Alkoholizm - gdzie szukać pomocy?

W zdrowym ciele zdrowy duch! Możesz polecić dobrego dietetyka w swoim mieście? Znasz najlepszą siłownię w okolicy? Znasz się na witaminach i racjonalnym żywieniu? Dziel się trikami na zdrowe ciało i umysł.
Bliżna

Alkoholizm - gdzie szukać pomocy?

Post autor: Bliżna »

Dzień dobry wszystkim. Jestem ze Szczecina, mam 39 lat i mam problem z alkoholem. Chciałbym to zwalczyć, znalazłem przychodnię https://www.esperal.info.pl/esperal-szczecin/ czy ktoś korzystał z ich usług? Polecacie? Czy może znacie coś innego gdzie można się zgłosić w naszym mieście? Pieniądze to nie problem, więc chciałbym naprawdę profesjonalnej pomocy. Z góry dziękuję!
nuteś

Re: Alkoholizm - gdzie szukać pomocy?

Post autor: nuteś »

Mozesz zastanowić się takze nad bezpiecznym zabiegiem esperalu. Preparat jest implantowany przez chirurga po zakwalifikowaniu pacjenta do zabiegu. Tabletek esperalu nie da się wyczuć pod skórą ani samodzielnie usunąć. Gojenie się zajmuje ok. 10-14 dni
piotruś433

Re: Alkoholizm - gdzie szukać pomocy?

Post autor: piotruś433 »

Takich miejsc, w których można otrzymać pomoc w przypadku alkoholizmu jest więcej. Wiem, że ten ośrodek https://drogadodomu.info/leczenie-alkoholizmu/ ma doświadczenie w prowadzeniu takich terapii. Moim zdaniem warto oddać się w ręce specjalistów, bo ciężko poradzić sobie z nałogiem bez takiej pomocy.
michaś090

Re: Alkoholizm - gdzie szukać pomocy?

Post autor: michaś090 »

Jeśli chodzi o wszycie Esperalu to czytałem pozytywne opinie, że metoda ta jest bardzo skutecznym sposobem na walkę z nałogiem alkoholowym. Dzięki wszywce wiele osób na dobre zakończyło walkę z nałogiem i sprawiło, że nie sięgają już więcej po alkohol. Na stronie https://esperalkatowice.pl/esperal-gliw ... tom-tychy/ można przeczytać więcej na temat samego zabiegu. Warto dodać, że Esperal może wszyć jedynie lekarz za zgodą osoby uzależnionej. Przed zabiegiem zainteresowana osoba ma przeprowadzany wywiad, w którym lekarz pyta o przebyte choroby, a także przyjmowane leki.
Awatar użytkownika
Maks78
Posty: 1060
Rejestracja: 19 lip 2019, 11:19

Re: Alkoholizm - gdzie szukać pomocy?

Post autor: Maks78 »

Alkoholizm może przybierać różne oblicza, ale czy picie w weekendy jest uzależnieniem? Przecież osoby takie nie piją codziennie, nie zaniedbują obowiązków i normalnie funkcjonują w społeczeństwie. Picie alkoholu ograniczają tylko do weekendów i sięgają po trunek tylko w czasie wolnym. Alkoholik weekendowy tak bardzo odbiega od typowego obrazu choroby alkoholowej, że pojawia się pytanie, czy picie co weekend to alkoholizm? Informacje i odpowiedź na te pytania znajdziecie tutaj: https://uzaleznienia-terapia.pl/blog/we ... alkoholik/ Polecam się zapoznać.
Maryś

Re: Alkoholizm - gdzie szukać pomocy?

Post autor: Maryś »

Profesjonalna pomoc podczas leczenia uzależnienia jest nieodzowna. Specjaliści na pewno dobiorą odpowiednią formę walki z nałogiem. Wiele słyszałam o wszywce alkoholowej w Kołobrzegu. Zaszycie uważa się za jedną z najskuteczniejszych metod. W Polsce zabieg ten wykonuje się od wielu lat. Zaszycie alkoholowe odbywa się podczas jednego zabiegu. W trakcie jego trwania podawane jest znieczulenie miejscowe, dzięki czemu osoba poddawana temu zabiegowi nie musi być hospitalizowana.
zośka

Re: Alkoholizm - gdzie szukać pomocy?

