Sprzedaż na amazon

Wątek niezwykle potrzebny. Dziś trudno o porządnego fachowca, więc jeśli kogoś takiego znacie, piszcie! Każda informacja jest na wagę złota. Dzielcie się również trikami jak szybko naprawić usterki. W grupie siła!
Dreamś

Sprzedaż na amazon

Post autor: Dreamś »

Kilkanaście dni temu zakończyłem rejestrację do Programu Środkoowoeuropejskiego Amazon FBA. Mam nadane nr VAT niemiecki, czeski i oczywiście polski.
Przymierzam się do sprzedaży FBA na rynek niemiecki ale do tej pory wysyłałem paczki ze swojego magazynu w Polsce.
Dziś zobaczyłem, że Amazon naliczył VAT do zapłaty do niemieckiego urzędu skarbowego. Wcześniej przez kilka miesięcy ten Vat nie naliczał się, zapewne datą graniczną było zakończenie rejestracji do VAT DE. Wysyłając paczki z Polski wystawiam dla odbiorcy fakturę vat z polską stawką VAT.
Wygląda na to, że teraz zapłacę VAT podwójnie, w Polsce i Niemczech.
Jak to powinno prawidłowo wyglądać przy wysyłce towaru z Polski do Niemiec?
Miktaś

Re: Sprzedaż na amazon

Post autor: Miktaś »

przecież po to się zarejestrowałeś do niemieckiego VAT żeby niemieckim klientom wystawiać faktury na 19% VAT z niemieckim NIP i tam ten podatek rozliczać. Po co ty chcesz płacić tutaj 23%?

Zerknij sobie jeszcze na stronę
https://biznews.com.pl/zakupy-i-sklepy/ ... nternetowy

Masz tutaj kilka porad o tym jak usprawnić firmę.
Awatar użytkownika
taper
Posty: 266
Rejestracja: 10 mar 2019, 10:17

Re: Sprzedaż na amazon

Post autor: taper »

Teraz mnie zaciekawiliście. Nie wiedziałem, że jest taka możliwość by sprzedawać już na amazon. Prowadzę sklep internetowy i bardzo chętnie poszerzyłbym grono odbiorców. Nie narzekam na ilość klientów ale to zawsze szansa na dodatkowy rozwój prawda? A powiedzcie mi jak zajmujecie się sprzedażą to jak pakujecie paczki? Jak patrzyłem na wymiary kopert bąbelkowych to można naprawdę praktycznie wszystkie produkty jakie mam w sklepie w takie koperty zapakować. W bardzo dobrej cenie zamawiam je w sieci, zapoznajcie się również z ofertą.
Grażka

Re: Sprzedaż na amazon

Post autor: Grażka »

Ogólnie sama sprzedaż na Amazonie jest na pewno bardzo fajnym rozwiązaniem, ale wiąże się ona także z odpowiednimi kwestiami podatkowymi. Dlatego polecam również każdemu zapoznanie się z wpisem https://taxology.co/pl/vat-oss-zasady-i ... zy-amazon/ gdzie te kwestie zostały dokładnie opisane.
ODPOWIEDZ