Jak najlepsza instalacja LPG do auta? Czy firma ma znaczenie?

Pogadajmy o samochodach i motocyklach. Chcesz coś sprzedać? Napisz o tym. Szukasz części zamiennych? Dowiedz się, w jakiej hurtowni mają korzystne ceny. Masz problem z autem? Poradź się nas. Z pewnością znajdzie się wśród nas niejeden mechanik.
Awatar użytkownika
jancios
Posty: 17
Rejestracja: 12 maja 2019, 13:45

Jak najlepsza instalacja LPG do auta? Czy firma ma znaczenie?

Post autor: jancios »

Witam, niedawno stałem się posiadaczem "nowego" Opla Signum, silnik 2.0. Wszystko jest ok, tylko spalanie trochę duże. Zastanawiałem się nad montażem instalacji LPG. Czy są jakieś pewne instalacje? Czy marka instalacji ma znaczenie? Czytałem o tym trochę i każdy poleca co innego.
Awatar użytkownika
Zacier
Posty: 5
Rejestracja: 15 maja 2019, 19:57

Re: Jak najlepsza instalacja LPG do auta? Czy firma ma znaczenie?

Post autor: Zacier »

Ogólnie jeśli jeździsz trochę to instalacja lpg będzie bardzo dobrym rozwiązaniem. Wszystko ma znacznie, instalacja, marka oraz gazownik. Ze sprawdzonych mogę doradzić zavoi, brc.
Awatar użytkownika
jancios
Posty: 17
Rejestracja: 12 maja 2019, 13:45

Re: Jak najlepsza instalacja LPG do auta? Czy firma ma znaczenie?

Post autor: jancios »

Z tego co mi napisałeś to też jeden gazownik doradzał mi BRC, a jak byłem u innych to każdy polecał tak na dobrą sprawę co innego, stąd moje pytanie. Trochę poszperałem w necie, opinie na temat instalacji są drastycznie różne. Jeździłeś może na tych co polecasz? Jak to się miało w praktyce? Były z nimi jakieś problemy?
Awatar użytkownika
Zacier
Posty: 5
Rejestracja: 15 maja 2019, 19:57

Re: Jak najlepsza instalacja LPG do auta? Czy firma ma znaczenie?

Post autor: Zacier »

Ja jeżdżę na Brc Sequent 32, instalacja sprawuje się bardzo dobrze. Przebieg na niej to już 65 tys km, serwis co 15 tys km. Sam osobiście jestem z niej zadowolony. Możesz poczytać, popytać o Kit Albie od Brc, tańsza wersja. Na instalację masz 2 lata gwarancji.
Awatar użytkownika
jancios
Posty: 17
Rejestracja: 12 maja 2019, 13:45

Re: Jak najlepsza instalacja LPG do auta? Czy firma ma znaczenie?

Post autor: jancios »

No właśnie wersję 32 mi doradzano. O tej Albie szczerze mówić to niewiele znalazałem, ponoć jest różnica w listwie wtryskowej. Ale chyba zostanę przy tej opcji BRC SQ 32 wersja z OBD. Do tego żółte wtryskiwacze w listwie reduktor Max, butla w miejsce koła zapasowego, wlew pod klapkę. Takie rozwiązanie będzie chyba najbardziej optymalne. PS. jeszcze jedno pytanie czy robiłeś coś przez te 65 tys. z instalacją?
Awatar użytkownika
bolek90
Posty: 11
Rejestracja: 01 lip 2019, 20:20

Re: Jak najlepsza instalacja LPG do auta? Czy firma ma znaczenie?

Post autor: bolek90 »

Dobrze Ci doradzają. Instalacje BRC nie od dzisiaj są znane i bardzo dużo osób decyduje się na ich montaż. Wersja sq32 jest chyba lepszą odsłoną sq24 i obecnie jest bardzo często montowana.
Awatar użytkownika
jancios
Posty: 17
Rejestracja: 12 maja 2019, 13:45

Re: Jak najlepsza instalacja LPG do auta? Czy firma ma znaczenie?

Post autor: jancios »

Widzę że więcej osób to poleca, więc utwierdzam się tylko w przekonaniu że dobrze wybrałem. Umówiony już jestem u siebie na montaż BRC SQ 32 na 10 lipca, musiałem trochę odczekać bo nie było wolnych terminów. To też dobrze rokuje.
Awatar użytkownika
bolek90
Posty: 11
Rejestracja: 01 lip 2019, 20:20

Re: Jak najlepsza instalacja LPG do auta? Czy firma ma znaczenie?

Post autor: bolek90 »

Pamiętaj po montażu żeby pilnować serwisu i nie będziesz miał problemów z eksploatacją.

produkty z krzemem
Awatar użytkownika
jancios
Posty: 17
Rejestracja: 12 maja 2019, 13:45

Re: Jak najlepsza instalacja LPG do auta? Czy firma ma znaczenie?

Post autor: jancios »

OK, będę pamiętał. Dostałem wytyczne przy odbieraniu auta. Zrobiłem też kilka zdjęć zaraz po odbiorze, dodaje linki jakbyś chciał zerknąć https://zapodaj.net/7296218188448.jpg.html https://zapodaj.net/63e2e94dc122d.jpg.html https://zapodaj.net/d756f3195d6e5.jpg.html https://zapodaj.net/f4661a38b7b0a.jpg.html https://zapodaj.net/4483e08cd0fce.jpg.html. Jak na razie przebieg mam niewielki bo zaledwie zrobiłem 700 km, ale na razie wszystko chodzi jak należy.
Awatar użytkownika
bolek90
Posty: 11
Rejestracja: 01 lip 2019, 20:20

Re: Jak najlepsza instalacja LPG do auta? Czy firma ma znaczenie?

