Da się samemu postawić panele słoneczne na ziemi?

Wątek niezwykle potrzebny. Dziś trudno o porządnego fachowca, więc jeśli kogoś takiego znacie, piszcie! Każda informacja jest na wagę złota. Dzielcie się również trikami jak szybko naprawić usterki. W grupie siła!
Awatar użytkownika
Rom86
Posty: 37
Rejestracja: 12 mar 2019, 15:27

Da się samemu postawić panele słoneczne na ziemi?

Post autor: Rom86 »

Czy taki montaż jest bardzo skomplikowany technicznie, czy przeciętny majsterkowicz da radę?
Awatar użytkownika
Papierowy
Posty: 52
Rejestracja: 20 lis 2019, 16:26

Re: Da się samemu postawić panele słoneczne na ziemi?

Post autor: Papierowy »

Samo mocowanie paneli fotowoltaicznych nie jest aż tak bardzo skomplikowane, szczególnie jak chcesz je umiejscowić na ziemi. Jedynym wymogiem jest dobranie takiej wysokości, by zimą panele nie miały styczności ze śniegiem.

Poważniejszą kwestią jest cała reszta czyli instalacja, która przetwarza prąd uzyskany z paneli na ten, który używasz w domu. Tu nie dość, że trzeba być dobrym elektrykiem to jeszcze znać się na doborze odpowiednich urządzeń. Lepiej więc zaprosić do siebie konsultanta z firmy zajmującej się montażem https://hymon.pl/oferta/systemy-montazowe/ i z nim przegadać co ewentualnie możesz we własnym zakresie zrobić :)
Awatar użytkownika
filip25
Posty: 1
Rejestracja: 08 wrz 2020, 11:07
Kontakt:

Re: Da się samemu postawić panele słoneczne na ziemi?

Post autor: filip25 »

Myślę, ze dasz radę sam.
Awatar użytkownika
optymistycznie
Posty: 52
Rejestracja: 05 cze 2019, 14:55

Re: Da się samemu postawić panele słoneczne na ziemi?

Post autor: optymistycznie »

Podejrzewam że majsterkowicz sam tego nie ogarnie
Miłosz32133

Re: Da się samemu postawić panele słoneczne na ziemi?

Post autor: Miłosz32133 »

Z tego co wiem to panele słoneczne zazwyczaj montuje się na dachu. Na stronie https://www.kolektory.com/ znajdziesz mnóstwo informacji na ten temat. Poza tym solary są popularne, ponieważ można na tym sporo zaoszczędzić.
przemysław.sadlak02

Re: Da się samemu postawić panele słoneczne na ziemi?

Post autor: przemysław.sadlak02 »

Do założenia paneli polecam firmę Grento montaż paneli słonecznych lublin korzystałem ostatnio z ich usług na prawdę znają się na rzeczy.
Majówka33

Re: Da się samemu postawić panele słoneczne na ziemi?

Post autor: Majówka33 »

Warto poszukać firmy, która się zajmuje tym profesjonalnie. Aktualnie fotowoltaika jest na topie i bardzo dobrze, bo trzeba korzystać z tego typu rozwiązań. Ekologicznie i z korzyścią dla nas samych.
ósemkazłota

Re: Da się samemu postawić panele słoneczne na ziemi?

Post autor: ósemkazłota »

Myślę że samemu zdecydowane w to bym się nie bawił, w instalacji oraz doborze wszystkich elementów pomoże ta firma https://ecocalma.pl/ , wybór sprzętu jest bardzo ważny. Firma dodatkowo pomoże w załatwieniu formalności zarówno z zakładem energetycznym jak i dofinansowaniem z programu rządkowego, jeśli się pośpieszymy to jeszcze zdążymy załapać się na dofinansowanie.
Wańki

Re: Da się samemu postawić panele słoneczne na ziemi?

Post autor: Wańki »

Ciężko pewnie to samemu ustawić. Do tego ktoś musi wyliczyć cały projekt. Nie jest tak łatwo. Lepiej korzystać z firmy. Montaż jest wliczany w cenę instalacji, więc łącznie nie jest tak żel. Chyba nawet lepiej się wyjdzie na tym niż samodzielny sakup paneli i kombinowanie. Zobacz sobie https://sunclever.pl. Całkiem fajnie i optymalnie tworzą projekt instalacji. Cenowo też są konkurencyjni i mają całkiem fajne falowniki.
kowałewskikamil

Re: Da się samemu postawić panele słoneczne na ziemi?

Post autor: kowałewskikamil »

Wydaje mi się, że lepiej kiedy panele słoneczne postawi nam porządna firma taka jak np Grento. Wtedy nie ma obawy, że coś pójdzie nie tak.
Oskrić

Re: Da się samemu postawić panele słoneczne na ziemi?

Post autor: Oskrić »

Pewnie się da ale czy warto? Ja oddalem wykonanie instalacji profesjonalnej firmie Passive Instal - wolę mieć pewność że wszystko jest porządnie i bez zarzutów. A samemu to się idealnie nigdy nie zrobi jak się na tym nie zna i nie ma doświadczenia
Błoński

Re: Da się samemu postawić panele słoneczne na ziemi?

Post autor: Błoński »

Ja też bym to zostawił specjalistom i tak największy koszt ponosisz kupując cały sprzęt, sam montaż to mała część, a jak coś zepsujesz to jeszcze na tym sporo stracisz. Jak będziesz montował to proponuję zapoznać się z ofertą falowników marki FoxESS, jest to nowa firma w Polsce, z wieloletnim doświadczeniem na świecie ich falowniki są tańsze, a działają równie dobrze co droższe odpowiedniki.
iwuć

Re: Da się samemu postawić panele słoneczne na ziemi?

Post autor: iwuć »

Ale po co samemu? Taka instalacja to pewne wyzwanie i moim zdaniem lepiej wybrać firmę, niż samemu kombinować. Hymon załatwi wszystko za nas. I o nic nie będziemy musieli się martwić. Łatwiej też potem z rozliczeniem dotacji. Samemu to za duże ryzyko. Tam sa fachowcy którzy mają wiedze i doświadczenie w tym temacie.
aśko43

Re: Da się samemu postawić panele słoneczne na ziemi?

Post autor: aśko43 »

Ogólnie panele słoneczne, są dobrym pomysłem wtedy, gdy ich zakup ma szansę się zwrócić. Innymi słowy należy chłodno przekalkulować koszt potrzebny na nabycie versus prognozowane zużycie energii. Na pewno taki zakup będzie bardziej opłacalny dla osób, które zużywają dużo energii elektrycznej na własny użytek. Poza tym, doskonale gdy wyprodukowaną energię można wykorzystać do ogrzania domu (np. przy pomocy pompy ciepła lub grzejników elektrycznych). W ostatnim czasie coraz łatwiej o to żeby inwestycja w fotowoltaikę była opłacalnym pomysłem, gdyż jest wiele programów dotujących inwestycje w proekologiczne rozwiązania. Najlepiej poczytać trochę na ten temat tutaj https://ih.katowice.pl/firma/jak-dziala ... sloneczne/
ODPOWIEDZ