Raty na fotowoltaike.

Nie wiesz, do której kategorii przyporządkować swój wpis? Zajrzyj tutaj!
Aleś

Raty na fotowoltaike.

Post autor: Aleś »

Czy ktoś z was, brał raty na panele fotowoltaiczne? Chciałem w lato zainwestować w tą technologię, ponieważ rachunki za prąd coraz więcej. Jednak bardziej przekonują mnie, raty na ten cel. Czekam na wasze propozycje i z góry dziękuje za każdą odpowiedz :)
igor wojtyś

Re: Raty na fotowoltaike.

Post autor: igor wojtyś »

Warto starać się o finansowanie- oczywiście. Musisz jednak wiedzieć, że są różne konstrukcje fotowoltaiczne , a co za tym idzie i różne koszty się ponosi. Wypada więc przemyśleć swoją sytuacją finansową, zorientować się czy możesz ewentualnie otrzymać jakieś środki z dotacji . Jeśli nie jesteś zbyt dobrze zorientowany w temacie, nie wiesz np. jak dopasować panele do dachu i czy dajmy na to rozważyć konstrukcję wolnostojącą, zasięgnij fachowego doradztwa. Ja otrzymałem je od firmy El-Sun, która realizowała też zresztą całą inwestycję.
Awatar użytkownika
majkelina
Posty: 56
Rejestracja: 10 gru 2019, 12:02

Re: Raty na fotowoltaike.

Post autor: majkelina »

No ja sie zdecydowalam w naszym nowym domu na fotowoltaike. Uwazam, ze rozwiazanie bardzo fajne. Prad praktycznie za darmo to kuszaca opcja zwlaszcza teraz, jak ceny tak mocno poszly w góre. Levada to bardzo dobra firma, ogarniaja tego typu instalacje wiec moze warto do nich sie zgloscic?
Michał

Re: Raty na fotowoltaike.

Post autor: Michał »

Mój znajomy korzystał z usług tej firmy https://www.platformafinansowa.pl/eko-finansowanie. Oferują EKO kredyt na preferencyjnych warunkach. W przypadku rat, to okres kredytowania jest od 40 do 84 miesięcy. Oczywiście finansowanie ratalne nie wyklucza dofinansowania Państwowego.
Braś

Re: Raty na fotowoltaike.

Post autor: Braś »

Michał, czy wiesz jak w tej firmie, wygląda leasing dla firm na panele i czy w ogóle jest w ofercie? Mam niedużą firmę, jednak rachunki za prąd, to mój główny wydatek. Dlatego wpadłem na to, by założyć panele i te rachunki zmniejszyć do minimum. Dzięki temu mógłbym pieniądze przeznaczyć na rozwój firmy.
Ryśiu

Re: Raty na fotowoltaike.

Post autor: Ryśiu »

Z tego co się orientowałem, to posiadają leasing na fotowoltaike. Więcej informacji znajdziesz na ich stronie https://www.platformafinansowa.pl/eko-finansowanie. Na pewno wiem, że w przypadku leasingu wkład własny powinien wynosić 10% do 50000, 15% do 100000 i 20% do 150 000.
Awatar użytkownika
taper
Posty: 271
Rejestracja: 10 mar 2019, 10:17

Re: Raty na fotowoltaike.

Post autor: taper »

Przy aktualnych cenach prądu nawet bym się nie zastanawiał czy montować panele fotowoltaiczne czy nie. Na pewno warto, nawet jeśli nie ma się funduszy i trzeba skorzystać z opcji kredytowania. Dobre firmy zajmujące się instalacjami jak https://eeef.pl/ pomagają w uzyskaniu kredytu na ten cel, z tego co czytam możliwe jest także wzięcie paneli w leasingu. Wiele banków oferuje taką usługę, warto się skonsultować z nimi i wybrać najlepsze rozwiązanie. Wykonują audyt, doradzają jaką instalacje najlepiej wybrać, zajmują się montażem. Mają duże doświadczenie, mnóstwo udanych realizacji na koncie.
Kuraś

Re: Raty na fotowoltaike.

Post autor: Kuraś »

Na panele są różne metody finansowania, sa dotacje krajowe i lokalne. Jak masz dobrą firrmę od paneli, to doradzą odpowiednieą formę finansowania. I oczywiście wszystko zaplanują. Na pewno https://hymon.pl/ ma troche rozwiązań u siebie. A do tego ma ten plus, że działa w całym kraju, to zna wszystkie mozliwe lokalne programy, o których inni mogą nie wiedzieć
kubuś4333

Re: Raty na fotowoltaike.

Post autor: kubuś4333 »

A powiedzcie jak pompa ciepła wpływa na zużycie energii w Waszym domu? Od dłuższego czasu przymierzam się do wcielenia tego rozwiązania w budowanym przez siebie domu. Niestety nie jestem w stanie przewidzieć jakich kosztów z tytułu użytkowania pompy powinienem się spodziewać. Macie w ogóle jakieś sprawdzone pompy ciepła ?
ODPOWIEDZ