Oszczędzanie na emeryturę

Wątek niezwykle potrzebny. Dziś trudno o porządnego fachowca, więc jeśli kogoś takiego znacie, piszcie! Każda informacja jest na wagę złota. Dzielcie się również trikami jak szybko naprawić usterki. W grupie siła!
Awatar użytkownika
Hammond

Oszczędzanie na emeryturę

Post autor: Hammond »

W jaki sposób dobrze jest oszczędzać na emeryturę?

Biorąc pod uwagę działania rządu to dochodzę do wniosku, ze lepiej jest to robić samodzielnie.
Awatar użytkownika
Crach

Re: Oszczędzanie na emeryturę

Post autor: Crach »

Bo jest dokładnie tak jak piszesz. Jedynie samodzielne oszczędzanie daje Ci pewnosć, ze coś będziesz w przyszłości mial. Dobra opcja to nieruchomości, ktore można wynajmować. Inwestycja w nieruchomości wiąże się jednak z koniecznością posiadania znacznych zasobów wolnej gotówki lub poniesieniem znacznych kosztów kredytu hipotecznego.

Druga opcja to założenie sobie konta oszczędnościowego. Zerknij sobie na najlepsze konta oszczędnościowe na tej stronie - zobaczysz sobie jakie oprocentowanie jest oferowane.
Awatar użytkownika
Eliza111

Post autor: Eliza111 »

Koniecznie zobaczcie na stronę https://viennalife.pl/strefa-inwestowania/platforma-funduszy/fundusze-inwestycyjne-zamkniete tutaj możecie poczytać o inwestowaniu. Możecie tez zobaczyć i poczytać porady o oszczędzaniu czy ubezpieczeniach. Polecam serdecznie.
Awatar użytkownika
smarta

Post autor: smarta »

Myślę że oszczędzać pieniądze na pewno warto, zresztą niewiadomo jak to będzie wszystko wyglądało w przyszłości, a kilka groszy zawsze się przyda. Teraz będzie dobry sposób żeby coś uskładać i to nie tylko z naszego portfela kasa będzie szła, bo też pracodawca będzie musiał wyłożyć. I mają być wpłaty powitalne i roczne, zresztą sami sobie poczytajcie https://www.mojeppk.pl/
Awatar użytkownika
nowakag

Post autor: nowakag »

Ciężko czasami samemu znaleźć sposoby na oszczędzanie. Ja korzystam z tej strony http://oszczedzpieniadze.pl/ i polecam.

rodzaje noży myśliwskich
Awatar użytkownika
julajula

Post autor: julajula »

Nigdy nie umiałam oszczędzać. Ostatnio jednak musiałam w końcu wziąć się w garść i na stronie http://4cms.pl/ znalazłam kilka fajnych sposobów, jak się tego nauczyć.
Awatar użytkownika
kokos

Post autor: kokos »

Chyba warto samemu zatroszczyć się o jakiś odłożony pieniądz na przyszłość. Czytaliście może o Pracowniczych Planach Kapitałowych? Macie jakąś opinię? Ja chyba skorzystam z doradztwa w wyborze PPK, bo zupełnie się na tym nie znam.
Awatar użytkownika
foxi

Post autor: foxi »

Uważam ,że bardzo dobrze ,że ludzie myślą o oszczędzaniu na emeryturę ,bo to ważne by zapewnić sobie dostatnie życie na stare lata .czy jednak musimy się na tym znać i wiedzieć jak oszczędzać i pomnażać zaoszczędzone pieniądze? Wcale nie, są od tego eksperci i najlepszym rozwiązaniem będzie jak się z nimi skontaktujemy. Każda taka firma ma swoją infolinię np. vienna life online i tam przedstaw swój problem - z pewnością zostanie on rozwiązany.
Awatar użytkownika
kasiunia

Post autor: kasiunia »

Oszczędzanie na przyszłą emeryturę to konieczność. Dlaczego ? - bo prognozy co do przyszłych emerytur oferowanych przez ZUS nie są optymistyczne. Jednym ze sposobów zapewnienia środków finansowych jest PPK. Pytanie brzmi czy warto przystąpić do PPK ? Przystąpienie do PPK jest dobrowolne dla pracownika ale obowiązkowe dla pracodawcy.Atrakcyjnym bonusem jest też wpłata powitalna w wysokości 250 zł, którą na start na PPK każdego uczestnika programu przelewa Państwo. Do tego dochodzi jeszcze dopłata roczna – 240 zł co 12 miesięcy.

narożnik zeus
KrzysztofikŻ.

Post autor: KrzysztofikŻ. »

Hammond pisze: ↑30 kwie 2019, 6:51 W jaki sposób dobrze jest oszczędzać na emeryturę?

Biorąc pod uwagę działania rządu to dochodzę do wniosku, ze lepiej jest to robić samodzielnie.
Myślenie o takim oszczędzaniu jest naprawdę bardzo ważne. Ale co z przyszłością naszych najbliższych? Może warto pomyśleć także o nich? I najlepiej już teraz. Im wcześniej, tym lepiej. Polecam sprawdzić czym jest oszczędzanie dla dziecka i jaką ofertę ma firma Prudential.
Awatar użytkownika
kubaszewczyk

Post autor: kubaszewczyk »

Również uważam, że warto oszczędzać, a na emeryturę państwową nie ma co liczyć. Istotne jest to, że zebrane przez z nas środki będą mogli odziedziczyć nasi najbliżsi. Osobiście inwestuję w złoto, bo w długiej perspektywie cena tego kruszcu stale rośnie.
małgośka

Post autor: małgośka »

Masz trochę racji. Ale nie zapominaj o ppk, ja czytałam tu https://subiektywnieofinansach.pl/wypis ... -poczekal/ że ten kto pozostał w programie już może liczyć zyski chociaż minął tylko rok. Pomyśl co będzie na przykład po 20 latach oszczędzania
Maćko

Post autor: Maćko »

A myślicie, że fundusz inwestycyjny to dobry pomysł na zarabianie dodatkowej kasy? Zastanawiam się jak sobie dorobić i wpadłam na stronę poświęconą oszczędzaniu i inwestowaniu zarazem. Oczywiście jestem przygotowana na to, że najpierw będzie trzeba zainwestować. Ale myślę czy to w ogóle ma sens. Dajcie znać.
Ola91

Post autor: Ola91 »

A może warto pomyśleć o dobrze opłacalnej pracę za granicą? W internecie nie brakuje firm z takimi właśnie ofertami. Mnie udało się swoją obecną pracę znaleźć w http://hollandcontracting.pl. Ta agencja ma świetne opinie wśród pracowników, więc może warto sprawdzić ich aktualne ogłoszenia?
ODPOWIEDZ