pompy ciepła

Pogadajmy o samochodach i motocyklach. Chcesz coś sprzedać? Napisz o tym. Szukasz części zamiennych? Dowiedz się, w jakiej hurtowni mają korzystne ceny. Masz problem z autem? Poradź się nas. Z pewnością znajdzie się wśród nas niejeden mechanik.
Awatar użytkownika
pardons
Posty: 574
Rejestracja: 21 lip 2019, 10:29

pompy ciepła

Post autor: pardons »

Ostatnio na wielu witrynach internetowych ukazało się kilka artykułów na ten temat ale ciężko było znaleźć rzetelne i sensowne informacje... Odwiedziłem kilka stron ale to tutaj najlepiej opisali ten problem dlatego kliknij w ten w ten odnośnik. https://odwiertykolodziejczyk.pl/pompy- ... nowy-sacz/
Dżejson

Re: pompy ciepła

Post autor: Dżejson »

Kiedy faktycznie chcemy mieć już pompę ciepła i do tego głębinową to dość istotną sprawą jest również posiadanie niezbędnego odwiertu pod nią. Wiem, że u mnie sam odwiert wykonywany był wiertnicą firmy https://staltechnika.pl/ i oczywiście całość prac zakończyła się sukcesem.
Renia

Re: pompy ciepła

Post autor: Renia »

Witam, myślę o montażu pompy ciepła w Kętach. Czy ktoś z Was ma doświadczenie w dziedzinie pomp ciepła https://walusiakroczyny.pl/pompy-ciepla/kety/ i mógłby polecić lokalną firmę? Z góry dzięki!
Camel

Re: pompy ciepła

Post autor: Camel »

Niewłaściwie dobrana pompa ciepła może prowadzić do nieefektywnego ogrzewania oraz zwiększonych kosztów eksploatacji. Aby uniknąć błędów, warto skonsultować się z ekspertem i dokładnie przeanalizować parametry techniczne. Strona https://www.edoor.edu.pl/jak-dobrac-pom ... -w-budynku dostarcza cennych informacji w tej materii.

wawel smocza jama cennik
Awatar użytkownika
kasiunia
Posty: 80
Rejestracja: 26 mar 2019, 19:35

Re: pompy ciepła

Post autor: kasiunia »

Nie wiem jak to w waszym rejonie wygląda ale u nas dość dużo gospodarstw domowych korzysta z pompy ciepła .Uważam to za świetne rozwiązanie dla naszych domów szczególnie kiedy pompa współpracuje z instalacją fotowoltaiczną. Jak wiadomo pompy zasilane są energią elektryczną więc jeśli pozyskujemy ją ze słońca jest to tym bardziej działanie proekologiczne.
Mazgaj

Re: pompy ciepła

Post autor: Mazgaj »

Podczas ostatniego remontu mojego domu zastanawiałem się nad zastosowaniem pompy ciepła typu monoblok. Po przeczytaniu informacji dostępnych na https://www.tczewska.pl/artykul/22586,c ... u-monoblok jestem przekonany, że była to dobra decyzja. Teraz cieszę się niższymi rachunkami za ogrzewanie.
łapankaa

Re: pompy ciepła

Post autor: łapankaa »

Cześć, zastanawiam się, jak powinna działać wentylacja zdecentralizowana i jakie rozwiązania nie są w jej temacie potrzebne. Wiecie, byłam o to kogoś zapytać i po prostu dostałam najróżniejsze informacje i środki dodatkowe. A może niektóre są fanaberią i są kompletnie zbędne?
Awatar użytkownika
Crach
Posty: 52
Rejestracja: 02 kwie 2019, 14:20

Re: pompy ciepła

Post autor: Crach »

Kto ma prawidłowy założone to zachwala i nie wyobrażam sobie bez i ja tak mam, a druga część na zasadzie nasi rodzice mieli i było też dobrze. Sporo oszczędności w okresie zimowym na ogrzewaniu czyli wymianie powietrza z oddaniem ciepła, a w okresie letnim komfort działającej wentylacji kosztem niewielkiego zużycia energii. Od siebie polecam kontakt z nimi https://ultrawent.pl/ Firma oferuje montaż rekuperacji w Lublinie. Powinni dobrać najlepsze urządzenie do potrzeb.
Awatar użytkownika
nika
Posty: 79
Rejestracja: 15 sty 2019, 16:42

Re: pompy ciepła

Post autor: nika »

Ogrzewanie ekologiczne to moim zdaniem bardzo dobre rozwiązanie. Mam je także u siebie w mieszkaniu i jestem zadowolona. My zdecydowaliśmy się na takie rozwiązanie jak pompy ciepła powietrzne: http://hap.pl/pl/menu/ogrzewanie/pompy- ... etrzne-441 . Serdecznie polecam tę opcję.
Awatar użytkownika
foxi
Posty: 48
Rejestracja: 31 sie 2019, 7:45

Re: pompy ciepła

Post autor: foxi »

Rzeczywiście pompa ciepła to urządzenia , którego nazwa odmieniana jest ostatnio przez wszystkie przypadki. Wcale mnie nie dziwi jego popularność, bo ludzie zrozumieli jak ważna jest ekologia. Co więcej możliwe są do uzyskania całkiem spore kwoty dofinansowania do ich zakupu i montażu.
Awatar użytkownika
Hammond
Posty: 41
Rejestracja: 02 kwie 2019, 12:15

Re: pompy ciepła

Post autor: Hammond »

Tak mam R407c (3 kg) Czy czynnik może być jako obieg wewnątrz wykorzystując wężownice zbiornika? Od siebie polecam skontaktowanie się z nimi: http://www.klimat-tech.pl/ Powinni doradzić jak to rozwiązać.
ODPOWIEDZ