Nowy kot w domu

Nie wiesz, do której kategorii przyporządkować swój wpis? Zajrzyj tutaj!
Miruś1111

Nowy kot w domu

Post autor: Miruś1111 »

Hej!

Przygarnęliśmy z ulicy kota. Byliśmy u weterynarza, jest w 100% zdrowy, ale bardzo nieufny. Widać, że nowe otoczenie go stresuje. Chcę zastosować https://www.feliway.com/pl. Myślicie, że pomoże, czy od razu udać się do behawiorysty?
Ptyśśkkaa7

Re: Nowy kot w domu

Post autor: Ptyśśkkaa7 »

Cześć czy spotkaliście się z sytuacją że wasz kot ugryzł was jak go głaskaliście? Ja byłam świadkiem takiej sytuacji u mojej przyjaciółki i natychmiast zaczęłyśmy szukać informacji i znalazłyśmy taki artykuł https://www.zpazurem.pl/artykuly/dlacze ... _glaszcze_ w artykule jest wyjaśnione dlaczego tak się dzieje.
żonkil

Re: Nowy kot w domu

Post autor: żonkil »

Na spokojnie, musi się przyzwyczaić. Oswajaj, niech ma wszystko swoje w domu i z czasem będzie lepiej
Awatar użytkownika
taper
Posty: 254
Rejestracja: 10 mar 2019, 10:17

Re: Nowy kot w domu

Post autor: taper »

Z moim kotem na początku było tak samo. Ewidentnie potrzebował czasu żeby przyzwyczaić się do nowego miejsca, poznać nas dobrze. Z dnia na dzień było tylko lepiej. My domownicy powoli zbliżaliśmy się do niego aby go bardziej nie wystraszyć. Kupowałem zabawki , zaciekawiałem. Świetnie sprawdziła się ta https://johndog.pl/produkt/gra-strategi ... el-feeder/ i nadal się sprawdza. Koty bardzo lubią takie zagadki a jak jeszcze nagrodą jest ulubiony przysmak to nie będą odchodzić. Można też podawać w ten sposób karmę kotkowi.
ODPOWIEDZ