Jak powiedzieć żonie żeby schudła?

Wszystko o rodzinie i związkach, problemach i radościach. Zapraszamy do dyskusji, dzielenia się doświadczeniem :-)
Stęfan

Jak powiedzieć żonie żeby schudła?

Post autor: Stęfan »

Czołem Panowie,
być może temat już był ale przez napisanie tego chciałem również to z siebie wyrzucić.
Jak powiedzieć/zacząć z żoną rozmowę aby schudła? Namawiałem ją do wspólnych treningów czy przejscia na dietę ale nic to nie daje.

Znamy się 10 lat, po ślubie 5. Żona jak się poznaliśmy była szczupła (kilka lat przed tym jak się poznaliśmy schudła jakieś 20kg).
Mamy 2 dzieci. Żona powiedziała po pierwszej ciąży że zacznie chudać jak urodzi drugie dziecko, ale teraz po 2 ciąży kompletnie nic nie robi w tym kierunku. Nie chodzi mi żeby była chuda jak modelka, ale ma obecnie 20kg widocznej nadwagi .
Ja sam nie mam 6paka ale od dłuższego czasu regularnie trenuje i staram się uważać co jem. Regularnie po uśpieniu dzieci, 3 razy w tygodniu ćwiczę na domowej siłowni. Namawiałem żonę, nawet przez miesiąc chodzila ze mną ale potem olała temat. Starałem się ją wielokrotnie namawiać do powrotu ale słyszłe tylko że jest zmęczona po całym dniu pracy w domu (zona od 5 lat zajmuje się domem i dziećmi). Mega mnie irytuje jak wracam z treningu a ona leży na kanapie oglądajac seriale. Jedzenie sami gotujemy i jest to w miarę zdrowe ale mam wrażenie że żona je za dużo węglowodanów (płatki śniadaniowe, pieczywo etc). Dodatkowo pomimo mojego proszenia żona kupuje słodycze , czpisy itp
Obecnie jej wygląd jest dla mnie kompletnie nie atrakcyjny. Seks jest jakoś raz na miesiąc. Ja słysze w kółko że już jej nie kocham i że mam kochankę co oczywiście nie jest prawdą, ale wolę sam czasem "ręcznie" załatwic temat.

Mam wrażenie, że już starałem się jej przekazać między słowami że powinna schudąć ale albo tego nie rozumie, albo nie chce zrozumieć.
Jak powiem wprost to obawiam się że będzie płacz, afera, obrażanie się a potem skarżenie swoim rodzicom że ja jej kazałem schudąc.
Krzyś

Re: Jak powiedzieć żonie żeby schudła?

Post autor: Krzyś »

Piszesz że żona kupuje słodycze. Więc weź ją sposobem. Zobacz tu https://www.bee.pl/9026-slodycze masz tu bardzo dużą ofertę zdrowych słodyczy i przekąsek. Zacznij sam kupować żonie słodycze, ale oczywiście te zdrowe, które nie spowodują przyrostu wagi. Znajdziesz tu propozycje słodyczy dietetycznych, wegetariańskich czy wegańskich.
Awatar użytkownika
majkelina
Posty: 56
Rejestracja: 10 gru 2019, 12:02

Re: Jak powiedzieć żonie żeby schudła?

Post autor: majkelina »

A moze po prostu umowcie sie do dietetyka... czasami wizyta u specjalisty jest nieoceniona, dowie sie jakie konsekwencje dla zdrowia moze miec taka nadwaga, otrzyma profesjonalna pomoc, moze tak bedzie jej łatwiej? https://odchudzanie.medicover.pl/ tutaj maja bardzo fajnych lekarzy bariatrów i dietetyków
HannaWoś

Re: Jak powiedzieć żonie żeby schudła?

Post autor: HannaWoś »

Proponuje zakupić jej zabiegi w salonie kosmetycznym , teraz na rynku można powiedzieć że jest wszystko czasem nie potrzebny jest wysiłek czy dieta. Bieńkowscy Clinic https://bienkowscyclinic.pl/ wspaniała klinka w której wykonywałam różnego typu zabiegi i efekty za każdym razem rewelacyjne
jadźka

Re: Jak powiedzieć żonie żeby schudła?

Post autor: jadźka »

A może zaczniecie wspólnie ćwiczyć i do tego dołączycie dobre spalacze tłuszczu ? Ja dzięki temu schudłam naprawdę dużo. Zawsze miałam problemy z wagą, mam ogólnie słabą przemianę materii, więc niestety, ale wszystko odkłada mi się w boczkach, a teraz mam z tym spokój.
Marcik 55

Re: Jak powiedzieć żonie żeby schudła?

Post autor: Marcik 55 »

Cześć rowerzyści! Chciałbym poruszyć temat roweru Trek Top Fuel, który jest znany ze swoich osiągów na trasach Cross-Country (XC) i maratonów rowerowych. Czy ktoś z was używa Top Fuela https://goodsport.pl/rowery/trek/top-fuel/ do tego rodzaju jazdy? Jakie są wasze wrażenia związane z lekkością i reaktywnością tego roweru? Podzielcie się swoimi doświadczeniami i wskazówkami dotyczącymi konserwacji!
ODPOWIEDZ