Praca jako elektryk

Nie wiesz, do której kategorii przyporządkować swój wpis? Zajrzyj tutaj!
Awatar użytkownika
mczay
Posty: 560
Rejestracja: 31 sie 2019, 21:07

Praca jako elektryk

Post autor: mczay »

Czy to prawda że w tym zawodzie można bardzo dobrze zarobić? jaka szkoła jakie szkolenia konieczne? syna mam, zastanawia się gdzie do szkoły pójść i marzy mu się elektryka.
Awatar użytkownika
taper
Posty: 254
Rejestracja: 10 mar 2019, 10:17

Re: Praca jako elektryk

Post autor: taper »

Nie wiem na jakim etapie jest Twój syn ale są na pewno technika energetyczne, sam do takiego chodziłem. Od tego bym zaczął, zdobędzie podstawy wiedzy i nieco praktyki. A potem może się dokształcać, są różne kursy szkolenia i można pracować. najwięcej się uczysz przy pracy. Oczywiście żeby coś samodzielnie działać a nie tylko podpatrywać będzie musiał zrobić uprawnienia elektryczne, szczególnie SEP https://szkolenia-emka.pl/szkolenia/kurs-sep-g1/ tu najlepiej. Fa firma w różnych miejscach organizuje, najlepiej myślę, bo z kursy bardzo dużo się wynosi i praktycznie zaraz po można działać. Znaczy po zdaniu egzaminu i odebraniu świadectwa kwalifikacji. W sumie takie uprawnienie może zrobić każdy kto ma podstawową wiedzę z zakresu elektroenergetyki. Ale ktoś kto chce pracować jako elektryk musi je mieć koniecznie.
Awatar użytkownika
rozmowna
Posty: 96
Rejestracja: 26 lut 2019, 12:57

Re: Praca jako elektryk

Post autor: rozmowna »

Trudno jest się dorobić w Polsce, coś o tym wiem. Mój mąż to mechanik i powiem Wam... Zarabia tyle samo, co podrzędny pracownik, a to mówi samo za siebie. Dodam jedynie , że niestety, nie ma na to szans, żeby w Polsce zarabiać więcej, a w sumie on nie chce wyjechać. Ale tym możesz. Z Inserv https://www.inserv.com.pl/ zarobisz.
Awatar użytkownika
Iwona
Posty: 553
Rejestracja: 08 maja 2019, 23:23

Re: Praca jako elektryk

Post autor: Iwona »

A może warto byłoby poszukać pracy na takim stanowisku za granicą? Ja na przykład trafiłam na ofertę pracy dla elektryka we Francji na stronie https://polandworkforce.com/praca-francja/? Co Wy na to? Wydaje mi się, że w ten sposób więcej zarobicie niż w Polsce :)
Awatar użytkownika
mondi
Posty: 229
Rejestracja: 27 maja 2019, 21:07

Re: Praca jako elektryk

Post autor: mondi »

Na tym portalu https://krakow.geopraca.pl/oferty-pracy/nowy-targ/ również można rozejrzeć się za pracą. Jest tam bowiem wiele różnych ciekawych propozycji również dla elektryków. Niektóre firmy nawet nie wymagają doświadczenia. Obecnie osoby z takimi kwalifikacjami są poszukiwane na rynku.
Awatar użytkownika
Henryk98
Posty: 40
Rejestracja: 08 sty 2020, 21:23

Re: Praca jako elektryk

Post autor: Henryk98 »

Poszukiwania pracy mogą być w tej chwili trudnym zajęciem, ale dzięki szerokiej ofercie w BERYL Job Center na pewno znajdziesz idealną pracę. Poszukujemy pracowników, którzy mogliby świadczyć swoje usługi m.in w transporcie, recyklingu, produkcji. Zobacz aktualne oferty na www.beryljobcenter.pl
maciuś4433

Re: Praca jako elektryk

Post autor: maciuś4433 »

No przede wszystkim trzeba zdobyć odpowiednią wiedzę, aby w takim zawodzie pracować. Pamiętajcie jednak, że na naukę nigdy nie jest za późno i ja odsyłam Was na stronę https://www.zawodelektryk.pl/dlaczego-warto/ na której znajdziecie sobie informacje o edukacji, która pomoże Wam zdobyć zawód elektryka.
Awatar użytkownika
Tapiekna
Posty: 133
Rejestracja: 07 paź 2019, 21:37

Re: Praca jako elektryk

Post autor: Tapiekna »

Mój mąż jest elektrykiem, na brak pracy nie narzeka. Na pewno zauważyliście, że w takich zawodach łatwo jest znaleźć pracę:) Warto nie ograniczać się do jednego portalu w poszukiwaniach pracy, są też i takie jak https://fachpraca.pl/oferty-pracy/katowice/ gdzie wyłącznie skupiają się na ofertach dla specjalistów. My tu szukaliśmy czegoś z Katowic.
Awatar użytkownika
wujbrzozowski
Posty: 123
Rejestracja: 12 maja 2019, 14:54

Re: Praca jako elektryk

Post autor: wujbrzozowski »

Elektryk to dziś bardzo poszukiwany zawód, brakuje takich specjalistów. Wiem że elektrycy w swojej pracy często zajmują się również instalacją elektryki w domach czy mieszkaniach. Od wielu lat polecają i wybierają markę Ospel https://www.ospel.pl/ , to sprawdzony producent, chwalony jest za trwałość, łatwość w montażu oraz ogromną ilość rodzajów modułów, można dopasować wszystko do potrzeb. Wielo ramkowe moduły są niesamowicie funkcjonalne, samo wzornictwo również jest ponadczasowe.
Awatar użytkownika
pardons
Posty: 574
Rejestracja: 21 lip 2019, 10:29

Re: Praca jako elektryk

Post autor: pardons »

Od dłuższego czasu szukasz odpowiedzi jak poradzić sobie z tym problemem ? Mam dla Ciebie wspaniałą informację! Poświęciłem trochę czasu aby dowiedzieć się więcej na ten temat i o to są wyniki moich poszukiwań, kliknij w ten link aby poszerzyć swoją wiedzę. https://www.statkihistoryczne.pl/miazdz ... a-zdrowia/
Awatar użytkownika
pardons
Posty: 574
Rejestracja: 21 lip 2019, 10:29

Re: Praca jako elektryk

Post autor: pardons »

Ostatnio sporo szukałem w Internecie informacji na ten temat, i udało się rozwiać wątpliwości. Już nie musisz błądzić i tracić czas na szukanie odpowiedzi na twoje pytania, bo zrobiłem to za Ciebie! Wystarczy że wejdziesz w tę stronę www https://e-mierniki.pl/c/przewody
Jaruś11

Re: Praca jako elektryk

Post autor: Jaruś11 »

Oczywiście że praca jako elektryk jest dobrze płatna zresztą tak samo jak specjalista ds klimatyzacji i chłodnictwa. Więcej w tym temacie znajdziesz na stronie https://www.viessmann.ovh/dla-kandydato ... lifikacje/ a nawet masz możliwość skorzystania z zdobycia takich zawodów dzięki ich pomocy. Na dzisiejsze czasy to dobra perspektywa i warto się nad nią pochylić.
ODPOWIEDZ