W szponach hazardu

W zdrowym ciele zdrowy duch! Możesz polecić dobrego dietetyka w swoim mieście? Znasz najlepszą siłownię w okolicy? Znasz się na witaminach i racjonalnym żywieniu? Dziel się trikami na zdrowe ciało i umysł.
Awatar użytkownika
skalosz_89
Posty: 2
Rejestracja: 06 lip 2019, 19:24

Re: W szponach hazardu

Post autor: skalosz_89 »

Przypadek smutny, szczególnie ze to rodzina. Twój brat ewidentnie potrzebuje pomocy i to nie tylko finansowej. Musi porozmawiać ze specjalistą który pomoże mu sie odnaleźć w tej sytuacji, poradzić sobie z emocjami itd. Myślę, że wizyta u psychologa pozwoliłaby mu jakoś zacząć sobie z życiem radzić.
Awatar użytkownika
jasuf1974
Posty: 6
Rejestracja: 13 lip 2019, 20:30

Re: W szponach hazardu

Post autor: jasuf1974 »

Hazard to poważny problem, to normalne uzależnienie, jak od alkoholu czy narkotyków. Znaczy się nie przyjmujesz substancji, no ale też się totalnie uzależnia i niestety ładuje w kłopoty... Brat musi iść do specjalisty, to się zgadzam. Dobrze przeprowadzona psychoterapia może pomóc mu zacząć nowe życie.
Awatar użytkownika
gualfard_66
Posty: 1
Rejestracja: 19 mar 2019, 5:30

Re: W szponach hazardu

Post autor: gualfard_66 »

No ciężko, ciężko...
Awatar użytkownika
Godfryg1989
Posty: 2
Rejestracja: 21 cze 2019, 18:05

Re: W szponach hazardu

Post autor: Godfryg1989 »

A skoro mówimy już o specjalistach, to znacie kogoś z Łodzi?
Awatar użytkownika
jasuf1974
Posty: 6
Rejestracja: 13 lip 2019, 20:30

Re: W szponach hazardu

Post autor: jasuf1974 »

Tak, ja akurat jestem DDA i chodziłem długi czas na terapię do pana Mirosława Skiby. Przyjmuje w Poradni Salomon. Jakkolwiek to zabrzmi, ale moje życie stało się znacznie lepsze. Zacząłem szukać rozwiązań problemów, a nie od nich uciekać, radzić sobie z emocjami. Myślę, że jest ratunek dla Twojego brata.

gerber dime sklep
Awatar użytkownika
Godfryg1989
Posty: 2
Rejestracja: 21 cze 2019, 18:05

Re: W szponach hazardu

Post autor: Godfryg1989 »

Dzięki za wszystko, to ta poradnia: http://www.poradniasalomon.com.pl/? Pogadam z bratem. Ja chyba też przejdę się do psychologa bo totalnie nie wiem jak z bratem rozmawiać...
Awatar użytkownika
skalosz_89
Posty: 2
Rejestracja: 06 lip 2019, 19:24

Re: W szponach hazardu

Post autor: skalosz_89 »

Powodzenia!
Awatar użytkownika
Zuber
Posty: 77
Rejestracja: 19 sty 2019, 13:53

Re: W szponach hazardu

Post autor: Zuber »

Jedynym wyjściem z takiej sytuacji jest zgłoszenie się do odpowiedniej placówki, która pomoże wyjść Twojemu bratu z uzależnienia. Dobrym miejscem może być Ośrodek Terapii Uzależnień Nefo. Zajmuje on w rankingu takich ośrodków najlepsze miejsce i sądzę, że jest godny polecenia. Nie zwlekaj, tylko koniecznie się z nimi skontaktuj. Z pewnością Wam pomogą. To profesjonaliści w leczeniu nałogów.
Awatar użytkownika
gaduła
Posty: 63
Rejestracja: 18 maja 2019, 10:30

Re: W szponach hazardu

Post autor: gaduła »

W takim przypadku najlepiej było by po prostu nie pożyczyć kasy, ale jeśli Twój brat faktycznie uzależnił się od hazardu to pewnie pójdzie gdzie indziej pożyczyć pieniądze i to nie wiadomo od kogo je pożyczy. Dlatego też ważne by uświadomić mu całą powagę tej sytuacji i pokazać mu do czego ten hazard go doprowadza. Wesprzyjmy go i zaproponujmy by wspólnie pójść do Ośrodka terapii Wiosenna. Tam z pewnością mu pomogą

jak podłączyć domofon wekta
Awatar użytkownika
Muminek
Posty: 256
Rejestracja: 15 mar 2019, 23:27

Re: W szponach hazardu

Post autor: Muminek »

Hazard o zaledwie góra lodowa takich uzależnień - zaczyna się stres, no i sięgamy po alkohol - najpierw sporadycznie aby zapomniec i się odstresować a pózniej coraz czesciej a ostatecznie - codziennie. To moze prowadzic do nieodwracalnych zmian w naszym organizmie.Warto najpierw uswiadomoic sobie nasz problem i zdecydowac sie na leczenie alkoholizmu w odpowiednim miejscu - jak ośrodek Medox w Nowym Modlinie. Zdrowie jest najwazniejsze
Awatar użytkownika
Mniszek
Posty: 136
Rejestracja: 04 wrz 2019, 22:31

Re: W szponach hazardu

Post autor: Mniszek »

No niestety - to bardzo powszechny problem - mimo że nie dostrzegamy go na codzień to sporo osób boryka się właśnie z problemami alkoholowymi. Wiele z tych osób po sięgnieciu do kieliszka wsiadają za kierownicę... to pewna śmierć - własna i osób niczemu nie winnych.Warto pomyśleć o bezpieczeństwie swoim i innych - taka blokada alkoholowa https://alko-maty.pl/5-blokada-alkoholowa dla osoby mającej problem z alkoholem może na prawde uratować życie i to niejedno
Awatar użytkownika
Jadwiga
Posty: 73
Rejestracja: 05 sty 2019, 18:27

Re: W szponach hazardu

Post autor: Jadwiga »

Ja słyszałam o Ośrodku terapii Forest gdzie mają wyspecjalizowany zespół pracowników i pomagają wyjść z nałogu wszystkim, którzy się do nich zwrócą. Leczenie jest tam stacjonarne i trwa od sześciu do ośmiu tygodni cały czas pod nadzorem psychoterapeutów. Prowadzą też leczenie osób współuzależnionych także naprawdę warto o nich poczytać
Dełan

Re: W szponach hazardu

Post autor: Dełan »

Czy udaje ci się zarabiać na hazardzie? Jak dokładnie to robisz? Powiedz mi, to jest bardzo przydatne i ważne dla mnie, aby dowiedzieć się, podzielić się swoimi przemyśleniami na ten temat
ODPOWIEDZ