Jak opakować chemię?

Nie wiesz, do której kategorii przyporządkować swój wpis? Zajrzyj tutaj!
Awatar użytkownika
lalunia
Posty: 27
Rejestracja: 09 cze 2019, 11:32

Jak opakować chemię?

Post autor: lalunia »

Pytanie jak w temacie. Jak najlepiej opakować chemię? Chodzi mi o różne produkty chemiczne wypuszczane na rynek. Czy zamówienie opakowań z drukarni fleksograficznej Biss https://bisspackaging.co.uk/ będzie dobrym pomysłem?
Awatar użytkownika
Legion
Posty: 49
Rejestracja: 13 sty 2020, 20:10

Re: Jak opakować chemię?

Post autor: Legion »

My w firmie używamy głównie opakowań styropianowych. Z tym, że styropianu są różne gatunki i nie każdy z nich nadaje się do chemii. Polecam poczytać np. na stronce producenta tworzyw: http://www.hirsch-porozell.pl/ . Ogólnie rzecz biorąc jednak opakowania styropianowe są bardzo praktyczne, w szczególności ze względu na właściwości amortyzujące materiału.
Jak opakować chemię

Re: Jak opakować chemię?

Post autor: Jak opakować chemię »

Polecam opakowania zrobione z polipropylenu spienionego (EPP). EPP jest dostępny w różnych kolorach (biały, czarny, szary, niebieski, pomarańczowy, zielony, czerwony oraz ich mieszanki) i gęstościach od 30g/l do 200g/l. Ma doskonałe parametry wytrzymałości. Jest zdolny przenosić duże obciążenia (np. powtarzające się uderzenia) nie ulegając przy tym deformacji.
Śnieżka

Re: Jak opakować chemię?

Post autor: Śnieżka »

Moim zdaniem doskonale sprawdzają się do tego rozmaite wiadra. Firma https://www.plast-box.com/11-1200-cs-2/ to wiodący producent opakowań plastikowych. Ich wiaderka plastikowe z serii BIS i CS – przeznaczone są właśnie dla wsadów i produktów głównie z branży chemicznej.
górnolotny

Re: Jak opakować chemię?

Post autor: górnolotny »

Akurat moja firma zajmuje się produkcją chemii gospodarczej, z kolei zatroszczenie się o stosowne opakowania było koniecznością. Postanowiłem o wyborze opakowań z etykietą, wkładką. Oczywiście są to opakowania wykonane z folii a za produkcję odpowiadają Mifol https://mifol.pl/opakowanie-z-etykieta- ... rowa-bopp/ , czyli rodzinna firma działająca na rynku opakowań już od ponad 20 lat.
łaba

Re: Jak opakować chemię?

Post autor: łaba »

W takim wypadku muszą to być opakowania z tworzyw sztucznych takich, które pozwalają na przechowywania produktów chemicznych. Można je znaleźć u producenta https://www.inco.pl/dzialalnosci/opakow ... sztucznych - on się specjalizuje w produkcji właśnie opakowań do środków czystości
Jeżynka

Re: Jak opakować chemię?

Post autor: Jeżynka »

Niezależnie od tego, co pakujemy, opakowanie musi być solidne. Ja nie wyobrażam już sobie zamawiać opakowań i wszystkich akcesoriów służących do pakowania, gdzie indziej niż w tej firmie https://www.mac-graf.com.pl/produkt/folia-polietylenowa, zawsze wszystko jest świetnej jakości, a moje zamówienia przychodzą na czas. Ja, serdecznie polecam!
maryśka

Re: Jak opakować chemię?

Post autor: maryśka »

Najważniejsze jest by była bardzo dobrze zabezpieczona przed wilgocią i zniszczeniami, dlatego w tym celu najlepiej wybrać piankę polietylenową w rolkach, którą możesz zamówić w https://pakujto.pl/product-category/pia ... etylenowa/ . Jak dla mnie jest to jeden z najlepszych sklepów, więc na pewno będziesz zadowolona z wyboru
Wojtaśka

Re: Jak opakować chemię?

Post autor: Wojtaśka »

Wszystko zależy od tego o co dokładnie chodzi. Ja bym skupiła sie na standardowych opakowaniach kartonowych, a wnętrze bym wypełniła solidną folią bąbelkową stąd https://przeprowadzkisklep.pl/ opakowaniem musi być przede wszystkim wykonane z dobrej jakości surowców. Dlatego skupcie się przede wszystkim na sprawdzonych dostawcach
joli955

Re: Jak opakować chemię?

Post autor: joli955 »

Na pewno powinniście zwracać uwagę na to, jak jakościowo wypadają dane opakowania. Ja na pewno mogę Wam zasugerować, byście zawsze korzystali z najlepszych produktów. Na pewno warto będzie zajrzeć do https://yanko.com.pl/ i samemu przekonać się, co firma dla nas przygotowała.
Olaf_44

Re: Jak opakować chemię?

Post autor: Olaf_44 »

Jeśli konkretne i fachowe opakowanie chemii to na pewno https://neopak.pl/kartony-pudelka Znajdziesz tam wszystko czego szukasz w odpowiedniej jakosći i formie. Dodatkowo masz możliwość rozmiaru i materiału z jakiego jest wykonane opakowanie. Wszystko szybko zamawiasz. przychodzi w określonym czasie i możesz się cieszyć odpowiednim zabezpieczeniem dla Twojej chemii. Korzystam z zakupów u nich już od dłuższego czasu i jestem bardzo zadowolony. Polecam.
Ada 22

Re: Jak opakować chemię?

Post autor: Ada 22 »

Hej! Poszukuję worków foliowych do przechowywania granulatu styropianowego https://workipak.pl/worki-na-granulat-styropianowy. Czy ktoś może polecić miejsce, gdzie można je nabyć? Czy warto inwestować w worki o większej pojemności?
ODPOWIEDZ