Wybór osprzętu fotowoltanicznego

Nie wiesz, do której kategorii przyporządkować swój wpis? Zajrzyj tutaj!
Awatar użytkownika
Booghdan
Posty: 55
Rejestracja: 10 mar 2019, 23:16

Wybór osprzętu fotowoltanicznego

Post autor: Booghdan »

A czy Wy Panowie instalatorzy obecni tu na forum też potwierdzacie ostatnie informacje, który pod koniec tygodnia pojawiły się w mediach, że od początku tego roku montuje się średnio więcej instalacji PV, niż w całym 2018 r.! Firmy wykonawcze spowalniane są prawdopodobnie jedynie brakiem wystarczającej liczby urządzeń w swoich magazynach. A tak to zapowiada się kolejny rekordowy rok w PV!
Jak u Was?
Awatar użytkownika
wujbrzozowski
Posty: 123
Rejestracja: 12 maja 2019, 14:54

Re: Wybór osprzętu fotowoltanicznego

Post autor: wujbrzozowski »

Nic dziwnego że buduje się więcej instalacji fotowoltaicznych, ich cena spada a świadomość w śród ludzi bardzo rośnie. Więcej ludzi chce mieć instalacje która potrafi oszczędzić oraz będzie czysta dla środowiska naturalnego. https://ekofachowcy.pl/fotowoltaika taka właśnie jest instalacja fotowoltaiczna która potrafi zaoszczędzić dla 4 osobowej rodziny blisko 3 tys zł rocznie. Taka instalacja powinna być oczywiście wykonana przez firmę instalatorską która w tym się specjalizuje.
Awatar użytkownika
krysta
Posty: 140
Rejestracja: 06 lut 2019, 12:40

Re: Wybór osprzętu fotowoltanicznego

Post autor: krysta »

Od jakiegoś czasu temat fotowoltaiki staje się coraz popularniejszy. Coraz więcej ludzi decyduje się na korzystanie z odnawialnych źródeł energii, co można zauważyć po ilości przybywających paneli słonecznych. Na początku jak wszystko i to przedsięwzięcie wymaga inwestycji, jednak później można na tym sporo zaoszczędzić. Na tej stronie https://suntrack.pl/12-fotowoltaika znajdziesz zarówno informacje, jak i porady na ten temat, z którymi warto się zapoznać.
Awatar użytkownika
taper
Posty: 266
Rejestracja: 10 mar 2019, 10:17

Re: Wybór osprzętu fotowoltanicznego

Post autor: taper »

Też zauważam, że coraz więcej takich instalacji powstaje. Rzeczywiście ludzie powoli zaczynają myśleć o tym co się stanie z naszą planetą za kilka lat i poza kwestiami oszczędnościowymi zwyczajnie chcą zadbać o ekologię. Energia wytwarzana z promieni słonecznych jest przecież przyjazna dla środowiska. Jak najbardziej instalację trzeba powierzyć fachowcom, w tym zakresie polecam szczególnie tą firmę http://3sgroup.pl/oferta/dla-domu/ mają duże doświadczenie i udzielają aż 25 lat gwarancji na ich instalacje. Mają swoje ekipy montażystów i tylko z nich korzystają. Służą doradztwem w zakresie wyboru rozwiązań, ich opłacenia także.
Awatar użytkownika
Muminek
Posty: 256
Rejestracja: 15 mar 2019, 23:27

Re: Wybór osprzętu fotowoltanicznego

Post autor: Muminek »

Co jak co ale warto inwestować w urządzenia i osprzęt który pozwoli nam na rozsadne i oszczędne zarządzanie energią bez potrzeby zmniejszenia wydajności np pracy maszyn w hali produkcyjnej czy magazynie. Warto zdecydować się na stację transformatorową taką jak ta http://salwis.pl/stacja-transformatorowa/ to gwarancja redukcji kosztów rachunków za prąd - a od tego roku ceny znacznie wzrosły
Awatar użytkownika
macho
Posty: 71
Rejestracja: 19 sty 2020, 2:46

Re: Wybór osprzętu fotowoltanicznego

Post autor: macho »

taper pisze: ↑24 wrz 2019, 21:04 Też zauważam, że coraz więcej takich instalacji powstaje. Rzeczywiście ludzie powoli zaczynają myśleć o tym co się stanie z naszą planetą za kilka lat i poza kwestiami oszczędnościowymi zwyczajnie chcą zadbać o ekologię.
Myślę, że dla większości osób kryterium oszczędności jest jednak na pierwszym miejscu. Dbanie o środowisko jest tak jakby przy okazji ;) Ceny prądu ciągle idą górę, więc warto taką instalację zamontować. Sam sprawdzałem ostatnio jaki byłby koszt całego przedsięwzięcia, żebym wychodził na 0 z rachunkami. Wszystko można wyliczyć na stronie https://pgreen.com.pl/kalkulator-korzysci/ znając zapotrzebowanie gospodarstwa na energię. Można to łatwo wyczytać z naszych rachunków za prąd. Niedawno ruszył program z dofinansowaniem na fotowoltaikę, więc tym bardziej warto rozważyć montaż.
Awatar użytkownika
pukla123
Posty: 146
Rejestracja: 23 wrz 2019, 5:35

Re: Wybór osprzętu fotowoltanicznego

Post autor: pukla123 »

Ja polecam panele solarne. Od dawna interesuje się fotowoltaika w Krakowie i widzę duza oszczędnosc w rachunkach za prad. Cały osprzęt mamy od firmy sunking. Jak ktos sie waha to nie ma nad czym sie zastanawiac. Zwłaszcza ze mozna uzyskac dofinansowanie do kosztów instalacji.
Awatar użytkownika
Karol221
Posty: 121
Rejestracja: 17 lip 2019, 12:58

