Olej silnikowy

Pogadajmy o samochodach i motocyklach. Chcesz coś sprzedać? Napisz o tym. Szukasz części zamiennych? Dowiedz się, w jakiej hurtowni mają korzystne ceny. Masz problem z autem? Poradź się nas. Z pewnością znajdzie się wśród nas niejeden mechanik.
Awatar użytkownika
Zygmunt
Posty: 20
Rejestracja: 15 wrz 2019, 22:33

Olej silnikowy

Post autor: Zygmunt »

Jaki olej silnikowy stosujecie i jak często go wymieniacie??
Awatar użytkownika
Aligru
Posty: 85
Rejestracja: 06 maja 2019, 10:48

Re: Olej silnikowy

Post autor: Aligru »

Nie mam ulubionego. Różne stosuję, aby tylko był dostosowany do mojego silnika. Tu sporo piszą o wymianie oleju https://www.auto-motor-i-sport.pl/porad ... go,18803,1
Awatar użytkownika
bartstrus
Posty: 2
Rejestracja: 15 paź 2019, 9:14

Re: Olej silnikowy

Post autor: bartstrus »

polecam do oleju dodawać dodatki do oleju silnikowego od https://www.ceramizer.pl/. Zmniejsza się zużycie oleju oraz pozytywnie regenerują silnik.
Awatar użytkownika
Zygmunt
Posty: 20
Rejestracja: 15 wrz 2019, 22:33

Re: Olej silnikowy

Post autor: Zygmunt »

ja stosuję shella helix i nie dodaję żadnego dodatku. sam olej wystarcza. Usuwa nagar z silnika, oczyszcza egr. Nigdy problemów z silnikiem nie miałem. Oleju również nie muszę dolewać pomiędzy wymianami.
Moździerz

Re: Olej silnikowy

Post autor: Moździerz »

Ja wymieniam u mechanika. On poleca kupować olej syntetyczny Hyundai XTeer. Sam też go używa. Więc ja nie wnikam, wymieniam co 15 tys km i świetnie silnik chodzi nic się nie zaciera

protokół odbioru mebli wzór
Awatar użytkownika
dulemba
Posty: 19
Rejestracja: 17 maja 2020, 14:12

Re: Olej silnikowy

Post autor: dulemba »

Wymieniam u mechanika, bo pewne gdym chciał zająć się tym w pojedynkę, to nie dość, że kupiłbym zły olej to jeszcze pomylił otwory :? Taa, kompletnie nie znam się na samochodach, ale potrafię nimi jeździć. Na całe szczęście mam konkretnego mechanika, z resztą gdyby ktoś z Was potrzebował namiarów z południa Polski oto link do jego strony: http://aldamotorsport.pl/serwis-porsche-krakow/. Mój mechanik i naprawia i zamawia części, wymienia olej i w sumie pewnie robi znacznie więcej, ale ja tych samochodowych zwrotów już nie znam.
ołon

Re: Olej silnikowy

Post autor: ołon »

Nie wiem, jak wy, ale ja do jakości oleju przywiązuje wielką wagę. Dobry olej silnikowy na przykład Castrol możecie zamówić w firmie Mata. Ja tu zawsze kupuję https://ma-ta.pl/samochody-osobowe.html ... l_type=131 razem z kolegami. Dobre ceny i bogata oferta to najważniejsze atuty kontrahenta. Polecam.
makiś9455

Re: Olej silnikowy

Post autor: makiś9455 »

W https://www.totalturbo.pl/ mój mechanik regenerował moje turbo, bo była taka potrzeba. Na szczęście teraz jest sprawne i było to dużo tańsze niż nowa sprężarka! Także trudno, żebym miała złą opinię o tej firmie. Polecam takie usługi, bo są naprawdę opłacalne. Nie trzeba kupować nic nowego!
Biłek

Re: Olej silnikowy

Post autor: Biłek »

W mojej opinii jeżeli będziecie szukali dobrej jakości olejów silnikowych w dobrych cenach i oczywiście wysokiej sprawności to tutaj jak najbardziej mogę polecić Wam, żebyście wzięli pod uwagę ofertę przygotowana przez https://arcoore.com/produkt/olej-miller ... -5-litrow/ u których będziecie mogli znaleźć takie rozwiązania, jak na przykład OLEJ MILLERS OILS 5W30 jest to profesjonalny olej do nowoczesnych silników, opracowany z myślą o spełnieniu specyfikacji OEM. W mojej opinii ma wiele korzyści i naprawdę dobrze się sprawdza.
ODPOWIEDZ