Jak przygotować plac budowy?

Radzimy, na jaki model samochodu postawić, który kurs wybrać, do jakiego fryzjera najlepiej pójść. Masz pytanie, szukasz podpowiedzi i rady? Odpowiedź znajdziesz tutaj.
Awatar użytkownika
Borysław
Posty: 7
Rejestracja: 10 kwie 2019, 10:44

Jak przygotować plac budowy?

Post autor: Borysław »

Witajcie, macie jakieś cenne rady, jak dobrze przygotować plac budowy? Podzielcie się swoimi wskazówkami, może którąś wykorzystam.
Awatar użytkownika
Kasper_88
Posty: 4
Rejestracja: 30 sie 2019, 11:54

Re: Jak przygotować plac budowy?

Post autor: Kasper_88 »

Ja zazwyczaj korzystam z usług firmy, która się tym zajmuje, takiej jak http://cleverlink.pl/. Nie muszę martwić się, że o czymś zapomnę. Oni dobrze wiedzą, jak robota powinna być wykonana. Mają własny sprzęt i są terminowi, co dla wielu wykonawców jest bardzo istotne. Polecam Ci sprawdzić ich ofertę, bo czasem naprawdę warto zapłacić komuś, kto ma doświadczenie w temacie ;)
Awatar użytkownika
kokos
Posty: 24
Rejestracja: 17 sty 2020, 11:08

Re: Jak przygotować plac budowy?

Post autor: kokos »

Przy niwelacji nierówności terenu oraz zabezpieczeniu zboczy i nasypów na pewno polecam sprawdzone już rozwiązanie, mianowicie wykorzystanie ścian oporowych. U mnie sprawdziły się już wielokrotnie. A zakupiłem je na tej stronie https://www.mury-oporowe.pl/produkty/sciany-oporowe/
Awatar użytkownika
garry
Posty: 357
Rejestracja: 14 sty 2019, 21:04

Re: Jak przygotować plac budowy?

Post autor: garry »

Jeśli chcesz mieć odpowiednio przygotowany plac budowy to należy pamiętać o tym aby zakupić taki kontener użytkowy na przykład tutaj https://g-con.pl/ Dzięki temu ekipa budowlana ma zaplecze sanitarno biurowe i na pewno nieraz ci podziękują. Po budowie spokojnie taki kontener sprzedaż lub wykorzystasz na inne cele.
Awatar użytkownika
qucek
Posty: 5
Rejestracja: 15 maja 2020, 2:19

Re: Jak przygotować plac budowy?

Post autor: qucek »

Warto skorzystać z pomocy specjalisty. On będzie wiedział co robić.
"Bóg nie skazuje nas na piekło, o ile my sami siebie nań nie skażemy."
Awatar użytkownika
roberto
Posty: 8
Rejestracja: 28 sie 2020, 19:48

Re: Jak przygotować plac budowy?

Post autor: roberto »

Czasami jest tak, że aby coś postawić, to najpierw trzeba coś wyburzyć. Tutaj potrzebna jest pomoc firmy zajmującej się wyburzeniami, która zaopatrzona jest w odpowiednie maszyny i profesjonalny osprzęt. Takie firmy zwykle korzystają z koparek, do których zamocowane są młoty uderzeniowe. Dobrą firmę rozpoznasz po tym, że korzysta z narzędzi nowych generacji, takich jak te https://osapolska.pl/mloty-wyburzeniowe-hb/
Awatar użytkownika
czeski21
Posty: 40
Rejestracja: 27 lip 2019, 13:27

Re: Jak przygotować plac budowy?

Post autor: czeski21 »

Z własnych doświadczeń polecę jak najszybsze ogrodzenie placu, aby nikt obcy nie przekroczył jego granic. Zależało nam na znalezieniu taniego pomysłu, aby niepotrzebnie nie generować kosztów. Okazało się, że doskonale sprawdziła się do tego celu siatka ze strony https://dla-przemyslu.pl/wyposazenie-pl ... enowa.html. Jest dostępna w dwóch wysokościach, a do tego ma jaskrawy kolor, więc jest dobrze widoczna. Nie rozciąga się, nie reaguje na zmiany temperatur, a do tego jest łatwa w rozłożeniu. Polecam gorąco.
Awatar użytkownika
taper
Posty: 273
Rejestracja: 10 mar 2019, 10:17

Re: Jak przygotować plac budowy?

