Jaką szkołę polecacie?

Tutaj poruszamy trudne kwestie. Rozwiązujemy skomplikowane problemy, udzielamy profesjonalnych porad z dziedzin finansów, szkoleń, budowlanki i biznesu. Dzielimy się opiniami i wiedzą.
małgoś

Jaką szkołę polecacie?

Post autor: małgoś »

Hej! Właśnie zastanawiam się nad tym, jaką szkołę dla mojego dziecka wybrać i przyznam, że chyba zależy mi na szkole prywatnej. Wiem, że wszyscy chwalą szkoły prywatne za poziom. Będę wdzięczna za polecenie, bo niestety nie wiem, gdzie rozpocząć szukanie.
emiś2222

Re: Jaką szkołę polecacie?

Post autor: emiś2222 »

Interesuje Cię też liceum? Bo jak tak, to wiem, że Te Vizja na Okopowej realizuje program IB i to właśnie ten program umożliwia napisanie matury międzynarodowej. Przyznam, że również taka opcja nas zainteresowała, ale do liceum jeszcze daleka droga, więc mam nadzieję, że nic się nie zmieni.
mczayś332

Re: Jaką szkołę polecacie?

Post autor: mczayś332 »

Moim zdaniem Te Vizja to najlepsza opcja i polecam Wam serdecznie. Moja siostrzenica właśnie chodzi tam do liceum i jej planem jest matura międzynarodowa. Chwali bardzo realizację programu, nawet w tych trudnych czasach zawsze są na bieżąco, więc nie powinno być żadnego problemu.
poluś022

Re: Jaką szkołę polecacie?

Post autor: poluś022 »

Jest cos takiego, jak program IB? Nie wiedziałam! I nie wiedziałam, że w Polsce można napisać maturę międzynarodową, no ale super. Myślę, że wielu uczniów jak najbardziej będzie sobie z tego wszystkiego korzystało. Fajnie, że coraz więcej jest u nas takich możliwości.
rokiś002

Re: Jaką szkołę polecacie?

Post autor: rokiś002 »

Jak mam być szczera, to Te Vizja ma najlepszą ofertę w Warszawie, jeśli chodzi o możliwość przygotowania do matury międzynarodowej, właśnie głównie ze względu na program IB. Czy w ogóle w innych szkołach taki program występuje w Warszawie? Gdzieś w Polsce?
gośka

Re: Jaką szkołę polecacie?

Post autor: gośka »

Czy ktoś już korzystał z kursów przygotowawczych do matury dla swego dziecka tutaj https://www.pitagoras.edu.pl/kategoria/ ... maturalne/ ? Zastanawiam się zapisać dziecka na początku wiosny na kursy online z matematyki i historii. Czy ma ktoś jakiś wątpliwości do szkoły czy na odwrót pozytywne opinie?
piotruś

Re: Jaką szkołę polecacie?

Post autor: piotruś »

Moje dziecko chce iść na studia na socjologie . Teraz przygotowuje się do matury z wiedzy o społeczeństwie z tej książki " Matura w kieszeni. Wiedza o społeczeństwie " . Można ją kupić w tym sklepie tutaj https://www.taniaksiazka.pl/t/matura-wi ... stwie-2021 .Jest to skrócona, kieszonkowa wersja repetytorium z serii "Korepetycje maturzysty", przeznaczonego dla wszystkich uczniów szkół średnich, którzy potrzebują powtórki z WOS-u, a zarazem chcą poznać ćwiczenie przydatne na maturze.
Awatar użytkownika
Sportowwa
Posty: 31
Rejestracja: 07 paź 2019, 20:29

Re: Jaką szkołę polecacie?

Post autor: Sportowwa »

Rozumiem rodziców, którzy upierają się przy szkole prywatnej, ja akurat nie miałam takich wymagań, no ale tak się złożyło, że zapisaliśmy dzieci, oboje, do prywatnej szkoły ( Te Vizja ). Czytałam różne opinie na temat takich szkół, ale na całe szczęście tylko te pozytywne się sprawdziły no i cała ta sytuacja z wirusem, mimo tego szkoła świetnie zajęła się lekcjami online.
Awatar użytkownika
Ambulsja
Posty: 37
Rejestracja: 24 wrz 2019, 13:58

Re: Jaką szkołę polecacie?

Post autor: Ambulsja »

Nie ma się może co upierać przy prywatnej, no ale z drugiej strony czemu nie. Ja nie mam akurat porównania, ale prywatna Te Vizja zrobiła na mnie wrażenie. Wygląda tu wszystko perfekcyjnie i mimo zamieszania z całą tą pandemią to zajęcia online stoją na wysokim poziomie, nauczyciele są do tego przygotowani.
Bożydar

Re: Jaką szkołę polecacie?

Post autor: Bożydar »

Czasami jest tak, że nasze dzieci wybiorą liceum, do którego bardzo chcą iść, jednak punktacja im na to nie pozwala. Jeśli nie wiecie, co to jest punktacja, oraz jak ją wyliczać, to polecam zapoznać się z tym artykułem https://www.nowaera.pl/szkola-srednia-b ... zac-punkty. W nim znajdziecie wszystkie niezbędne informacje na ten temat.
hanuś77

Re: Jaką szkołę polecacie?

Post autor: hanuś77 »

Witam,co sądzicie o tym,aby zastanowic sie nad szkola srednia w innym miescie? Chętnie poznam wasze opinie na ten temat https://efc.edu.pl/programy/horyzonty/m ... tow-i-burs Czy uwazacie, ze warto uczyc sie poza miejscem zamieszkania? Chętnie poznam wasze opinie.
Awatar użytkownika
Tapiekna
Posty: 133
Rejestracja: 07 paź 2019, 21:37

Re: Jaką szkołę polecacie?

Post autor: Tapiekna »

Jak tu szukać, chyba najlepiej po opiniach tak myślę, bo jak. Oferty są podobne, choć nie takie same. Dla mnie wyróżniła się Te Vizja Morena, szczególnie jeżeli chodzi o zajęcia pozalekcyjne, takie dodatkowe rzeczy dla dzieci. To jest bardzo ważne według mnie i też wielu rodziców.
Bączek

Re: Jaką szkołę polecacie?

Post autor: Bączek »

Całkiem niedawno ja poszukiwałam zajęć edukacyjnych dla mojego przedszkolaka. Zależało mi na angielskim i zajęciach logopedycznych. Ja trafiłam na https://kidos.pl/zajecia/warszawa . Myślę, że w ich ofercie znajdziesz odpowiednie zajęcia sportowe. Mają bardzo duży wybór.
ODPOWIEDZ