Sepsa rokowania

W zdrowym ciele zdrowy duch! Możesz polecić dobrego dietetyka w swoim mieście? Znasz najlepszą siłownię w okolicy? Znasz się na witaminach i racjonalnym żywieniu? Dziel się trikami na zdrowe ciało i umysł.
Awatar użytkownika
Crach
Posty: 52
Rejestracja: 02 kwie 2019, 14:20

Sepsa rokowania

Post autor: Crach »

Jakie są rokowania w przypadku zachorowania na sepsę?

Czy jest to bardzo groźne? Pytam się bo w szpitalu w mojej miejscowości kilka osób zachorowało
Awatar użytkownika
Hammond
Posty: 48
Rejestracja: 02 kwie 2019, 12:15

Re: Sepsa rokowania

Post autor: Hammond »

Sepsa to bardzo grożna choroba oraz może doprowadzić do śmierci. Jest tym bardziej niebezpieczna, że postępuje szybko, a szkody w organizmie narastają lawinowo, powodując niewydolność najważniejszych organów. Gwałtownie mnożące się bakterie zatruwają krew i płyny tkankowe. Organizm broni się, ale to prowadzi do szybkiego rozpadu mikrobów i zwiększa stężenie toksyn w ustroju. Zaburza to pracę ważnych narządów i układów, aż wreszcie dojść może do tzw. wstrząsu septycznego.

Zerknij sobie tutaj
sepsa objawy

Na stronie mozesz poczytac sobie jakie są objawy tej choroby.
Awatar użytkownika
OliV
Posty: 65
Rejestracja: 23 mar 2019, 23:43

Re: Sepsa rokowania

Post autor: OliV »

To prawda, przy czym niestety o pomyślne rokowania w takich przypadkach jest dość trudno. Dlatego też sami, dla swojego bezpieczeństwa i wiedzy, powinniśmy potrafić zauważyć pewne niepokojące objawy, chociażby jak wygląda zakażenie rany i co robić w takiej sytuacji. Oczywistym jest jednak tutaj fakt, że bez szybkiej ingerencji lekarza się nie obejdzie.
Awatar użytkownika
faciosetakije
Posty: 516
Rejestracja: 05 maja 2019, 16:36

Re: Sepsa rokowania

Post autor: faciosetakije »

Ja polecam wam stronę lekarzebezkolejki, ponieważ mają naprawdę świetną ofertę jeżeli chodzi o umawianie się na wizyty. Na stronce robicie wszystko online przez ich www. Super sprawa i polecam wam sprawdzić: https://lekarzebezkolejki.pl/alergolog/ ... rd-gdanski bo myślę, że naprawdę warto. Moim zdaniem zaoszczędzanie sporo czasu!
Awatar użytkownika
Mniszek
Posty: 136
Rejestracja: 04 wrz 2019, 22:31

Re: Sepsa rokowania

Post autor: Mniszek »

Niestety sporo wynika z naszych zlych praktyk - a raczej niewiedzy na temat zdrowia. Powinnismy miec podstawową wiedze na temat udzielania pierwszej pomocy a takze higieny. W przypadku zakażenia - warto też wiedzieć co na bakterie będzie najskuteczniejsze. Bakterie to podstepne stworzenia ,ktore mozna wyeliminowac jedynie odpowiednimi srodkami
Awatar użytkownika
Dirko
Posty: 26
Rejestracja: 20 maja 2019, 18:03

Re: Sepsa rokowania

Post autor: Dirko »

Ja stosuję różnego rodzaju środki prewencyjne takie jak np. płyn odkażający rany dzięki którym zawsze unika się ryzyka niepotrzebnych zakażeń. Zawsze go mam w swojej apteczce.
ODPOWIEDZ