Psychiatra czy psycholog?

Tutaj poruszamy trudne kwestie. Rozwiązujemy skomplikowane problemy, udzielamy profesjonalnych porad z dziedzin finansów, szkoleń, budowlanki i biznesu. Dzielimy się opiniami i wiedzą.
Wieśka

Psychiatra czy psycholog?

Post autor: Wieśka »

Psychiatra czy psycholog? Do kogo lepiej udac się po pomoc w stanach lękowych? Psychiatra to chyba tylko leki wypisuje a ja wolałabym ich uniknąć. Ma ktoś jakieś doświadczenie w tym temacie?
Awatar użytkownika
merry
Posty: 134
Rejestracja: 07 paź 2019, 14:27

Re: Psychiatra czy psycholog?

Post autor: merry »

Wszystko zależy też od tego jak duży jest ten Twój problem niestety... Dodatkowo powiem wam jeszcze tylko tyle, ze sama korzystałam z pomocy psychomedic.pl/psychiatra-lodz i nie żałuję. Zajmuje się nie tylko terapią indywidualną, ale również terapią rodzinną i dzieci: Chodziłam do tej przychodni ze swoim synem, który miał stany lękowe i naprawdę nam pomogli.
Kozeł

Re: Psychiatra czy psycholog?

Post autor: Kozeł »

Zależy od wielkości problemu. Znajomy miał problemy nerwicowe chciał na to jakieś leki więc poszedł do psychiatry, ja po śmierci bliskiej osoby zdecydowałem się na pomoc psychologa, rozmowy pomogły mi się pozbierać. Gdybyś szukał psychologa to mogę polecić tego, z którego korzystałem https://wetalk.pl, sesje są online, także nie ma problemu gdzie mieszkasz.
kolł

Re: Psychiatra czy psycholog?

Post autor: kolł »

Idź najpierw do psychologa, on może cię skierować do psychiatry. Ja chodzę do Ambulatorium Psychologii Klinicznej Psychoterapii i Psychoedukacji u dr Danuty Jaskólskiej https://www.psycholog-bydgoszcz.net/psychoterapia.html w Bydgoszczy na psychoterapię. Także miałem stany lękowe i nerwice na różnych punktach. Zmiana we mnie nie była natychmiastowa, przyszła z czasem, ale tylko dlatego, że chodziłem na terapię i zaufałem pani Danucie. Zdecydowanie ich polecam.
małk

Re: Psychiatra czy psycholog?

Post autor: małk »

Ważne żebyś w ogóle udało się po pomoc. Od siebie polecam gabinet psychiatryczny dr Urszuli Sadłowskiej http://psychiatria.waw.pl/pl-nerwica.html w Warszawie. Do tej specjalistki chodzę na terapię, jest to dobry psychiatra, zna się na zaburzeniach lękowych, których miałem sporo. Ogólnie moje problemy psychiczne okazały się być zdecydowanie bardziej złożone niż myślałem, wyszło jeszcze kilka rzeczy nad którymi zacząłem pracować, w rezultacie leczenie zaczęło przenosić dobre rezultaty.
Kerybeł

Re: Psychiatra czy psycholog?

Post autor: Kerybeł »

Jeżeli chodzi o pomoc psychologa oraz na przykład kompleksową, dobrze dopasowaną psychoterapię to ja polecam kontakt z ośrodkiem https://osrodeksukces.pl/. Bardzo fajne miejsce, gdzie na pewno po pierwsze będziemy mogli liczyć na odpowiednią diagnostykę, a po drugie kompleksową pomoc. Będziemy mogli zidentyfikować nasze problemy i spróbować je rozwiązań.
Radość

Re: Psychiatra czy psycholog?

Post autor: Radość »

Wizyta u profesjonalnego psychologa może naprawdę pomoc, dlatego jeżeli chcecie pobudzić sie do działania, zmienić coś w swoim życiu, to polecam Wam skorzystać z pomocy jaką oferuje psycholog sosnowiec. Myślę, że nie będziecie żałować, a taka terapia naprawdę może zmienić wiele w waszym życiu
inęsa

Re: Psychiatra czy psycholog?

Post autor: inęsa »

To w dużej mierze zależy od tego jakie masz problemy. Ja polecam gabinet psychologiczny poznań , wydaje mi się że na początek to dobre rozwiązanie. Pamiętajcie, że problemy się pojawiają i znikają, ale to głownie od nas zależy jak do nich podejdziemy i czy będziemy chcieli z nimi walczyć.

izba celna warszawa intrastat
bożenka

Re: Psychiatra czy psycholog?