Post autor: taper »

Plac budowy to przede wszystkim maszyny. Nawet duże firmy nie inwestują w zakup własnych a w razie potrzeby po prostu wynajmują. Nie brakuje firm które się trudnią wynajmowaniem sprzętu tego typu, polecam szczególnie usługi https://www.drial.pl/ w tym zakresie. W ich ofercie można znaleźć podnośniki, minikoparki, agregaty prądotwórcze, nagrzewnice, zagęszczarki, kompresory, maszty oświetleniowe, myjki ciśnieniowe i wiele innych.
Błłażżej

Re: Jak przygotować plac budowy?

Post autor: Błłażżej »

Sposób finansowania to już trzeba zostawić w gestii firmy. Trzeba zdecydować, która opcja jest najlepsza na dany moment. U nas bardziej opłacalny jest wynajem podestów nożycowych od Instant http://www.instant.com.pl/pl/categories ... i-nozycowe. Mają dobre warunki. Nie muszę się martwić naprawą i konserwacją maszyn.
właddeeek

Re: Jak przygotować plac budowy?

Post autor: właddeeek »

Self Storage Warszawa - https://przechowalnia24.pl
Self Storage Warszawa to sieć samoobsługowych magazynów kontenerowych. Z powodu, że wynajem kontenerów magazynowych to tania i wygodna forma magazynowania, cieszy się ogromną popularnością. W przeciwieństwie do klasycznych self storage, kontenery oferują znacznie większą przestrzeń za niższą cenę. Ponadto możliwość podjechania samochodem bezpośrednio pod kontener znacząco ułatwia transport i magazynowanie. Dlatego magazyny kontenerowe są doskonałym rozwiązaniem zarówno dla małych i średnich przedsiębiorstw, jak i dla osób prywatnych chcących przechować swoje przedmioty w bezpiecznych warunkach.
łmdapaa

Re: Jak przygotować plac budowy?

Post autor: łmdapaa »

https://ledholo.com Hologramy 3D
Nowa epoka oświecenia.
Rewolucja w komunikacji wizualnej
Dzięki technologii Ledholo zaskoczysz i zachwycisz swoich klientów oraz partnerów biznesowych.
Doskonałej jakości, zawieszony w przestrzeni obraz 3D wyróżni i pozwoli zapamiętać Twoją markę, jej produkty i usługi.
matiś

Re: Jak przygotować plac budowy?

Post autor: matiś »

Dużo zależy od tego, co to za budowa tak naprawdę. Jeśli będziesz tam coś przetransportowywać na własną rękę, to z pewnością będą Ci potrzebne różnego rodzaju haki, mocowania czy liny. Np tutaj jest sporo takich rzeczy do zakupienia - https://mipromet.pl/pl/60-produkty musisz przeanalizować dobrze, co w trakcie budowy będziesz robić, to Ci pomoże w ustaleniu co musisz przygotować.
Dereń_MnM

Re: Jak przygotować plac budowy?

Post autor: Dereń_MnM »

Na placu budowy należy przede wszystkim pamiętać o bezpieczeństwie, dlatego bardzo ważne jest zadbanie o sprawne maszyny oraz stabilne konstrukcje, czyli rusztowania. W przypadku, gdy nie ma się funduszy na zakup profesjonalnego, solidnie wykonanego rusztowania, warto skorzystać z oferty firmy PROTECH z Rybnika i takie rusztowanie wypożyczyć: https://protech.com.pl/wynajem-rusztowan/ W PROTECH można dostać rusztowania różnych typów, dostosowane do rozmaitych, nawet najtrudniejszych warunków pracy. W ten sposób można zapewnić optymalne bezpieczeństwo pracownikom, przy okazji zaoszczędzić pieniądze oraz przetestować konkretne modele rusztowań, które w przyszłości warto nabyć.
błażej2

Re: Jak przygotować plac budowy?

