Drewno do kominka

Wątek niezwykle potrzebny. Dziś trudno o porządnego fachowca, więc jeśli kogoś takiego znacie, piszcie! Każda informacja jest na wagę złota. Dzielcie się również trikami jak szybko naprawić usterki. W grupie siła!
smużek

Drewno do kominka

Post autor: smużek »

Przekopałem forum, i sieć ogólnie wyszło mi że najlepsze drzewo do palenia w kominku to grab, dąb, buk. Ma ktoś podobne doświadczenia? Tylko nie piszcie że musi być sezonowane, odpowiednio suche i trzeba nim odpowiednio palić... to wiem. Czy ktoś kto pali w kominku ma takie spostrzeżenia że od brzozy mniej brudzi się szyba niż od np. dębu czy grabu? Chciałem iść do składu niedaleko domu, o tego - http://www.drewnokominkowe.wroclaw.pl/oferujemy/drewno/ ale pomyślałem, że najpierw zapytam na forum. Z góry dzięki za pomoc!
wisiu766

Re: Drewno do kominka

Post autor: wisiu766 »

Drewno musi być sezonowane i odpowiednio suche :lol: Dlatego przyda ci się z pewnością drewutnia https://drewnolandia.pl/oferta/9/drewutnie Firma Drewnolandia oferuje dodatkowo rozbudowę drewutni o domek narzędziowy, co jest bardzo praktycznym rozwiązaniem, bo oprócz składowania drewna, można przechowywać także narzędzia ogrodnicze.
ODPOWIEDZ