Post autor: bożenka »

Wiecie czym jest test psychologiczny ? W tym artykule znajdziecie bardzo ciekawe informacje na ten temat, dowiecie się także o rodzajach testów psychologicznych, a także jakie musi spełniać wymagania by był wiarygodny. Jak dla mnie jest to mega ciekawa informacja.
Mirosława

Re: Psychiatra czy psycholog?

Post autor: Mirosława »

W takiej sytuacji powinniście koniecznie sięgać po opiekę jak najlepszych specjalistów. Właśnie dlatego lepiej od razu skontaktować się z Kliniką PsychoMedic.pl w Krakowie pod numerem telefonu 12 889 99 99. Tam będziecie mogli otrzymać najlepszą opiekę odpowiednio nakierowaną na Wasz problem. To ważna rzecz, nie powinniście tego lekceważyć.
zdzisława

Re: Psychiatra czy psycholog?

Post autor: zdzisława »

Ja uważam, że jest to tylko i wyłącznie kwestia indywidualna. Oczywiście zależy też od tego, jaki dana jednostka ma problem. Każdy psycholog może zajmować się innymi sprawami. Dlatego polecam rzucić okiem na Centrum Terapii HAAK - Twoja psychoterapia w Poznaniu: https://dominikhaak.pl/zespol/ .
łuki493

Re: Psychiatra czy psycholog?

Post autor: łuki493 »

Zawsze warto korzystać z takiego miejsca https://www.neuro-care.pl/poradnie-i-ce ... ychicznego u najlepszych psychologów i z najlepszych terapii, które pozwolą wam wyjść na prostą. Niezależnie od tego kto ma problem, czy dziecko, czy osoba młoda i w średnim wieku. Czasami są w naszym życiu takie sytuacje, że nie damy sobie sami z tym rady. Powinniście sprawdzać i korzystać z najlepszych propozycji dla Was, aby odzyskać równowagę w życiu. Wbrew pozorom nie jest to trudne, więc korzystajcie!
koleśP

Re: Psychiatra czy psycholog?

Post autor: koleśP »

Mam dla was dobry artykuł, idealnie w temacie https://www.otopsychologia.pl/artykul/k ... nej-130025 Macie tu o tym do kogo się udać z problemem natury psychicznej – psychiatry czy psychologa? Myślę, że wskazówki tu zawarte mogą wam się przydać przy podejmowaniu decyzji.
Darek Dić

Re: Psychiatra czy psycholog?

Post autor: Darek Dić »

Jeżeli chcemy czuć się naprawdę komfortowo i do tego też odciąć się od negatywnych emocji oraz negatywnego myślenia, polecam kontakt z trenerem jakości życia, tu macie link https://janpawlak.pl/. 100% dopasowanie do potrzeb klienta, realizacja jego potrzeb, fajna sprawa, bo możemy osiągnąć naprawdę super komfort wewnętrzny
tośia19909

Re: spedycja

Post autor: tośia19909 »

merry pisze: ↑25 lis 2020, 17:08 Wszystko zależy też od tego jak duży jest ten Twój problem niestety... Dodatkowo powiem wam jeszcze tylko tyle, ze sama korzystałam z pomocy psychomedic.pl/psychiatra-lodz i nie żałuję. Zajmuje się nie tylko terapią indywidualną, ale również terapią rodzinną i dzieci: Chodziłam do tej przychodni ze swoim synem, który miał stany lękowe i naprawdę nam pomogli.
do jakiej lekarki chodziłaś?
-
aborcja Czechy
widać

Re: Psychiatra czy psycholog?

Post autor: widać »

Miałem podobne problemy, stanu lękowe, do tego nie radziłem sobie z emocjami. Poszedłem na psychoterapię, na której jestem już od jakiegoś czasu. Skorzystałem z usług pani dr Ewy Domańskiej-Klimek z gabinetu Psychoterapii Psychoanalitycznej https://psychoterapia-klimek.pila.pl/inne/ w Pile. To rzetelna osoba, ma bardzo dobre podejście, jest profesjonalna, nie ocenia, tylko pomaga. Zdecydowani wam ją polecam.
Remłek

Re: Psychiatra czy psycholog?

Post autor: Remłek »

Kompleksowo konsultacje psychiatryczne można załatwić i odbyć z https://filipowskipsychiatra.pl/. Polecam, bardzo dobry i rzetelny specjalista, który wie co robi, potrafi dotrzeć do pacjenta, doradzić, dobiera również odpowiednie leki, więc to zdecydowanie na plus. Specjalista godny uwagi, pomógł mi dojść do pełni sił
madzik

Re: Psychiatra czy psycholog?

