Nauka z książek

Nie wiesz, do której kategorii przyporządkować swój wpis? Zajrzyj tutaj!
Awatar użytkownika
abstynent
Posty: 68
Rejestracja: 14 kwie 2019, 20:03

Nauka z książek

Post autor: abstynent »

Orientuje się ktoś z Was, czy warto inwestować w książki do nauki angielskiego? BO chcę się samemu nauczyć, a nauka z książek wychodzi mi najlepiej. Chcę coś wybrać z tej oferty https://livro.pl/ksiazki/nauka-jezykow/ ... kiego.html, jednakże nie wiem za bardzo, od której pozycji zacząć.
Awatar użytkownika
faciosetakije
Posty: 516
Rejestracja: 05 maja 2019, 16:36

Re: Nauka z książek

Post autor: faciosetakije »

Osobiście bardzo lubię czytać książki popularno-naukowe. Jeżeli chodzi o książki, to lubię takie z ukrytymi znaczeniami, zagadkami, bardziej filozoficzne. Znajoma poleciła mi świetną stronę: https://www.taniaksiazka.pl/wiecej-niz- ... 59703.html gdzie jest naprawdę dużo książek w świetnych cenach!
Awatar użytkownika
bobi
Posty: 30
Rejestracja: 01 lip 2019, 16:29

Re: Nauka z książek

Post autor: bobi »

Ja bardzo często kupuję takie publikacje branżowe i z nich korzystam w codziennej pracy czy przygotowywuję się do róznego rodzaju egzaminów. Zamawiam je z reguły w wydawnictwie Wiedza i Praktyka. Bardzo szybki czas realizacji, kompleksowa oferta, atrakcyjne ceny.
Awatar użytkownika
Blonnie
Posty: 45
Rejestracja: 04 gru 2019, 17:49

Re: Nauka z książek

Post autor: Blonnie »

Czasami taka nauka z książek niewiele może wskórać. No, bo czy faktycznie uczciwie będziemy czytać dany materiał? Jak już coś lepiej skorzystać dodatkowej nauki, która odbędzie się pod okiem korepetytorów. Z matmy tutaj https://matmadlaciebie.pl znajdziecie specjalistów.
Awatar użytkownika
kristi78
Posty: 176
Rejestracja: 27 lut 2019, 10:57

Re: Nauka z książek

Post autor: kristi78 »

W dużej mierze edukacja dziecka zależy od podręczników. Dlatego ja staram się jako pedagog wybierać najlepsze materiały dla moich dzieci. Ostatnio dowiedziałam się o stronie https://www.nowaera.pl/oferta-edukacyjn ... snoszkolna gdzie można znaleźć porządne podręczniki przeznaczone do edukacji wczesnoszkolnej. Planuje się z nimi zapoznać.
Awatar użytkownika
Iwona
Posty: 553
Rejestracja: 08 maja 2019, 23:23

Re: Nauka z książek

Post autor: Iwona »

A w jaki sposób uczycie się języków obcych, na przykład języka angielskiego? Czy Waszym zdaniem kursy językowe, na przykład takie o których mowa na stronie https://www.profi-lingua.pl/kursy-jezyk ... -mlodziezy pozwalają na szybkie przyswojenie sobie niezbędnej wiedzy? Braliście kiedyś udział w takim kursie?
Awatar użytkownika
Otylka000
Posty: 66
Rejestracja: 12 lut 2019, 20:21

Re: Nauka z książek

Post autor: Otylka000 »

Z pewnością książki są podstawą do zdobywania wiedzy i warto z nich korzystać na co dzień, nie tylko w szkole. Warto książki czy pomoce naukowe jak słownik frazeologiczny kupować w księgarniach internetowych - https://ksiegarnia.pwn.pl/Wielki-slowni ... 652,p.html Tam można za jednym zamachem zakupić to co jest nam potrzebne i to bez wychodzenia z domu. Często też trafiają się promocje czy wyprzedaże, które pozwalają z kolei nieco zaoszczędzić.
:)
mczayś022

Re: Nauka z książek

Post autor: mczayś022 »

Jak dla mnie - interesującą ofertę posiada szkoła https://gladka.tevizja.pl/#_ga=2.125755 ... 1518604893 , która posiada ofertę szkoły podstawowej dla wszystkich dzieci. Wszystko dlatego, że kładziony jest bardzo duży nacisk na język angielski, a dzieci poznają wiedzę w trybie rozszerzonym. Osobiście uważam, że za kilka lat zapiszę tam dziecko.
AnetaJodło

Re: Nauka z książek

Post autor: AnetaJodło »

Trudno nie zgodzić się z tym co piszecie. Rozwój naszego dziecka to kwestia na jaką zdecydowanie mamy wpływ. Wszystko będzie zależało od poziomu naszej świadomości na temat tego co jest możliwe. Wielu rodziców nie przykłada należytej uwagi oraz nie przeprowadza obserwacji. Często jest tak, że dziecko o wiele wcześniej niż powinno zaczyna interesować się czytaniem. Można to bardzo łatwo poznać po tym jak prosi nas o przeczytanie jakiegoś interesującego napisu (może to być cokolwiek). Trudniej jest jak zostawimy jest samo przed ekranem telewizora, oglądającego cały dzień ulubione bajki. Dlatego też zaczynajmy pobudzać wyobraźnię naszego dziecka, czytając od najmłodszych lat książki. O tym jak nauczyć dziecko czytać dowiemy się w szczególach z tego artykułu - https://czytamsobie.pl/jak-nauczyc-dziecko-czytac co będzie rzutowało na jego przyszłość. Badania pokazują jedno, dzieci jakie opanowały wcześniej niż równieśnicy umiejętność czytania i pisania, mają o wiele lepsze wyniki w nauce.
Basieńka

Re: Nauka z książek

Post autor: Basieńka »

Blonnie pisze: ↑30 gru 2019, 10:45 Czasami taka nauka z książek niewiele może wskórać. No, bo czy faktycznie uczciwie będziemy czytać dany materiał? Jak już coś lepiej skorzystać dodatkowej nauki, która odbędzie się pod okiem korepetytorów. Z matmy tutaj matmadlaciebie.pl znajdziecie specjalistów.
Wielkie dzięki za polecenie. Na pewno się do nich odezwę. Po pierwszym półroczu widzę jak córka sobie nie radzi z przedmiotami ścisłymi. Musimy znaleźć kogoś do pomocy, bo jak tak dalej pójdzie, to popsuje sobie średnią. Teraz mąż jej pomaga. Wyszukał nawet taki przelicznik jednostek online https://rozmiary.com.pl/niuton/. Niestety oboje dużo pracujemy, więc nie mamy czasu na częste siedzenie z nią przy lekcjach.
ODPOWIEDZ