Komary - ukąszenia

W zdrowym ciele zdrowy duch! Możesz polecić dobrego dietetyka w swoim mieście? Znasz najlepszą siłownię w okolicy? Znasz się na witaminach i racjonalnym żywieniu? Dziel się trikami na zdrowe ciało i umysł.
Awatar użytkownika
Morin
Posty: 74
Rejestracja: 28 paź 2019, 23:37

Komary - ukąszenia

Post autor: Morin »

Właściwie cały swój wolny czas od wiosny do jesieni spędzam jeżdżąc na rowerze. W mojej okolicy jest sporo lasów i niestety męczą mnie swędzące ukąszenia komarów. Jak sobie z tym radzicie? Najlepiej bez tłustego efektu...
Awatar użytkownika
andrusz
Posty: 11
Rejestracja: 09 mar 2020, 21:42

Re: Komary - ukąszenia

Post autor: andrusz »

a próbowałeś może takiego urządzenia jak bite away? ono działa na zasadzie impulsu cieplnego.
Awatar użytkownika
bartek8952
Posty: 1
Rejestracja: 29 cze 2020, 10:13
Kontakt:

Re: Komary - ukąszenia

Post autor: bartek8952 »

Może spróbuj jeździć na rowerze w długich spodniach i z długim rękawem. W lesie jest dużo chłodniej niż w mieście, a zasłanianie rąk i nóg chroni też przed kleszczami.
Awatar użytkownika
Zohanowaty
Posty: 7
Rejestracja: 10 lip 2019, 21:52

Re: Komary - ukąszenia

Post autor: Zohanowaty »

Najgorsze jest zakażenie po ukąszeniu owada, same ukąszenie to jeszcze nic. W takich przypadkach trzeba zastosować lek octenisept.
Awatar użytkownika
Muminek
Posty: 256
Rejestracja: 15 mar 2019, 23:27

Re: Komary - ukąszenia

Post autor: Muminek »

Teraz tych komarów jest bardzo dużo - wręcz plaga. Dlatego nie warto bawić się w żadne preparaty czy siatki - lepiej kupić sobie taką skuteczną lampę UV owadobójczą https://www.adler.com.pl/index.php/Main/Produkt/cr_7936 - ona świetnie radzi sobie nie tylko z komarami ale także z muchami czy ćmami. Także bez obaw można nawet zabrać ją na wakacje w góry czy nad jezioro -w takich miejscach sprawdzi się idealnie.
Bartłomiej

Re: Komary - ukąszenia

Post autor: Bartłomiej »

Ja miałem trochę inny problem. Mieszkam przy lesie i zauważyłem, że od pewnego czasu aż roi się w moim domu od owadów i komarów. Było to dla mnie na tyle uciążliwe, że zdecydowałem się na zamówienie moskitier na okna od firmy https://www.pasywnydom.eu. Moskitiery nie psują wyglądu okien i w 100% spełniają swoje zadanie.
Mirosław20

Re: Komary - ukąszenia

Post autor: Mirosław20 »

Bartłomiej pisze: ↑20 kwie 2021, 21:55 Ja miałem trochę inny problem. Mieszkam przy lesie i zauważyłem, że od pewnego czasu aż roi się w moim domu od owadów i komarów. Było to dla mnie na tyle uciążliwe, że zdecydowałem się na zamówienie moskitier na okna od firmy https://www.pasywnydom.eu. Moskitiery nie psują wyglądu okien i w 100% spełniają swoje zadanie.
Też miałem ten problem! Wystarczyło, że na chwilę wyszedłem w krótkim rękawku na zewnątrz i od razu byłem cały pogryziony. U mnie akurat pomogła firma Araneo z Warszawy, która zajęła się odkomarzaniem przestrzeni wokół mojego domu: https://araneo.com.pl/uslugi/odkomarzan ... ne-opryski Użyli bezpiecznych środków, które skutecznie pozbyły się uciążliwych owadów, ale były nieszkodliwe dla moich dzieci i psów. Teraz wreszcie mogę cieszyć się pogodą, bez obawy o swędzące ugryzienia.
ODPOWIEDZ