Post autor: madzik »

Ja od jakiegos czasu myślę o zapisaniu się na psychoterapię. Czuję, że dotknęła mnie fobia społeczna - https://www.centrumdobrejterapii.pl/mat ... spoleczna/ oraz depresja. Bardzo ciężko jest mi w ogóle wyjść rano z łózka, nic nie ma sensu a wyjście do ludzi buzi we mnie ogromną panike. Boję się, że przerodzi się to w coś jeszcze gorszego jeśli nie poszukam pomocy :(
Awatar użytkownika
momus
Posty: 220
Rejestracja: 26 kwie 2019, 18:20

Re: Psychiatra czy psycholog?

Post autor: momus »

To już powinien ocenić specjalista. Jeżeli zdecydujecie się na konsultację w https://centrum-terapii.pl/ to możecie być pewni, że zajmie się wami grono specjalistów i dobierze najlepszą z możliwych terapię. Warto także wiedzieć, ze pomagają dzieciom.
zośka

Re: Psychiatra czy psycholog?

Post autor: zośka »

Myślę, że dobrym wyborem będzie też jednak https://justynasabala.pl/ . Co do terapii to odbywa się ona faktycznie na wysokim poziomie i co ważne koszty też nie są jakieś zbyt wysokie
Awatar użytkownika
nika
Posty: 86
Rejestracja: 15 sty 2019, 16:42

Re: Psychiatra czy psycholog?

Post autor: nika »

Sądzę, że jeśli chodzi o zdrowie psychiczne to zainteresować Cię może także Poradnia Zdrowia Psychicznego Empatio: https://psycholog-ms.pl/psycholog-online/ . Znajdziesz tam pomoc świetnych specjalistów. Jestem pewna, że będziesz zadowolona z ich usług.
majkaa

Re: Psychiatra czy psycholog?

Post autor: majkaa »

Jeśli szukasz miejsca na terapię, to https://www.kierunekrownowaga.pl może być idealnym wyborem. Terapeuci tam są niezwykle zaangażowani, a obsługa ma szerokie doświadczenie w świadczeniu profesjonalnej pomocy psychologicznej.
Gonzo

Re: Psychiatra czy psycholog?

Post autor: Gonzo »

Prywatne ośrodki zdrowotne są cenione za indywidualne podejście do każdego pacjenta, oferując spersonalizowane plany leczenia i opieki. Informacje o takim podejściu są dostępne na stronie https://zdrowie.pzu.pl/ co pozwala pacjentom na lepsze dostosowanie usług do swoich indywidualnych potrzeb.
syśkaa

Re: Psychiatra czy psycholog?

Post autor: syśkaa »

Moim zdaniem, skorzystanie z usług oferowanych przez https://ctmozaika.pl/ to trafiona decyzja. Portal ten emanuje profesjonalizmem, co sprawia, że może być atrakcyjny dla osób poszukujących wysokiej jakości terapii
Awatar użytkownika
Sara
Posty: 42
Rejestracja: 08 sty 2019, 14:06

Re: Psychiatra czy psycholog?

Post autor: Sara »

Wszystko zależy od tego, co nam dolega. Tutaj możecie znaleźć propozycję terapii zaburzeń lękowych: http://biurowszelkiegopocieszenia.pl/ . Poczucie strachu to emocja, którą warto w odpowiedni sposób przewalczyć.
Gość

Re: Psychiatra czy psycholog?

Post autor: Gość »

Psycholog to specjalista posiadający stopień naukowy z psychologii, najczęściej magistra lub doktora, choć zdarzają sie również profesorowie pracujący z klientami. Pracuje on w obszarze zdrowia psychicznego, ale także w innych dziedzinach, takich jak edukacja, biznes czy sport. Psycholog może przeprowadzać ocenę psychologiczną, prowadzić terapię psychoedukacyjną, terapię poznawczo-behawioralną, terapię rodzinna oraz prowadzić badania naukowe związane z psychologią.

Psychiatra to lekarz, który ukończył studia medyczne i specjalizację z psychiatrii. Posiada uprawnienia do diagnozowania i leczenia zaburzeń psychicznych za pomocą farmakoterapii, terapii rozmów, terapii behawioralnej lub innych metod terapeutycznych. Psychiatra może również przepisywać leki psychotropowe oraz prowadzić terapię.

Psycholog skupia się na diagnozowaniu i leczeniu problemów psychicznych za pomocą terapii i doradztwa psychologicznego, podczas gdy psychiatra jest lekarzem specjalizującym się w diagnozowaniu i leczeniu zaburzeń psychicznych za pomocą terapii, leków oraz innych metod medycznych. Często psycholog i psychiatra współpracują ze sobą, aby zapewnić pacjentom kompleksową opiekę zdrowotną.
ODPOWIEDZ