Na jaką psychoterapię warto się wybrać?

W zdrowym ciele zdrowy duch! Możesz polecić dobrego dietetyka w swoim mieście? Znasz najlepszą siłownię w okolicy? Znasz się na witaminach i racjonalnym żywieniu? Dziel się trikami na zdrowe ciało i umysł.
Awatar użytkownika
kasper-76
Posty: 5
Rejestracja: 29 mar 2019, 4:07

Na jaką psychoterapię warto się wybrać?

Post autor: kasper-76 »

Mam w sobie wiele złości i strachu. Chciałabym wybrać się na psychoterapię, która pomoże mi uporać się z problemami. Zastanawiam się na terapię w jakim nurcie warto by było się wybrać…. Co sądzicie?
Awatar użytkownika
Borysław
Posty: 7
Rejestracja: 10 kwie 2019, 10:44

Re: Na jaką psychoterapię warto się wybrać?

Post autor: Borysław »

Jeśli szukasz odpowiedniej terapii to koniecznie przeczytaj ten artykuł: http://www.poradniasalomon.pl/psycholog-lodz. Jest w nim bardzo ciekawie opisane wszystko na temat różnych nurtów terapeutycznych.
Awatar użytkownika
Apollo-84
Posty: 30
Rejestracja: 19 lip 2019, 13:53

Re: Na jaką psychoterapię warto się wybrać?

Post autor: Apollo-84 »

Jeśli szukasz odpowiedniej psychoterapii to polecam Ci zapoznać się ze specjalistami z Poradni Salomon. Pracują tam osoby z ogromną wiedzą i dużym doświadczeniem. 
Awatar użytkownika
zając
Posty: 179
Rejestracja: 23 paź 2019, 16:57

Re: Na jaką psychoterapię warto się wybrać?

Post autor: zając »

Zajrzyj na stronę kliniki : https://psychomedic.pl/psychiatra-lodz/ . Poradnia ta znajduje się w Łodzi. Na ich stronie zapoznasz się z pełną ofertą dostępnych u nich terapii. Myślę, że to będzie dobry wybór.
Łukasz

Re: Na jaką psychoterapię warto się wybrać?

Post autor: Łukasz »

Skontaktuj się z https://wetalk.pl oni Ci dobiorą odpowiednią terapię i specjalistę, do tego sesje są online, co obecnie jest bardzo wygodne.
Gość

Re: Na jaką psychoterapię warto się wybrać?

Post autor: Gość »

Wybór odpowiedniej psychoterapii zależy od wielu czynników, w tym od rodzaju problemów, z którymi się borykasz, twoich preferencji, osobowości oraz dostępności różnych terapii.
Terapia poznawczo-behawioralna skoncentrowana jest na zmianie myślenia i zachowania, CBT pomaga identyfikować i zmieniać negatywne wzorce myślenia i zachowania prowadzące do problemów psychicznych.
Terapia interpersonalna koncentruje się na poprawie relacji międzyludzkich i rozwiązywaniu problemów interpersonalnych, co może być szczególnie skuteczne w leczeniu depresji i zaburzeń lękowych.
Terapia psychodynamiczna opierając się na teorii psychoanalizy pomaga klientowi zrozumieć i rozwiązać konflikty emocjonalne i problemy z przeszłości.
Koncentrująca się na teraźniejszości i świadomości własnego ciała, terapia gestalt pomaga klientom zrozumieć ich własne potrzeby i emocje oraz integrować je w życiu codziennym.
Na wizytę u terapeutów pracujących w większości z tych nurtów można umówić się na stronie https://psychologuj.pl/
ODPOWIEDZ