Niepotrzebne meble, zużyty sprzęt AGD

Nie wiesz, do której kategorii przyporządkować swój wpis? Zajrzyj tutaj!
Awatar użytkownika
Alek35
Posty: 8
Rejestracja: 31 mar 2019, 13:16

Niepotrzebne meble, zużyty sprzęt AGD

Post autor: Alek35 »

Zabrałem się za porządki w garażu, piwnicy i na strychu. Z przerażeniem stwierdziłem, że przez lata nagromadziła się spora ilość niepotrzebnych sprzętów, starych mebli i innych gratów.
Po raz pierwszy w życiu postanowiłem skorzystać z usług firmy oferującej wywóz gabarytów i opróżnianie strychów, mój wybór padł na firmę Raflen: https://raflen.com.pl/oproznianie-strychow
Przyjechali, zabrali, wywieźli. A ja pozbyłem się problemu. Mega, że istnieją takie firmy.
Awatar użytkownika
MartinBic
Posty: 70
Rejestracja: 27 mar 2019, 18:02

Re: Niepotrzebne meble, zużyty sprzęt AGD

Post autor: MartinBic »

Dzieki za informacje, ja ostatnio kupowalem dla siebie taki sprzet agd ze sklepu ceneo - Pralki Samsung Ładowność 8 kg na Ceneo.pl wg mnie bardzo dobrze sie sprawdza jak do tej pory :)
Awatar użytkownika
Tymon
Posty: 205
Rejestracja: 28 kwie 2019, 23:04

Re: Niepotrzebne meble, zużyty sprzęt AGD

Post autor: Tymon »

A wiecie, że takie gruntowne porządki to dobry pomysł. Tym bardziej, że część rzeczy jest z tej kategorii "a może się jeszcze przyda". Po takiej segregacji można też wysprzątać wszędzie dokładnie, w każdym kącie. Jak jakiegoś sprzętu brakuje do sprzątania to można na https://www.leifheitsklep.pl/drazki/dra ... st-p-89114 dokupić i można działać.
Awatar użytkownika
kendi
Posty: 330
Rejestracja: 16 lip 2019, 14:16

Re: Niepotrzebne meble, zużyty sprzęt AGD

Post autor: kendi »

Ja ostatnio znalazłem sklep https://www.belmeb.pl/akcesoria-meblowe ... zamki.html z którego kupiłem sobie akcesoria meblowe i zamiast kupować nowych mebli to sobie zacząłem odnawiać stare. Na początku sądziłem, że to żmudne, a teraz nawet mogę powiedzieć, że mi się podoba i stało się to fajną formą spędzania wolnego czasu :)
Awatar użytkownika
Kiara
Posty: 37
Rejestracja: 09 cze 2019, 11:53

Re: Niepotrzebne meble, zużyty sprzęt AGD

Post autor: Kiara »

Niepotrzebne meble można przerobić na nowe. Tym bardziej, że bardzo modne są ostatnio meble vintage. Na stronie https://hurtownia-akces.pl/pl/n/list znajdziecie wiele pomysłów i akcesoriów, które można w tym celu zakupić.
Krzyś99

Re: Niepotrzebne meble, zużyty sprzęt AGD

Post autor: Krzyś99 »

Jeśli chcecie namierzyć dobrych specjalistów od utylizacji zużytej elektroniki czy sprzętu AGD, polecam współpracę z fachowcami z firmy Ago Recykling https://www.agorecykling.pl/oferta-uslugi . Obsługują zarówno firmy, jak i klientów indywidualnych. Mają solidne zaplecze techniczne i wszelkie niezbędne pozwolenia. Wysoką wagę przywiązują do ekologii.
jeździk45

Re: Niepotrzebne meble, zużyty sprzęt AGD

Post autor: jeździk45 »

Ja ostatnio pojechałem do domu rodziców zrobić małe porządki i okazało się, że przez lata zdążyła im się uzbierał niemała kolekcja zużytych sprzętów i innych śmieci. Sami nie wiedzieli, co mają z tym zrobić, więc postanowiłem się tym zająć. Skontaktowałem się z Zakładem Obrotu Złomem w Bydgoszczy, który odebrał wszelkie odpady, a także zajął się ich odpowiednią utylizacją. Dzięki pomocy specjalistów, wszystkie materiały zostały poddane recyklingowi, a rodzice zyskali mnóstwo dodatkowej przestrzeni w garażu i na strychu. Polecam kontakt z Zakładem Obrotu Złomem, bo zdecydowanie warto im zaufać. ;)
Bączek

Re: Niepotrzebne meble, zużyty sprzęt AGD

Post autor: Bączek »

Tak takie porządki warto robić raz na jakiś czas. Wiadomo, że trzeba je wywieźć do punktów selektywnej zbiórki. Ja jednak zawsze mam problem z książkami. No bo wyrzucić jednak szkoda, oddać nie bardzo jest gdzie. I zazwyczaj lądowały w kartonie w piwnicy z myślą, że kiedyś coś z nimi zrobię. I tak niedawno trafiłem na antykwariat, który skupuje właśnie takie niechciane książki https://blackbooks.pl/content/10-skup-k ... trojmiasto . Skupują pojedyncze tytuły, jak i całe księgozbiory.
bórak

Re: Niepotrzebne meble, zużyty sprzęt AGD

Post autor: bórak »

U mnie z kolei mieściło się sporo zbędnych akumulatorów. Najrozsądniej było je rzucić na recykling! Z tej okazji odezwałem się do http://www.scrab-recykling.pl/oferta/ut ... mulatorow/ , świadczących usługi tego typu. Utylizacja akumulatorów, i wielu starych, zbędnych sprzętów to ich specjalizacja. Warto było na nich postawić, gdyż tym sposobem mam gwarancję iż wspomniane akumulatory nie wylądowały w niewłaściwym i nieodpowiednim miejscu. Także faktycznie zachęcam skupić się na tej ofercie, robi to wrażenie.
Awatar użytkownika
momus
Posty: 220
Rejestracja: 26 kwie 2019, 18:20

Re: Niepotrzebne meble, zużyty sprzęt AGD

Post autor: momus »

Masz w domu elektroodpady i nie do końca wiesz co z nimi zrobić? Podrzucam info, że w Warszawie działa firma https://odbiorydomowe.pl/ Odbierają elektrośmieci, więc można skorzystać z takiej usługi i w szybki sposób mieć problem z głowy!
ODPOWIEDZ