Jakie konto bankowe wybrać ?

Tutaj poruszamy trudne kwestie. Rozwiązujemy skomplikowane problemy, udzielamy profesjonalnych porad z dziedzin finansów, szkoleń, budowlanki i biznesu. Dzielimy się opiniami i wiedzą.
Awatar użytkownika
triko7
Posty: 44
Rejestracja: 19 gru 2018, 15:55

Jakie konto bankowe wybrać ?

Post autor: triko7 »

Jestem w trakcie zakładania swojego własnego przedsiębiorstwa, nie wiem jednak gdzie najlepiej założyć konto dla firmy. w jakim banku założyć konto i bardzo korzystną ofertę ma m Bank i PKO BP . Ktoś się może orientuje i doradzi mi to i owo? Będę wdzięczna.
Awatar użytkownika
giny6
Posty: 383
Rejestracja: 29 mar 2019, 17:47

Re: Jakie konto bankowe wybrać ?

Post autor: giny6 »

Dobrze, że istnieją strony takie jak https://konto-w-banku.pl/ dzięki którym, możesz poznać poszczególnie opinie na temat konkretnych placówek oraz ich kont. To także nieocenione źródło wiedzy jeśli chodzi o opinie innych osób, więc warto wziąć je pod uwagę.
Awatar użytkownika
kastor
Posty: 6
Rejestracja: 15 wrz 2019, 23:37
Lokalizacja: Polandia

Re: Jakie konto bankowe wybrać ?

Post autor: kastor »

Bank NEST jeszcze jako Smart oferował ciekawą promocję, z której sam skorzystałem. W ubiegłym roku informowano, że promocja nadal trwa i można z niej jeszcze korzystać. Oznacza to że możesz wypłacać i pobierać gotówkę za darmo oraz bez ukrytych prowizji ze wszystkich dostępnych sieci bankomatów w Polsce. Nie musisz szukać wybranych maszyn, lecz możesz to zrobić w dowolnej. Samo konto osobiste w NEST Banku, było już opisywane w artykułach specjalistycznych na różnych witrynach w sieci. Trochę poczytałem już zasięgając informacji o w nich w Internecie. W recenzjach zawarto już moim zdaniem najistotniejsze informacje o Nest Koncie. :)

Zastanawiam się jeszcze czy warto jest aktualnie otworzyć ten rachunek osobisty (dawne Smart Konto a obecnie Nest Konto) ze względu na niskie, a praktycznie zerowe koszty prowadzenia konta. Szukam minusów, bo wiem że zawsze są jakieś. Do znalezionych plusów dodałbym prawdopodobną szybkość działania panelu klienta. Również wypada zaliczyć do nich dobrą responsywność systemu w oknie dowolnej internetowej przeglądarki. Czytałem i trudno mi uwierzyć, że nest Bank opinie ma tak dobre jak opisują to użytkownicy Nest Rachunku. No chyba, że do minusów zaliczymy brak szybkich, elektronicznych płatności z Nesta np. na Allegro. Z drugiej strony Nestbank według nowej opinii jaką miałem okazję słyszeć dawno uporał się z tzw. chorobami wieku dziecięcego. Brak jest trudności i usterek, które uniemożliwiły by klientom bezproblemowe korzystanie z osobistego konta.
Przechodząc jednak do sedna to przyznam, że trochę się pogubiłem na samym początku. Otóż myślałem, że SMART i NEST to dwa różne banki. Co przeszkadzało mi w zebraniu wartościowych i merytorycznych opinii o jednam z nich. Teraz wiem, że również BIZ Bank uczestniczył w tej konsolidacji. Wnosząc do niej swój wkład jako instytucja finansowa dedykowana przedsiębiorcom. Jakie są Wasze opinie o Nest Banku i tym koncie? Warto je otworzyć? 8-)
Moim zdaniem finanse osobiste powinny stanowić ważny element w naszej edukacji.
ODPOWIEDZ