Oszczędzanie na emeryturę

Wątek niezwykle potrzebny. Dziś trudno o porządnego fachowca, więc jeśli kogoś takiego znacie, piszcie! Każda informacja jest na wagę złota. Dzielcie się również trikami jak szybko naprawić usterki. W grupie siła!
Awatar użytkownika
Hammond
Posty: 47
Rejestracja: 02 kwie 2019, 12:15

Oszczędzanie na emeryturę

Post autor: Hammond »

W jaki sposób dobrze jest oszczędzać na emeryturę?

Biorąc pod uwagę działania rządu to dochodzę do wniosku, ze lepiej jest to robić samodzielnie.
Awatar użytkownika
Crach
Posty: 52
Rejestracja: 02 kwie 2019, 14:20

Re: Oszczędzanie na emeryturę

Post autor: Crach »

Bo jest dokładnie tak jak piszesz. Jedynie samodzielne oszczędzanie daje Ci pewnosć, ze coś będziesz w przyszłości mial. Dobra opcja to nieruchomości, ktore można wynajmować. Inwestycja w nieruchomości wiąże się jednak z koniecznością posiadania znacznych zasobów wolnej gotówki lub poniesieniem znacznych kosztów kredytu hipotecznego.

Druga opcja to założenie sobie konta oszczędnościowego. Zerknij sobie na najlepsze konta oszczędnościowe na tej stronie - zobaczysz sobie jakie oprocentowanie jest oferowane.
Awatar użytkownika
Eliza111
Posty: 168
Rejestracja: 26 mar 2019, 17:02

Re: Oszczędzanie na emeryturę

Post autor: Eliza111 »

Koniecznie zobaczcie na stronę https://viennalife.pl/strefa-inwestowania/platforma-funduszy/fundusze-inwestycyjne-zamkniete tutaj możecie poczytać o inwestowaniu. Możecie tez zobaczyć i poczytać porady o oszczędzaniu czy ubezpieczeniach. Polecam serdecznie.
Awatar użytkownika
smarta
Posty: 84
Rejestracja: 16 cze 2019, 10:54

Re: Oszczędzanie na emeryturę

Post autor: smarta »

Myślę że oszczędzać pieniądze na pewno warto, zresztą niewiadomo jak to będzie wszystko wyglądało w przyszłości, a kilka groszy zawsze się przyda. Teraz będzie dobry sposób żeby coś uskładać i to nie tylko z naszego portfela kasa będzie szła, bo też pracodawca będzie musiał wyłożyć. I mają być wpłaty powitalne i roczne, zresztą sami sobie poczytajcie https://www.mojeppk.pl/

unieważnienie ślubu kościelnego wzór
Awatar użytkownika
nowakag
Posty: 17
Rejestracja: 14 sie 2019, 10:04

Re: Oszczędzanie na emeryturę

Post autor: nowakag »

Ciężko czasami samemu znaleźć sposoby na oszczędzanie. Ja korzystam z tej strony http://oszczedzpieniadze.pl/ i polecam.
Awatar użytkownika
julajula
Posty: 31
Rejestracja: 14 sie 2019, 12:42

Re: Oszczędzanie na emeryturę

Post autor: julajula »

Nigdy nie umiałam oszczędzać. Ostatnio jednak musiałam w końcu wziąć się w garść i na stronie http://4cms.pl/ znalazłam kilka fajnych sposobów, jak się tego nauczyć.
Awatar użytkownika
kokos
Posty: 24
Rejestracja: 17 sty 2020, 11:08

Re: Oszczędzanie na emeryturę

Post autor: kokos »

Chyba warto samemu zatroszczyć się o jakiś odłożony pieniądz na przyszłość. Czytaliście może o Pracowniczych Planach Kapitałowych? Macie jakąś opinię? Ja chyba skorzystam z doradztwa w wyborze PPK, bo zupełnie się na tym nie znam.

klimatyzacja postojowa
Awatar użytkownika
foxi
Posty: 52
Rejestracja: 31 sie 2019, 7:45

Re: Oszczędzanie na emeryturę

Post autor: foxi »

Uważam ,że bardzo dobrze ,że ludzie myślą o oszczędzaniu na emeryturę ,bo to ważne by zapewnić sobie dostatnie życie na stare lata .czy jednak musimy się na tym znać i wiedzieć jak oszczędzać i pomnażać zaoszczędzone pieniądze? Wcale nie, są od tego eksperci i najlepszym rozwiązaniem będzie jak się z nimi skontaktujemy. Każda taka firma ma swoją infolinię np. vienna life online i tam przedstaw swój problem - z pewnością zostanie on rozwiązany.

rozwód kościelny bez orzekania o winie
Awatar użytkownika
kasiunia
Posty: 81
Rejestracja: 26 mar 2019, 19:35

Re: Oszczędzanie na emeryturę

Post autor: kasiunia »

Oszczędzanie na przyszłą emeryturę to konieczność. Dlaczego ? - bo prognozy co do przyszłych emerytur oferowanych przez ZUS nie są optymistyczne. Jednym ze sposobów zapewnienia środków finansowych jest PPK. Pytanie brzmi czy warto przystąpić do PPK ? Przystąpienie do PPK jest dobrowolne dla pracownika ale obowiązkowe dla pracodawcy.Atrakcyjnym bonusem jest też wpłata powitalna w wysokości 250 zł, którą na start na PPK każdego uczestnika programu przelewa Państwo. Do tego dochodzi jeszcze dopłata roczna – 240 zł co 12 miesięcy.
KrzysztofikŻ.