Re: Wybór osprzętu fotowoltanicznego

Post autor: Karol221 »

Jeśli jesteście zainteresowani energią słoneczną to polecam zestawy fotowoltaiczne . Ja właśnie z żoną kupiłem zestaw od razu gotowy i nie musiałem się nawet znać zbytnio na tym bo gotowe wszystko było i łatwe w instalacji. Polecam bardzo też bo jest to dobrej jakości panel słoneczny.
Awatar użytkownika
zenka
Posty: 62
Rejestracja: 19 cze 2019, 20:46

Re: Wybór osprzętu fotowoltanicznego

Post autor: zenka »

Jakbyście planowali założyć panele fotowoltaiczne w okolicach Nowego Sącza, Limanowej, Nowego targi itp. to warto sobie sprawdzić firmę http://www.powerhousepv.pl - mają duże doświadczenie w takich sprawach, mogą doradzić, na swoje usługi dają 3 lata gwarancji, także dobra opcja. Wykonujemy bezpłatny audyt oraz darmową wycenę.
Awatar użytkownika
Loipeld
Posty: 92
Rejestracja: 08 sty 2020, 10:30

Re: Wybór osprzętu fotowoltanicznego

Post autor: Loipeld »

Od jakiegoś czasu właśnie zastanawiam się nad tym aby zamontować u siebie w domu taką instalację z panelami słonecznymi na dachu. pozostaje jednak jedno ważne pytanie czy fotowoltanika się opłaca? Ktoś z was robił może jakieś obliczenia kiedy to się zwraca i czy jest to w ogóle warta uwagi inwestycja?

harmonogram wdrażania systemu zarządzania jakością
Awatar użytkownika
Ronnie
Posty: 44
Rejestracja: 20 mar 2020, 18:06

Re: Wybór osprzętu fotowoltanicznego

Post autor: Ronnie »

Ważny będzie tu wybór firmy, która zajmie się instalacją fotowoltaiczną. Warto poszukać sprawdzonych fachowców, którzy wszystkim się za was zajmą. Takich firm na szczęście jest coraz więcej. Postawiłam na pomoc firmy Eko Prime, mają w tym spore doświadczenie i proponują szeroką ofertę związaną z fotowoltaiką. Ja potrzebowałam do swojego domu, ale również w obiektach firmowych, budynkach samorządowych montują takie instalacje.
Awatar użytkownika
bartass_87
Posty: 8
Rejestracja: 03 kwie 2020, 0:33
Kontakt:

Re: Wybór osprzętu fotowoltanicznego

Post autor: bartass_87 »

Booghdan pisze: ↑12 maja 2019, 12:37 A czy Wy Panowie instalatorzy obecni tu na forum też potwierdzacie ostatnie informacje, który pod koniec tygodnia pojawiły się w mediach, że od początku tego roku montuje się średnio więcej instalacji PV, niż w całym 2018 r.! Firmy wykonawcze spowalniane są prawdopodobnie jedynie brakiem wystarczającej liczby urządzeń w swoich magazynach. A tak to zapowiada się kolejny rekordowy rok w PV!
Jak u Was?
Faktycznie z roku na rok fotowoltaika jest w Polsce coraz bardziej popularna. Zachęcam do zapoznania się z podsumowaniem roku 2019: http://www.eko-domki.com/wzrost-mocy-fo ... -w-polsce/
Awatar użytkownika
franko
Posty: 17
Rejestracja: 02 lis 2019, 22:49

Re: Wybór osprzętu fotowoltanicznego

Post autor: franko »

Moim zdaniem takie rzeczy powinno sie załatwiać kompleksowo w jednej firmie, która jak ta https://levada.pl/produkt/vitovolt-200/ przyjedzie na wywiad środowiskowy, oceni, zbada teren i na tej podstawie dobierze model paneli. Levada zreszta w dalszej kolejnosci zajmuje sie tez montażem i serwisowaniem instalacji
Awatar użytkownika
mondi
Posty: 229
Rejestracja: 27 maja 2019, 21:07

Re: Wybór osprzętu fotowoltanicznego

Post autor: mondi »

Niewątpliwie należy stawiać na dobrej jakości i przede wszystkim praktyczne rozwiązania, aby móc maksymalnie zaoszczędzić na opłatach za energię. Do takiej instalacji można pozyskać dofinansowanie, co jest niezwykle ważne. Dzięki temu takie rozwiązanie szybciej się zwróci. Tutaj https://energyre.pl/pl/fotowoltaika-lubuskie/ jest sporo cennych informacji na temat instalacji fotowoltaicznej.
maruśka

Re: Wybór osprzętu fotowoltanicznego

Post autor: maruśka »

Nie wiem, ale ja przykładowo planuje zgłosić się do firmy Respect Energy, ponieważ oni oferują zieloną energię. Także u nich otrzymałam wszelkie konkretne informacje na temat przejścia na ze zwykłego prądu, na taki ekologiczny. Według mnie będzie to najlepsza opcja.
Kiciuś

Re: Wybór osprzętu fotowoltanicznego

Post autor: Kiciuś »

a to się opłaca w warunkach domowych? znaczy pewnie w końcu tak, ale to dość spory jednostkowy koszt, a dla prywatnych osób dofinansowań wielkich nie ma. Czasem człowiek żałuje, że pracuje na etacie... ani leasingi, ani super raty nie wchodzą w gre. Tak sam pożyczki czy dofinansowania do OZE. Ostatnio właśnie podczytuje o tym i trafiłam na wytłumaczenie mniej wiecej co się łapie w taką pomoc link
ODPOWIEDZ