Post autor: błażej2 »

Po pierwsze to teren powinien być odpowiednio przygotowany. A żeby budowa mogła ruszyć to potrzebne są materiały i oczywiście odpowiednie maszyny i narzędzia. Te ostatnie zawsze można wynająć. Są firmy jak https://wynajemsprzetu.waw.pl/wypozycza ... dowlanego/ w Pruszkowie, które w tym się specjalizują. Ich oferta skierowana jest do osób indywidualnych oraz firm. Mają konkurencyjne ceny i sprzęt wysokiej jakości i znanych marek. Z ich usług korzysta wielu klientów z woj. mazowieckiego.
onąśś

Re: Jak przygotować plac budowy?

Post autor: onąśś »

Warto przewidzieć wykorzystanie bram sieciowych w przypadku większej budowy. Dla przykładu tu masz: uap-ac-lr - https://netselekt.pl/pl/p/Ubiquiti-UniF ... C-LR/58058 - zerknij sobie na ofertę, specyfikację i ceny urządzeń. :ugeek: :ugeek: :ugeek: :ugeek: :ugeek:
danuś

Re: Jak przygotować plac budowy?

Post autor: danuś »

Aby bezpiecznie przygotować plac budowy będziemy musieli oznaczyć objazdy wokół tego terenu , do tego potrzebne będą odpowiednie znaki drogowe . Taki asortyment dostaniemy w tym sklepie internetowym tutaj https://drogowe.com.pl/ . Prawidłowo zamontowane i ustawione w dobrze widocznym miejscu znaki drogowe pozwalają uniknąć wypadków, co wpływa na bezpieczeństwo kierowcy.
Maślak

Re: Jak przygotować plac budowy?

Post autor: Maślak »

Znaki zakazu często są umieszczane w miejscach, gdzie istnieje potrzeba szczególnego uregulowania ruchu, na przykład w rejonach o wysokim ryzyku wypadków. W takich miejscach, znaki te odgrywają kluczową rolę w prewencji i minimalizacji ryzyka. Więcej informacji na temat roli i znaczenia znaków zakazu w kontekście bezpieczeństwa drogowego można znaleźć na https://truck-van.pl/prawo/kiedy-obowia ... we-zakazu/ i bezpieczeństwo ruchu drogowego jest priorytetem dla każdego kierowcy.
Awatar użytkownika
nika
Posty: 87
Rejestracja: 15 sty 2019, 16:42

Re: Jak przygotować plac budowy?

Post autor: nika »

Przydać Ci się mogą także znaki drogowe. Jeżeli zależy Wam też na profesjonalnych znakach to myślę, że może Was również zainteresować producent znaków drogowych Szczecin Drogmal: http://drogmal.pl/ . Warto się zainteresować bliżej ich ofertą - oni zajmują się produkcją różnego rodzaju oznakowań. Na pewno znajdziesz to, czego szukasz.
Gość

Re: Jak przygotować plac budowy?

Post autor: Gość »

Na pewno jak plac budowy przygotowujecie to musicie mieć podstawa pod znaki drogowe do tych znaków. Takie są wymagane przez zasady BHP i też przez kodeks, także musicie je mieć zdecydowanie.
Ćwieku

Re: Jak przygotować plac budowy?

Post autor: Ćwieku »

W zakładach pracy, gdzie obecne są substancje chemiczne, znaki ostrzegawcze dotyczące materiałów niebezpiecznych powinny być umieszczone w dobrze widocznych lokalizacjach. Aby dowiedzieć się więcej o najlepszych praktykach związanych z umiejscowieniem takich znaków, warto odwiedzić stronę https://grudziadz365.pl/pl/644_artykuly ... pracy.html i dzięki temu pracownicy mogą być lepiej świadomi potencjalnych zagrożeń.
ODPOWIEDZ