Re: Oszczędzanie na emeryturę

Post autor: KrzysztofikŻ. »

Hammond pisze: ↑30 kwie 2019, 6:51 W jaki sposób dobrze jest oszczędzać na emeryturę?

Biorąc pod uwagę działania rządu to dochodzę do wniosku, ze lepiej jest to robić samodzielnie.
Myślenie o takim oszczędzaniu jest naprawdę bardzo ważne. Ale co z przyszłością naszych najbliższych? Może warto pomyśleć także o nich? I najlepiej już teraz. Im wcześniej, tym lepiej. Polecam sprawdzić czym jest oszczędzanie dla dziecka i jaką ofertę ma firma Prudential.
Awatar użytkownika
kubaszewczyk
Posty: 63
Rejestracja: 08 wrz 2020, 8:14

Re: Oszczędzanie na emeryturę

Post autor: kubaszewczyk »

Również uważam, że warto oszczędzać, a na emeryturę państwową nie ma co liczyć. Istotne jest to, że zebrane przez z nas środki będą mogli odziedziczyć nasi najbliżsi. Osobiście inwestuję w złoto, bo w długiej perspektywie cena tego kruszcu stale rośnie.
małgośka

Re: Oszczędzanie na emeryturę

Post autor: małgośka »

Masz trochę racji. Ale nie zapominaj o ppk, ja czytałam tu https://subiektywnieofinansach.pl/wypis ... -poczekal/ że ten kto pozostał w programie już może liczyć zyski chociaż minął tylko rok. Pomyśl co będzie na przykład po 20 latach oszczędzania
Maćko

Re: Oszczędzanie na emeryturę

Post autor: Maćko »

A myślicie, że fundusz inwestycyjny to dobry pomysł na zarabianie dodatkowej kasy? Zastanawiam się jak sobie dorobić i wpadłam na stronę poświęconą oszczędzaniu i inwestowaniu zarazem. Oczywiście jestem przygotowana na to, że najpierw będzie trzeba zainwestować. Ale myślę czy to w ogóle ma sens. Dajcie znać.
Ola91

Re: Oszczędzanie na emeryturę

Post autor: Ola91 »

A może warto pomyśleć o dobrze opłacalnej pracę za granicą? W internecie nie brakuje firm z takimi właśnie ofertami. Mnie udało się swoją obecną pracę znaleźć w http://hollandcontracting.pl. Ta agencja ma świetne opinie wśród pracowników, więc może warto sprawdzić ich aktualne ogłoszenia?
Dymitr

Re: Oszczędzanie na emeryturę

Post autor: Dymitr »

Jeśli chcesz osiągnąć finansową niezależność, musisz zacząć dbać o swoje finanse już dziś. Nie ma sensu odkładać tego na później, ponieważ im dłużej czekasz, tym trudniej będzie osiągnąć swoje cele. Dlatego warto zacząć od małych kroków, na przykład od prowadzenia dokładnej księgowości swoich wydatków. Koniecznie wejdz na https://omawiamyfinanse.pl/kiedy-oszcze ... nwestowac/ i poczytaj - mnie to bardzo bardzo pomoglo!
Awatar użytkownika
momus
Posty: 220
Rejestracja: 26 kwie 2019, 18:20

Re: Oszczędzanie na emeryturę

Post autor: momus »

Skoro o oszczędzaniu mowa, to jestem bardzo ciekawy czy zastanawialiście się już, co z waszą emeryturą? Wydaje mi się, że im wcześniej zaczniemy o tym myśleć - tym lepiej. Dlatego zachęcam was do tego, aby zajrzeć na stronę https://podhale24.pl/motoryzacja/artyku ... owany.html i poznać najlepsze sposoby oszczędzania na emeryturę.
Mennica Skarbowa

Re: Oszczędzanie na emeryturę

Post autor: Mennica Skarbowa »

Inwestując w złoto i srebro poprzez monety oraz sztabki w różnych gramaturach to serdecznie zapraszamy do zapoznania się z ofertą naszej Mennicy Skarbowej w której będziecie mogli liczyć zarówno na krótkie terminy realizacji, dobrą dostępność, jak i wsparcie naszej obsługi zarówno przy zakupach online, jak i stacjonarnie w naszych punktach które mieszczą się prawie w każdym województwie.
ODPOWIEDZ