Post autor: bolek90 »

Wygląda okej oby długo służyła. Wszystko wyjdzie w praniu jak zrobisz kilka tys przebiegu ale masz dobrą instalację więc zakładam że wszystko będzie dobrze.
Awatar użytkownika
momus
Posty: 220
Rejestracja: 26 kwie 2019, 18:20

Re: Jak najlepsza instalacja LPG do auta? Czy firma ma znaczenie?

Post autor: momus »

Widzę, że nie tylko ja jestem posiadaczem BRC. Powiem wam, że strasznie długo zwlekałem z zamontowaniem gazu w samochodzie - no wiecie, zawsze coś.. ale teraz żałuję, że nie zrobiłem tego wcześniej. Spalanie mam mniejsze o jakieś 20% a jeźdzę naprawdę sporo.
Awatar użytkownika
jancios
Posty: 17
Rejestracja: 12 maja 2019, 13:45

Re: Jak najlepsza instalacja LPG do auta? Czy firma ma znaczenie?

Post autor: jancios »

Witam, w tym momencie na liczniku mam już 15 tys.km.Spalanie się unormowało na poziomie 10,5-11l/100km, podczas gdy przy benzynie było ok 9l/100km więc jest niewiele więcej, ale za to cena tankowania o połowę w dół. Podczas przeglądu i sprawdzenia wymienione filtry. Mapy i ustawienia się nie rozjechały więc nawet nie było co poprawiać. Póki co jest naprawdę nieźle
Awatar użytkownika
bolek90
Posty: 11
Rejestracja: 01 lip 2019, 20:20

Re: Jak najlepsza instalacja LPG do auta? Czy firma ma znaczenie?

Post autor: bolek90 »

To można powiedzieć, że dotarta. A z ciekawości masz tam zamontowany sterownik OBD ?
Awatar użytkownika
jancios
Posty: 17
Rejestracja: 12 maja 2019, 13:45

Re: Jak najlepsza instalacja LPG do auta? Czy firma ma znaczenie?

Post autor: jancios »

Tak wersja BRC SQ 32 z OBD. Kiedyś podobno były też wersje bez OBD ale cena i tak taka sama. Mam możliwość podpięcia i sprawdzenia korekt i odczytów, ale jeszcze tego nie robiłem bo tak naprawdę nie było takiej potrzeby. Na razie i tak wszystko robili za mnie w warsztacie, a żadnych niepokojących znaków nie ma.
Awatar użytkownika
bolek90
Posty: 11
Rejestracja: 01 lip 2019, 20:20

Re: Jak najlepsza instalacja LPG do auta? Czy firma ma znaczenie?

Post autor: bolek90 »

Skoro ta sama cena to pewnie też bym brał z OBD. Czytałem o tym systemie i jeżeli rzeczywiście jest w stanie sam robić korekty to super sprawa. A jak to jest z tym, że sam możesz sobie to sprawdzić ? Można pobrać jakieś darmowe oprogramowanie czy czy coś źle rozumiem ?
Awatar użytkownika
jancios
Posty: 17
Rejestracja: 12 maja 2019, 13:45

Re: Jak najlepsza instalacja LPG do auta? Czy firma ma znaczenie?

Post autor: jancios »

W warsztacie powiedzieli że jak coś się będzie działo to po prostu mam podjechać do nich. Zwłaszcza że instalacja jest na gwarancji. Sam grzebać nie zamierzam. W końcu obsługa gwarancyjna też jest wliczona w cenę. Jak rozmawiałem ze znajomym to wystarczy pobrać program do ustawień i dokupić kabel. Ale póki co nie zamierzam bawić się w małego majsterkowicza. Jak działa i jest dobrze to wolę nie ulepszać nic na siłę:D
Awatar użytkownika
bolek90
Posty: 11
Rejestracja: 01 lip 2019, 20:20

Re: Jak najlepsza instalacja LPG do auta? Czy firma ma znaczenie?

Post autor: bolek90 »

W sumie racja lepiej przez okres gwarancyjny nic nie kombinować. To teraz oby instalacja dobrze służyła i nabijała km.
Władek70

Re: Jak najlepsza instalacja LPG do auta? Czy firma ma znaczenie?

Post autor: Władek70 »

Myślę, że lepiej skonsultować się z kimś bardziej doświadczonym. Na forum możesz zostać omyłkowo wprowadzony w błąd. Osobiście mogę polecić Ci firmę https://autogaz.com.pl/kontakt/. Są autoryzowanym dystrybutorem firmy TARTARINI AUTO. Świadczą profesjonalne usługi projektowania i badania samochodowych instalacji gazowych. Sądzę, że będą w stanie Ci doradzić.
Kiljan

Re: Jak najlepsza instalacja LPG do auta? Czy firma ma znaczenie?

Post autor: Kiljan »

Oczywiście, że firma ma znaczenie. Niektóre nowoczesne instalacje po prostu biją na głowę poprzedników. Ja akurat proponuję wyjątkowo przyjrzeć się propozycjom producenta samochodowych instalacji gazowych AG Centrum. Odkąd szwagier ma autko z ich produktem, a konkretnie ZENIT BLUE BOX nie mogę wyjść z podziwu nad tymi technologicznymi nowinkami. Szczególnie płynne nakładanie paliw przy przełączaniu już na starcie pokazuje, jaka to jest jakość. A oprócz tego jest szereg innych wartych docenienia opcji takich jak regulacja mieszanki gazu podczas pełnego otwarcia czy chociażby funkcja "Kredyt".
ODPOWIEDZ