Post autor: zośka »

Bardzo wielką pomoc jak i wsparcie otrzymacie w https://medox.org.pl/ . Jest to jeden z najlepszych ośrodków, który na pewno pomoże wam skutecznie wyjść z uzależnienia. Mój sąsiad odbył tutaj terapię, ponieważ pił bardzo długo i teraz jest całkowicie innym człowiekiem.
Michał

Re: Alkoholizm - gdzie szukać pomocy?

Post autor: Michał »

Bliżna pisze: ↑03 lis 2020, 13:37 Dzień dobry wszystkim. Jestem ze Szczecina, mam 39 lat i mam problem z alkoholem. Chciałbym to zwalczyć, znalazłem przychodnię https://www.esperalinfo czy ktoś korzystał z ich usług? Polecacie? Czy może znacie coś innego gdzie można się zgłosić w naszym mieście? Pieniądze to nie problem, więc chciałbym naprawdę profesjonalnej pomocy. Z góry dziękuję!
W Warszawie znam Medyczny Detox i wiem, że tam bardzo skutecznie pomagają wyjść z alkoholizmu
fiołek

Re: Alkoholizm - gdzie szukać pomocy?

Post autor: fiołek »

Ja też czytałam wiele pozytywnych komentarzy odnośnie zaszycia alkoholowego. W przypadku leczenia tej choroby, coraz bardziej powszechny wydaje się być temat dotyczący metody farmakologicznej. Zabieg wszycia można wykonać w wielu miejscach w Polsce. Polecam jednak zapoznać się z zaleceniami przed zabiegiem, na https://esperalszczecin.pl/koszalin-sta ... inoujscie/. Esperal w formie wszywki alkoholowej podawany jest jedynie tym osobom, które ukończyły osiemnasty rok życia.
władek

Re: Alkoholizm - gdzie szukać pomocy?

Post autor: władek »

Faktycznie wszywka wydaje się być jak do tej pory najlepszym wyjściem. Esperal jest lekiem, który w swoim składzie ma substancję czynną o nazwie Disulfiram. Warto dodać, że lek wykorzystuje się jako terapię uzupełniającą – Esperal nie powoduje eliminacji uzależnienia. Znajomy zapisał się na zaszycie alkoholowe w Wejherowie. Z tego co mi wiadomo tam w gabinecie stosuje się praktykę, że lek wszywa się w część pośladkową.
Szarłak

Re: Alkoholizm - gdzie szukać pomocy?

Post autor: Szarłak »

Przeczytajcie sobie ten artykuł - Jakie są pierwsze objawy alkoholizmu? https://www.otopsychologia.pl/artykul/p ... waz-124774 Może pomoże wam w podjęciu decyzji o leczeniu albo pozwoli zauważyć problem u osoby bliskiej.
maruś

Re: Alkoholizm - gdzie szukać pomocy?

Post autor: maruś »

Wszywka alkoholowa to naprawdę bardzo skuteczny sposób na walkę z uzależnieniem. Ja kilka miesięcy temu zdecydowałem się na zabieg zaszycia alkoholowego w Poznaniu - https://esperalpoznan.com/ Po konsultacji z lekarzem, kiedy okazało się, że nie ma żadnych przeciwskazań, od razu zgłosiłem się na zabieg. Wszystko poszło sprawnie i szybko. Od tego czasu staram się dalej pracować nad sobą i widzę tego duże efekty. Myślę, że i Ty będziesz zadowolony z rezultatów jeżeli tylko masz motywację do działania i zdajesz sobie sprawę z problemu. Życzę powodzenia i wytrwałości.
łozooo

Re: Alkoholizm - gdzie szukać pomocy?

Post autor: łozooo »

Zdecydowanie warto szukać pomocy, bo to ciężka choroba, znam to z autopsji... Dlatego podpowiem wam, że w okolicy Krakowa macie dobry ośrodek psychoterapii i terapii uzależnień Attente, dokładnie mieści się on w Świątnikach Górnych. Tu znajdziecie konkrety https://www.attente.com.pl/o-uzaleznien ... lkoholizmu Gwarantuję, że będziecie zadowoleni ze skuteczności tego ośrodka, służą wsparciem psychologicznym i opieką medyczną, organizują kilkutygodniowe turnusy, podczas których macie terapię grupową i indywidualne konsultacje.

skrzypiący parkiet naprawa
baranuś

Re: Alkoholizm - gdzie szukać pomocy?

