Spawanie TIG i inne

Wątek niezwykle potrzebny. Dziś trudno o porządnego fachowca, więc jeśli kogoś takiego znacie, piszcie! Każda informacja jest na wagę złota. Dzielcie się również trikami jak szybko naprawić usterki. W grupie siła!
Awatar użytkownika
Deseczka
Posty: 33
Rejestracja: 18 lut 2019, 14:37

Spawanie TIG i inne

Post autor: Deseczka »

Zapraszam na stronę Dobry-Spaw.pl. Jest to firma z Warszawy, która oferuje usługi spawalnicze, ślusarskie i inne. Specjalizuje się w spawaniu metodami MIG, MAG, MMA i TIG. Bardzo polecam tę firmę.
Awatar użytkownika
Bhuhi43
Posty: 3
Rejestracja: 22 kwie 2019, 23:21

Re: Spawanie TIG i inne

Post autor: Bhuhi43 »

Ten odnośnik wygląda na bardzo wartościową propozycję. Przyjrzę się temu z pewnością.
Niektóre kłamstwa mówi się nie po to, żeby ktoś w nie uwierzył, ale ponieważ następstwa prawdy są zbyt przerażające.
Awatar użytkownika
Bunia33
Posty: 13
Rejestracja: 11 lis 2019, 16:37

Re: Spawanie TIG i inne

Post autor: Bunia33 »

Spawanie wolframowym gazem obojętnym (TIG) stało się błyskawicznym sukcesem w łączeniu magnezu i aluminium. Wykorzystując osłonę gazu obojętnego zamiast żużla do ochrony jeziorka spawalniczego, proces ten był bardzo atrakcyjnym zamiennikiem spawania gazowego i ręcznego spawania łukowego metalem. TIG odegrało ważną rolę w akceptacji aluminium do wysokiej jakości spawania i zastosowań konstrukcyjnych. Spawanie TIG https://www.akademiaspawania.pl/oferta/tig.html musi odbywać się przy opadającym, stałym źródle prądu – DC lub AC. Źródło prądu stałego jest niezbędne, aby uniknąć poboru zbyt wysokich prądów podczas zwarcia elektrody na powierzchni przedmiotu obrabianego. Może się to zdarzyć celowo podczas uruchamiania łuku lub przypadkowo podczas spawania. Jeśli, jak w spawaniu MIG, stosowane jest źródło zasilania o płaskiej charakterystyce, jakikolwiek kontakt z powierzchnią przedmiotu obrabianego mógłby uszkodzić końcówkę elektrody lub stopić elektrodę z powierzchnią przedmiotu obrabianego.
ODPOWIEDZ