehomiś

Re: Czy potrzebuję kasy fiskalnej

Post autor: Lehomiś »

Hmmm - zapytaj DP. Księgowy moze i sygnalizuje pewne sprawy, ale to doradca podatkowy powinien je rostrzygac.

W firmie jakiś czas temu wystawiamy praktycznie jedynie faktury elektroniczne:
https://hej.mielec.pl/pl/694_artykuly_s ... cznej.html

Są znacznie wygodniejsze dla naszej firmy.
Bąbel

Re: Czy potrzebuję kasy fiskalnej

Post autor: Bąbel »

W sumie to już musimy sami się dowiedzieć kiedy takie urządzenie będzie nam potrzebne. Muszę przyznać, że ja właśnie skupiam się przede wszystkim na fakturach. Jak już nawet czytałem na stronie https://www.connecto.pl/faktura-kosztowa/ to jak najbardziej faktura kosztowa jest także czymś ważnym.
grośka

Re: Czy potrzebuję kasy fiskalnej

Post autor: grośka »

Wiesz co, nie jestem jakimś znawcą tematu i nie chcę wprowadzać w błąd, dlatego radziłabym poszukać takiej wiedzy n a mega tech ,gdzie można znaleźć wszystko co związane z fakturami, paragonami, VATem itp. Polecam poczytać, aby później przypadkiem nie doszło do jakichś problemów dlatego że się coś zaniedbało
ODPOWIEDZ