Post autor: baranuś »

A zastanawiałeś się może nad odtruwaniem alkoholowym https://odtruwaniepoznan.pl/? To jest również skuteczna metoda na walkę z chorobą alkoholową. Zabieg wykonywany jest przed specjalistów, którzy mogą przyjechać nawet do Ciebie do domu. Cały proces odtruwania alkoholowego polega na usunięciu z krwiobiegu pozostałości związków toksycznych. Co więcej, do organizmu dostarczane są elektrolity, dzięki którym przywrócona zostaje równowaga metaboliczna w organizmie.
MirellaŻ23

Re: Alkoholizm - gdzie szukać pomocy?

Post autor: MirellaŻ23 »

Niestety problem alkoholowy dotyka coraz większej liczby osób a zdarza się, że coraz więcej kobiet zaczyna sięgać po kieliszek. Tak było w moim przypadku i powiem wam, że lockdowna to był gwóźdź do trumny w moim problemie . Mój problem zaczął się dość prozaicznie bo po ciężkim dniu stresującej pracy chciałam się jakoś odprężyć. Wiadomo, że dawki zostawały zwiększane aż doszło do tego, że wypijałam co wieczór butelkę wina.....później to już poszło szybko. Dobrze, że w moim przypadku mogłam liczyć na pomoc rodziny a w szczególności córki. Córka bardzo mnie prosiła, żebym zgodziła się na ośrodek leczenia uzależnień i jeden nawet znalazła https://terapiawenus.pl/o-nas/.
Praktyk

Re: Alkoholizm - gdzie szukać pomocy?

Post autor: Praktyk »

Z problemem alkoholizmu mierzy się coraz więcej osób. Dlatego powstaje wiele miejsc, które niosą pomoc osobom uzależnionym. Znajdują się oczywiście w całym kraju i niektóre z nich prowadzą swoje usługi za pośrednictwem internetu. Osobiście mogę polecić https://synergia-centrum.pl/ . Jest to centrum psychoterapii, które dysponuje naprawdę świetnym personelem. W przypadku alkoholizmu warto rozpatrzyć terapię leczenia uzależnień, która jest prowadzona w wyżej podanym centrum.
karmel

Re: Alkoholizm - gdzie szukać pomocy?

Post autor: karmel »

Niezmiernie ważne jestleczenie uzależnień prywatnie warszawa , ponieważ rzucenie picia wymaga pozostania z dala od alkoholu do końca życia. Zaprzestanie picia jest jednakże zawsze możliwe.
Awatar użytkownika
momus
Posty: 220
Rejestracja: 26 kwie 2019, 18:20

Re: Alkoholizm - gdzie szukać pomocy?

Post autor: momus »

W przypadku uzależnienia od alkoholu, pomoc na pewno otrzymacie w https://alkoholizmnowytarg.pl/ Czytalam wiele dobrych opinii na temat tego ośrodka. Wierzę więc, że z ich pomocą uda wam się wyjść z nałogu.
arielkaa

Re: Alkoholizm - gdzie szukać pomocy?

Post autor: arielkaa »

Zauważyłam, że niektóre osoby poruszą temat typu zastrzyki przeciwalkoholowe. Jak wiecie dogłębniej - to nie ma czegoś takiego.... Jednak jest jedna skuteczna metoda leczenia alkoholizmu i jest nią wszywka. Warto podjąć się takiego leczenia.

ruchome meble
butel

Re: Alkoholizm - gdzie szukać pomocy?

Post autor: butel »

Będąc w temacie alkoholizmu, nie można pominąć faktu, że szukanie profesjonalnej pomocy jest kluczowe dla powrotu do zdrowia. Dlatego też, jeśli chodzi o leczenie uzależnienia od alkoholu, warto zwrócić uwagę na stronę https://alkodoktor.pl/. Oferuje ona szeroki wachlarz opcji leczenia oraz wsparcie ze strony społeczności, co może pomóc w pokonaniu tego trudnego problemu.
ODPOWIEDZ