Susza pozbawia kalifornijskie zbiorniki wodne, stając się gorącym, suchym letnim krosnami

W zdrowym ciele zdrowy duch! Możesz polecić dobrego dietetyka w swoim mieście? Znasz najlepszą siłownię w okolicy? Znasz się na witaminach i racjonalnym żywieniu? Dziel się trikami na zdrowe ciało i umysł.
urystyczną

Susza pozbawia kalifornijskie zbiorniki wodne, stając się gorącym, suchym letnim krosnami

Post autor: urystyczną »

ObrazekKażdego roku Lake Oroville pomaga nawadniać jedną czwartą upraw, utrzymywać zagrożone wyginięcie łososia pod ogromną ziemną tamą i zakotwiczać สล็อตวอเลท gospodarkę turystyczną hrabstwa Północnej Kalifornii, które, jak się wydaje, co roku musi odbudować się po nieubłaganych pożarach.

Ale potężne jezioro – podpora w systemie akweduktów i zbiorników na suchym zachodzie Stanów Zjednoczonych, która umożliwia Kalifornię – kurczy się z zaskakującą szybkością w obliczu poważnej suszy, a urzędnicy stanowi przewidują, że jeszcze tego lata osiągnie rekordowy poziom.

Podczas gdy susze są powszechne w Kalifornii, tegoroczna jest znacznie gorętsza i bardziej sucha niż inne, szybciej wyparowując wodę ze zbiorników i nielicznych śniegów Sierra Nevada, które je karmią. Według Jaya Lunda, współdyrektora Center for Watershed Sciences na Uniwersytecie Kalifornijskim w Davis, ponad 1500 zbiorników w stanie jest o 50% niższych niż powinny być o tej porze roku.

W weekend z okazji Dnia Pamięci (Memorial Day) na jeziorze Oroville na pustakach siedziały dziesiątki łodzi mieszkalnych, ponieważ nie było dość wody, aby je utrzymać. Sczerniałe drzewa otaczały strome, spieczone brzegi zbiornika.

Nad pobliskim jeziorem Folsom, zwykle tętniące życiem doki dla łodzi, spoczywały na suchym lądzie, a ich boje ostrzegały łodzie-widmo, aby zwolniły. Obozowicze zajmowali zakurzone brzegi rzeki położone dalej na północ nad jeziorem Shasta.

Ale wpływ kurczących się zbiorników wodnych wykracza poza luksusowe jachty i weekendowych wędkarzy. Łosoś potrzebuje do tarła zimnej wody z dna zbiorników. Zatoka San Francisco potrzebuje świeżej wody ze zbiorników, aby nie dopuścić do słonej wody, która szkodzi rybom słodkowodnym. Rolnicy potrzebują wody do nawadniania upraw. Firmy potrzebują pełnych zbiorników, aby ludzie mogli się w nich bawić i wydawać pieniądze.

A każdy potrzebuje wody do zasilania elektrowni wodnych, które dostarczają znaczną część energii stanu.

Gdyby jezioro Oroville spadło poniżej 640 stóp (195 metrów) – co mogłoby nastąpić pod koniec sierpnia – urzędnicy państwowi po raz pierwszy w historii zamknęliby dużą elektrownię z powodu niskiego poziomu wody, obciążając sieć elektryczną w najgorętszej części lato.

W hrabstwie Butte w północnej Kalifornii niski poziom wody wywołuje kolejną emocję: strach. W 2018 r. hrabstwo ucierpiało w najbardziej śmiertelnym pożarze w USA od stulecia, kiedy zginęło 85 osób. W ubiegłym roku w pożarze zginęło kolejnych 16 osób.

Idąc w zeszłym tygodniu szlakiem Bidwell Canyon, 63-letnia Lisa Larson miała mieć dobry widok na jezioro. Zamiast tego zobaczyła uschniętą trawę i drzewa.

„To sprawia, że ​​czuję, że nasza planeta dosłownie wysycha” – powiedziała. „To sprawia, że ​​czuję się trochę niespokojny, ponieważ im bardziej jest sucho, tym więcej będziemy mieć pożarów”.